Autor Wątek: Czy królik moze miec adhd?  (Przeczytany 3244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szkrabus

  • Gość
Czy królik moze miec adhd?
« dnia: Luty 18, 2010, 13:08:40 pm »
witam, mam królika, dziwnie sie zachowuje tzn. w reguły w dzien spi i jest spokojny a w nocy biega po calej klatce strasznie drapie pazurkamik w klatke ii kopie tak ze trociny sa w calym pokoju porozrzucane. czesto tez gryzie klatke. pomozcie co mam zrobic? ;(

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2010, 13:20:57 pm »
Mam króliczka dopiero 2 tygodnie Ale z tego co przeczytałam na forum i sama obserwuje, to po prostu króliczek chce wyjść w klatki.  :hmmm  one potrzebują miejsca,żeby się wychasać. Nie może siedzieć ciągle w klatce. A noc do zabawy to chyba najbardziej ulubiona ich pora:] :DD
A trociny są niepolecane. Lepiej wymień je na żwirek drewniany - niezbrylający.



kasiagio

  • Gość
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2010, 13:27:50 pm »
szkrabus, musisz go wypuszczać żeby sobie pobiegał , min. 6 godzin dziennie , jak nie masz takiej możliwości żeby było to 6 godzin jednym ciągiem rób tak jak ja wypuszczam małego 2 godziny rano , 2 popołudniu i dwie wieczorem , musi się bawić , daj mu kartony do gryzienia , rolki z papieru toaletowego ( nie zapachowego ) jakiś ręczniczek żeby sobie w nim kopał , albo chusteczki higieniczne , bezbarwne i bezzapachowe wyszaleje się i w nocy będzie spał ........... chyba  :P  :oh:

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2010, 13:34:26 pm »
My to zrobiliśmy narazie zagródke z kartonów- taki z niej Cykor, że nawet nie próbuje oddalić się jak  karton zostanie przesunieęty:hahaha  A już nie powiem o przeskoczeniu ich!  :hahaha  WIęc narazie może sobie kicać dowoli :DD  Ma również dużo kartonów do gryzienia i patyczków.
I zamieszkała w kartonie :D  :DD



szkrabus

  • Gość
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2010, 14:26:27 pm »
problem w tym ze ma duzą klatkę i jest dosc czesto wypuszczana

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2010, 14:27:31 pm »
Hmm... to może mu za mało?  :hmmm

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 2:34 pm ]
A na noc ją wypuszczasz?



szkrabus

  • Gość
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2010, 16:21:05 pm »
Nocą niestety nie bo nie mam takiej możliwości a ona strasznie gryzie wszystko,wchodzi do polek i wyciaga mi rzeczy :)

nuka

  • Gość
Czy królik moze miec adhd?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 18:43:38 pm »
A myślałaś o uszatym towarzystwie dla maleńkiej? Po zaprzyjaźnieniu wtulą się w siebie i będą smacznie spać.