Autor Wątek: LEKI DLA KRÓLISIÓW  (Przeczytany 4752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« dnia: Styczeń 15, 2010, 02:12:11 am »
Dziewczyny mam prosbe.Znajoma leci teraz do Polski i wezmie mi pare rzeczy dla Niusi.Chce tez dopelnic sobie apteczka i dostaalam zacmienia, nie wiem co i jak.Jakie leki zakupic dla królisia w razie naglych wypadków ???

P.S.Oprócz Lakcidu i Infacolu.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2010, 08:08:13 am »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2010, 14:14:51 pm »
Dziekuje.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 19:57:00 pm »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2010, 11:39:14 am »
Cóż napiszę to w tym temacie.Jaki jest możliwie najmniej stresujący sposób podania tabletki uszakowi ??.Hela musi dostawać 1/8 tabletki Bactrimu 2 razy dziennie +1 tabletkę kwasu foliowego i aktualnie sytuacja wygląda następująco :Hela od 1/2 h leży na pleckach,obie jesteśmy oplute,ona z nerwów dostała oczopląsu,ja już niedługo.Wciskam jej ten kawałek tabletki jak najgłębiej mogę do pysia,potem zaraz lakcid(bo słodki)do pysia,by połknęła.Lakcid przełyka chętnie,tabletkę chowa pod językiem i czeka na okazję,by plunąć.Podobie gdy podaję wodę,ją przełyka,a z tabletką czeka na okazję.Próbowałam rozgnieść tabletkę w wodzie i jej podać w strzykawce,zawiesina nie przechodzi przez końcówkę,na łyżeczce pluje zawiesiną,wszystkie łapki w ruch,sapie jak lokomotywa.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2010, 11:48:47 am »
porządnie rozgnieć tabletkę - musi przejść. Najlepiej położyć tabletkę na łyżeczce i docisnąć drugą identyczną łyżeczką. My tak rozgniataliśmy wszystkie tabletki, które podawaliśmy Lisce przy EC.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2010, 11:56:13 am »
Tyle,że królinka pluje tą rozgniecioną tabletką wraz ze śliną.No narazie przełknęła,ale po 40 min.Te tabletki są właśnie na EC.

kasiagio

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2010, 12:13:45 pm »
MAS, a nie możesz rozpuścić w małej ilości wody i strzykawką podać ??

Anucha

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2010, 13:08:28 pm »
Ja by podać tablekę faszerowałam nimi rodzynki albo podawałam zwinięte w rulonik z liścia bazylii. Królie czasami i tak tym pluły, a ja reszki spowrotem do rodzynki/liścia bazylii i przeważnie za drugim razem już było po tabletce.

Uszata_panna

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2010, 13:41:14 pm »
lepiej chyba w rodzynkę tylko mały otwór. listek może się rozwinąć

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2010, 13:41:14 pm »
Hela nie lubi rodzynek,żurawinek itp. przysmaków i pluje strasznie tą zawiesiną ze strzykawki,a smak leku wyczuje na odległość.Baruś też jest tym leczony,biedak dostaje 4 razy większą porcję tj.0,5 tabletki,nadziewam żurawinkę lub rodzynkę tabletką i uszak chrupie aż miło.Ale z Helą nie te numery.Trudno wiosenne porządki domowe wzięły w łeb,a Hela na granicy histerii (ale pocieszam się-jeszcze 8,5 dnia i obydwie mam nadzieję nie zwariujemy).

kasiagio

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2010, 13:44:31 pm »
MAS,  :przytul   a  może w bananek świeży wsadzisz ??  Trzeba coś pomyśleć i Helę przekupić  :przytul

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2010, 13:48:13 pm »
Hela nie lubi bananów.Już wszystko wypróbowuję,spróbuję jeszcze rzadziej rozcieńczyć Lakcid i po tabletce zaraz wlać jej go do pysia,albo nadziać tabletkę w kroka VL(ten jeden przysmak jej podchodzi),ogólnie pacjent wyjątkowo trudny. :/

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2010, 13:49:48 pm »
edit:o, zdublowalam się z Kasią, sorry :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

kasiagio

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2010, 14:14:01 pm »
MAS, mm a może rozmocz ten przysmak zmiksuj razem to co lubi i do strzykawy razem z tabletką , może tak wypije bez niczego ??

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2010, 16:12:53 pm »
Jakoś poszło z papką z warzyw(była za gęsta,więc musiała przełknąć,aby się nie zadławić),pozostał tylko foch.Dzięki :heart bo głupio mi było dzwonić do doktora,że królik nie chce tego przełknąć.

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 4:16 pm ]
Na szczęście udało się podać wraz z papką z warzyw(była za gęsta,więc musiała przełknąć,aby się nie zadławić).Dzięki :heart,bo głupio dzwonić do doktora,że królik nie chce przełykać,pozostał tylko foch,ale swoją drogą nie widziałam jeszcze takiej nerwowej reakcji).

kasiagio

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2010, 16:18:03 pm »
MAS,  :przytul  fajnie , moze miksuj takie aromatyczne liście bazylii , seler naciowy , coś co zabije zapach i smak leków , bo Baktrim jest strasznie gorzki ble  ........ nie dziwię sie że go nie chce malutka Hela , wygłaskaj i wymiziaj wszystkie futra a najbardziej parkę chorowitków  :przytul

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2010, 16:22:03 pm »
Helcia nie znosi też bazylii i selera,w ogóle kobieta wybredna jest,na szczęście rozgotowany brokuł,kalafior,marchew i pasternak zrobiły swoje,jeszcze tylko raz wieczorem i dzisiaj wszystkie leki znajdą się w Heli.

kasiagio

  • Gość
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2010, 16:26:51 pm »
MAS, właśnie to może gerberek co ?? Gruszka czy jabłko ?? Może akurat łatwiej bo to mniej gęste jest :D
No rzeczywiście kobitka wybredna i kapryśna :/

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
LEKI DLA KRÓLISIÓW
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2010, 16:32:44 pm »
Z tego co widzę,to musi być gęste,bo inaczej plunie i już,a tak mus,bo się zakrztusi,a tego nawet uparta Hela woli nie ryzykować.