Autor Wątek: 5 tygodniowy maluch- dieta  (Przeczytany 4484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

duska

  • Gość
5 tygodniowy maluch- dieta
« dnia: Styczeń 07, 2011, 21:40:56 pm »
Witajcie!

Zapewne większosc z Was kojarzy wątek małego Zgagusia http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10539.0 , nie chcę sie powtarzac i opisywac historii od poczatku dlatego odsyłam do wątku. Zgaguś jest od wczoraj u mnie, jak do tej pory mały jadl granulat w sporych ilościach, bo musi szybko przytyc i urosnac, aby uregulowac kwestie jego najprawdopodobniej zatkanych kanalików łzowych. Sianko oczywiście je, suszki tez mu podaje. Jednak pytanie co dalej? Cały czas ma jesc granulat? Nie można mu tego zastapic choc po czesci czyms zdrowszym i równoczesnie tuczącym/ kalorycznym, aby przybieral na wadze? Duzo radziliscie mi w przypadku Stokrota, wiem, ze platki owsiane, slonecznik, pestki dyni etc, jednak Stokrot byl starszy Zgagus ma 5 tyg i nie wiem co moge mu podawac a czego nie? Czy w ogole moge mu podac cos innego?
Problem jest troche złozony, bo jutro wraca Stokrot, a on ma troche inna diete, Stokrot dostaje do 5-6 granulek dziennie, reszta to suszone warzywa, owoce, suszki, siano, platki owsiane, nie dostaje jeszcze niczego swiezego. Panowie beda mieszkac razem i nie wiem jak to rozwiazac, bo ani Stokrot nie moze zjadac tyle granulatu, a jak bedzie caly czas w misce ( bo u Zgagusia jest prawie caly czas) to wiem, ze Stokrot bedzie jadl ile sie da.. A z drugie strony Zgagus nie ma jeszcze wprowadzonych suszonych warzyw tak jak Stokrot.

Prosze o pomoc  nie_wiem

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 5 tygodniowy maluch- dieta
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2011, 21:50:57 pm »
Duśka , ja myślę ,ze jak dasz Zgagusiowi  płatek owsiany  jeden i zobaczysz jak sie zachowuje , jakie bobki , to nic się nie stanie . Po jakims czasie (dzień ) jak sie nic nie bedzie dzialo to daj dwa . Jak po trzech nic , to możesz dac jeden słonecznik itd, oczywiście mozna dac jedna paleczkę granulatu mniej , Tak samo jak skończy 6-7 tygodni , można wprowadzac suszone warzywka , po maleńkim kwadraciku co parę dni. To kwestia  przyzwyczajania , a ty masz doświadczenie jesli chodzi o maluszka , bo przerabiałas to ze Stokrotkiem. Tylko ostrożnie po troszeczku . Po paru tygodniach ,  będa miec takie same menu ,jeśli Zgaguś nie pójdzie do DS .

duska

  • Gość
Odp: 5 tygodniowy maluch- dieta
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2011, 16:38:31 pm »
Wczoraj Zgagus dostal 2 płatki owsiane, wszystko w porzadku jak narazie, bedziemy stopniowo tak robic, a Stokrota moze bede przez najblizsze 2 tyg ukradkiem dokarmiac suszonymi warzywami, co by nie jadl tyle tego granulatu co Zgagus  :oh: poczytam jeszcze gdzies, moze sa inne produkty ktore moga mu lepiej zastapic granulat aby jadl i pil. Choc nie powiem lubi on ten granulat lubi, na szczescie sianka tez duzo je, moze nauczy Stokrota przy okazji jesc wiecej siana.. dzieki dori:)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 5 tygodniowy maluch- dieta
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2011, 16:50:21 pm »
Możesz jeszcze dac  siemie lniane ziarenka takze po troszku.Granulat wcale nie jest taki zdrowy , może lepiej suszki , sianko  troszkę ziarenek . Troszke właśnie  suszonych warzywek. Duśka mial przyjechac juz Stokrot , od rana sprawdzam jego wątek , a zdjęc jak  nie ma , tak nie ma .Juz nie moge sie doczekac

duska

  • Gość
Odp: 5 tygodniowy maluch- dieta
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2011, 16:58:39 pm »
Dori Stokrot jest w drodze, niedlugo bedzie, troche sie denerwuje jak sie doagadaja. A zdjecia to nie obiecuje, ze dzis, bo przyjezdza cala moja rodzinka = mama tata i dwoch braci, zostaja do jutra takze male zamieszanie, ale jak nie dzis to jutro na pewno zdjecia  :bunny:
A tak wlasnie bylam dzis w sklepie i patrzylam na to siemie lniane i za nic nie moglam sobie przypomniec czy moge to dac uszom czy nie i nie kupilam w koncu heh, a granulat to ja wiem, ze niezdrowy..  :icon_confused bede myslec czyms zastapic jeszcze, no i moze mi tu ktos podpowie, moze ktos cos wiecej wie  :icon_question

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta