Autor Wątek: Mokra kupa :(  (Przeczytany 7767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmb69

  • Gość
Mokra kupa :(
« dnia: Styczeń 16, 2010, 19:02:58 pm »
Wlasciwie to nie wiem ile moj krolik ma dokladnie sprzedawca powiedzial ze cos kolo 3 miesiecy, a sprawa wyglada nastepujaco: krolik na poczatku nei chcial nawet ruszyc swierzych warzyw... po 2 dniach zaczal troche je jesc a teraz to zawsze jak ma w klatce jakies warzywko to zje. Raz dziennie podaje mu plasterek buraka, ogorka albo marchewki i do tego troche natki pietruszki. Ale moj Peanucik zawsze robi mokre kupki jak zje warzywka i nie wiem czy powinienem podawac mu je tak jak dotychczas czy moze raczej rzadziej....  Do tego pojawil sie kolejny problem bo dzisiaj caly dzien nie dostal zadnego warzywa od rana jedzie na granulacie i sianku a mimo to robi mokre i smierdzace kupy :( nie mam pojecia od czego. Prosze o odpowiedz.

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2010, 19:15:08 pm »
Ja tylko nie rozumiem jednego... po co stwarzasz nowy temat, do którego wklejasz swoje posty z przed kilku minut, które napisałaś w innym temacie? ( http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7538 )
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2010, 19:29:25 pm »
zmb, królik ma złą dietę i stąd problemy. Jeśli nie zmienisz sposobu żywienia, problemy będą narastać. Poczytaj, proszę, o prawidłowej diecie królika - czy to na forum, czy na www.kroliki.net w zakładce porady, czy też na www.miniaturkabeztajemnic.com .
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2010, 20:29:02 pm »
zmb69,  skupmy się tutaj na mokrej pupce inne tematy olejmy. Więc-widziałam kolby na zdjęciach-absolutnie ich nie podawaj. Jak wspomniałam dzisiaj tylko sianko + woda jutro lakcid 1/4 ampułki z wodą  2 razy dziennie możesz podać. ZObaczysz co będzie jutro. Jeśli będzie dalej biegunka to do poludnia moze jesczze zostać na świerzych garściach sianka co chwilę. Dietę zmień, jak napisała Bośniak.Poczytaj o diecie .Może też być www.uszata.com

Żadnych kolb! Śwince także nie dawaj.
SylwiaG

zmb69

  • Gość
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2010, 20:38:39 pm »
Spoko dzieki wielkie za rady :) Zrobie tak jak mowisz. A kolby to on nie dostaje zdjecie bylo robione pare dni temu jak jeszcze nic sie mu nie dzialo. Mysle ze poprostu dostaje za duzo jedzienia bo granulat stal caly czas w klatce teraz bede mu dawkowal i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2010, 01:07:28 am »
tak jak pisałam a innym temacie. Czy te śmierdzące i mokre kupy wyglądają tak jak na zdjęciu z lewej strony http://www.miniaturkabeztajemnic.com/cekotrofy.html ?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

zmb69

  • Gość
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2010, 01:14:07 am »
tak wlasnie tak wyglada.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2010, 01:23:48 am »
zmb to są cekotrofy, to nie jest żadna biegunka. Królik jest przekarmiony, także ogranicz mieszankę, wycofaj kolby i chleb i powinno się za kilka dni uregulować. A najlepiej zostawić króliczka tylko na sianie i suszkach przez kilka dni. A potem przestawić na granulat.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

zmb69

  • Gość
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2010, 01:33:34 am »
no to super :) Jak myslisz ile lyzek mieszanki powienien dostawac? Po 2 lyzki na 2 posilki nie bedzie za malo?

Griffe

  • Gość
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2010, 09:18:35 am »
Nie czytalam w innych tematach ale czy dajesz nadal warzywa?
Ja bym odstawiła warzywa i przestawiła króliczka z mieszanki na granulat. Do tego siano i woda oczywiscie. A potem jak uszatek dojdzie do normy, czyli przestanie zostawiac ceko, zacznij od wprowadzania warzyw lekkich - nie korzenie a liście.
Czasem zbyt kaloryczna dieta to dla królika połączenie suchego pokarmu z korzeniami. Także zacznij od sałaty rzymskiej, pietruch z koperkiem, naci selera i innych małokalorycznych warzywek.
Powodzenia :)

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2010, 14:27:28 pm »
Podłącze moje jedno pytanie.. czy można podawać królaskom mandarynki?
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

kasiagio

  • Gość
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2010, 14:44:24 pm »
zosiaa1, można ale niedużo , ja podaję Makiemu połowę jednej cząstki  :)

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Mokra kupa :(
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:10:17 pm »
Punia wybrzydza wszystko co jej nieznane , więc mandarynki też ;)  :oh:
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny: