Autor Wątek: Problem z oddawaniem moczu  (Przeczytany 2668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferdek2008

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« dnia: Styczeń 13, 2010, 20:08:23 pm »
Czy wie ktoś może co może być przyczyną,że królik oddaje mocz gęsty,mętny?Myślałam na początku,że ma biegunkę,okazało się że sika tak gęsto.Mało ostatnio jadł i pił również mało.Czy to może jakaś choroba albo przeziębienie?

nuka

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2010, 20:25:30 pm »
A co Perła jadła?

Ferdek2008

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:01:22 pm »
To nie Perła:) Perła ma się dobrze,ma 3 małe króliczki  :DD
Moja siostra ma Stefana,to oni mają ten problem.On jadł normalnie,karma sucha i siano.

Nuna

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:04:27 pm »
Zlap mocz i zanies do badania, wyglada to na piasek , ale moge sie mylic lekarz postawi dokladna diagnoze na podstawie wynikow. Wazne jest zeby duzo pil, sprobuj moze z herbatka rumiankowa.

Ferdek2008

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:18:33 pm »
Ok,dzięki.Myślę że rumianku nie ruszy.
A może wiesz czy to prawda,że króliczki małe nie mogą być razem po 8 tyg życia bo jeśli będą odmiennej płci może dojść do zapłodnienia?Mam 3 małe króliczki,mają miesiąc ale płeć ciężko określić.

efyra

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:29:17 pm »
kurcze...
jak złapać mocz króliczka? Ojoj, u nas nie byłoby to łatwe... Może jakieś sposoby?:P tak na wszelki wypadek warto wiedzieć;)

A.... ja zauważyłam że ten moczy, którym samica podsikuje:P w rui to tez jest taki jakby bardziej gęsty.. nie?
Chociaż z drugiej strony Stefan to Stefan;)
Łapajcie mocz i do weta :)

Nuna

  • Gość
Problem z oddawaniem moczu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2010, 09:30:04 am »
Wymac dobrze luwete, mozna wyparzc zeby bylo higieniczniej i jak krolik nasiusia zebrac mocz do strzykawki.

Co do maluszkow w 10 tygodniu je rozdziel, samiec osobno samiczki osobno, wykastruj samczyka, mozesz to juz zrobic jak bedzie mial 3,5 - 4 miesiace, zalezy od weterynarza.
Po kastracji samczyk jest jeszcze plodny przez 4 tygodnie, wiec dla pewnosci 5-6 tygodni powinien byc izolowany od samiczek.