Autor Wątek: Nauka  (Przeczytany 9419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bella

  • Gość
Nauka
« dnia: Styczeń 22, 2010, 20:47:01 pm »
Nie umiem nauczyć Lili załatwiania się do klatki. Jej bobki są wszędzie !
Czy problem z nauką załatwiania się do klatki może być spowodoany tym, że Lili ne była jeszcze sterylizowana  ??  Czy może po prostu ja jestem beznadziejną nauczycielką  ??  
Proszę o pomoc i rady, jak nauczyć ją załatwiania się do kuwety  !!

nat149

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 20:53:20 pm »
Możesz spróbować sterylizacji ale nie zawsze to pomaga.Nie martw się ja mojej Kleo też nie
nauczyłam

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Nauka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 21:26:23 pm »
Bella sterylizacja może pomóc, ale nie musi. Jeśli zdecydujesz się na sterylizację, to błagam nie rób tego w Łodzi, tylko pojedź do sprawdzonego weta w Warszawie, Poznaniu, Toruniu czy Krakowie. Byle nie w Łodzi - to moja rada.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2010, 18:24:32 pm »
A czy macie jakieś rady jak nauczyć królika korzystania z kuwety  ??

Bewarka

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2010, 19:04:24 pm »
Hmm, w sumie nie mam doświadczenia, wiedzy też nie, moje króliczki jakoś same się nauczyły, tzn. wiadomo, że nie zawsze było idealnie, ale to jednak zwierze...Może zastosuj jakieś 'psie' porady np. jak zauważysz, że sie chce załatwić to przenoś uszatego tam, gdzie powinien to zrobić i go nagrodź...? :DD

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2010, 19:27:17 pm »
Siku to Lili robi w klatce, ale gorzej z bobkami. One wylatują jej z pupy bardzo szybko. To nie jest tak, że ona długo robi bobka, więc nie mam czasu na reakcję i przeniesienie jej do kuwety.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Nauka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2010, 00:32:06 am »
Bella, u mnie jest tak że jak wylatuje więcej niż jeden bobek to ląduje w kuwecie ale jak lecą pojedyncze to lądują na dywanie... z bobkami jest trudniej niż z siuśkami :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nauka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2010, 08:56:41 am »
A u nas to Susek w ogóle nie korzysta z kuwety - kiedyś korzystała  , a teraz, jest opona na chusteczki nasiaknięte siurami w kuwecie ....  teraz... siura obok kuwet, ew na siano. Toluś ładnie bobeczki i siusiu do swojej starej kuwetki w której ledwo się mieści.
SylwiaG

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2010, 23:11:39 pm »
SylwiaG, a jak udało Ci się nauczyć Tolusia korzystania z kuwety  ??

Nakiti

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2010, 14:50:25 pm »
Nulka od razu siusiała do kuwety, ale zostawiała bobki na dywanie. Zanim się obejrzałam i to i to załatwia w kuwetce:)

Z Jako była bardzo zadowolona, bo dopóki nie był u mnie załatwiał się w całej klatce (wina nie doświadczonego poprzedniego opiekuna) a od kiedy mieszkamy w trójkę załatwia się tylko w kuwecie, nigdzie więcej.

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2010, 15:06:47 pm »
Sam się nauczył  ??

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Nauka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2010, 16:55:45 pm »
Sałata też się sama nauczyła. Nie wiem jak z Gerardem, ale on też z niej korzysta :]
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

futrzata

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2010, 18:14:01 pm »
Mówisz,że nie potrafisz nauczyć królinki żeby załatwiała się do klatki...a czy w klatce jest kuweta? I czy królik zamykany jest do klatki czy biega swobodnie? Nie wiem jak to jest z kuwetami wewnątrz klatki bo my takowej nie posiadamy ale mój Tofik nigdy nie załatwił się w klatce. Od kiedy jest u nas postawiliśmy mu kuwetę w miejscu gdzie najczęściej zostawiał bobki i gdzie parę razy nasikał i nie było żadnego problemu, od razu załapał ze ta "wielka micha" jest do takich spraw. A dostaliśmy go jako dwuletniego królika...Nie zamykamy go w klatce ale kiedyś jak musiałam go zamknąć na kilka godzin to kiedy otworzyłam klatkę pędem pokicał do kuwety...więc może też masz królika-czyściocha co nie chce się załtawiać tam gdzie je i śpi...

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2010, 19:58:12 pm »
Lili ma jedną kuwetę w klatce, a drugą na wybiegu. Biega ona po pokoju tylko wtedy, kiedy jestem w domu. Problem w tym, że ona nie ma jednego miejsca w którym się załatwia. Macie jakieś pomysły jak nauczyć króliczkę załatwiania się do kuwety  ??

Nakiti

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2010, 22:14:00 pm »
tak całkowicie tak, tylko mu żwirek nasypałam i już wiedział, że w kuwecie się nie śpi, tylko załatwia:)

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Nauka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2010, 22:57:49 pm »
Moje Shilla odrazu po włożeniu kuwety domyśliła się do czego służy  . Wydaje mi się że królik załatwiać  będzie się tam gdzie jest ściółka gdyż Shilla gdy żwirek znajdował się w całej klatce sikała  gdzie popadnie  :/  ...........ale tak jak pisałem odrazu po włożeniu kuwetki wiedziała ze to tam ma sie załatwiać  :P  :PP

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2010, 18:46:24 pm »
Dzisiaj byłam u weta i Lili została zaszczepiona przeciwko myxomatoze i pomórowi króliczemu, obcięto jej również pazurki i stwierdzono, że nie jest ona dziewczynką tylko chłopczykiem  :oh: . Teraz mam problem z wyborem imienia dla niej (a raczej dla niego). Jeżeli macie jakieś propozycje to piszcie. Będę bardzo wdzięczna  :przytul  . Mam jeszcze dwa pytania :
1. Za ile tygodni królik powinien zostać zaszczepiony ponownie  ??  Wet mówiła,
ale zapomniałam. Dodam jeszcze, że to było pierwsze szczepienie Lili w życiu.
2.Czy kastracja załatwi problem z bobkami i siuskami w nieodpowiednich miejscach  ??

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Nauka
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2010, 18:56:11 pm »
Jak po raz pierwszy w życiu to następne szczepienie za m-c.Kastracja może sprawić,że królik będzie bardziej kuwetkowy(choć nie musi),ale nie będzie gwałcił róznych przedmiotów lub rąk i siusiał  z półobrotu.

nuka

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2010, 18:58:50 pm »
1. powtórne szczepienie za miesiąc
2. może pomóc ale nie musi, zależy od króliczka, Na pewno znacznie zmniejszy znaczenie terenu
3. Imie możesz zostawić, mamy samiczkę o imieniu Wincenty, może być chłopak Lili  :lol  ewentualnie Lilak

Bella

  • Gość
Nauka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2010, 11:57:54 am »
Dzisiaj Max jest u weterynarza na kastracji. Mam pytanie :
Co mu dać jeść po zabiegu  ??
Wiem, że jest o tym dużo postów, ale komputer mi szwankuje i baaaardzo wolno działa.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Nauka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:03:34 pm »
Wszystko co lubi :)

A najważniejsze jest to, żeby w pobliżu była woda(!), sianko i suszki.