Autor Wątek: Już mam tego dość  (Przeczytany 6304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« dnia: Styczeń 07, 2010, 15:14:51 pm »
Ma tego dość!! Bobek ciągle gryzie wszystko, jak mnie (ale nie tak mocno) tak i wszystko inne. Mam już dość że on gryzie bez pohamowania!! Co mogę zrobić by tylko przestał !!?? Nie wytrzymuje!! Nawet go dotknąć bo mu się lizanie z gryzieniem myli !! Proszę o szybką pomoc  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu  :buu   :(

nuka

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2010, 15:18:28 pm »
tylko mu nie odpłacaj w ten sam sposób  :diabelek Żart, oczywiście

Daj mu gałązki do gryzienia, zasyp go zabawkami a przede wszystkim bądź cierpliwy, delikatny i wyrozumiały. Poświęć jakiś ręcznik czy niepotrzebny ciuch do rozszarpania przez Bobcia, cóż chłopak chyba zaczyna dojrzewać.

Opisz dokładnie kiedy jest agresywny, jak się zachowuje jak biega po mieszkaniu, jak ty reagujesz na jego psikusy itp

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2010, 15:57:48 pm »
No to tak. Ma codziennie ADHD biega ciągle w kółko i zaczepia mnie do zabawy. Wtedy nie ma sprawy możemy się bawić bo fajnie to wygląda. Agresywny jest również gdy poczuje jedzenie na moim ubraniu, a zwłaszcza gdy go mam na rękach. Zaczyna mi wtedy podgryzać ciągle koszule i odpędzić się od niego nie mogę!!! A co do tych gałązek. Jest bardzo leniwy. Nie gryzie żadnej gałązki (tylko czasami jak mu trzymam), kartonu też nie, (sąsiadka poradziła mi bym dał mu suchy chleb) dałem mu chlebek to tylko trochę podzióbał i koniec!! Pomyślałem żeby znaleźć jakiś kabel nie używany by se mógł pogryźć ale niestety żadnego takiego kabla nie mam!!

Chucky123

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2010, 16:23:06 pm »
to sąsiadka Ci źle poradziła ! nie czytałeś forum ? suchy chleb jest szkodliwy dla królików !

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2010, 16:26:54 pm »
no ale co mogę zrobić by chociaż mnie tak namiętnie nie gryzł??

Chucky123

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2010, 16:31:20 pm »
gdy Czaki miała okres " gryzawki" chciałam do niej podejść i mówiłam spokojnie " no Czakuś chodź pani ładnie Cie pogłaska a ty jej nie gryź"
Jakie jej gałązki dawałeś ? Może jej nie smakowały ?

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2010, 17:52:52 pm »
jabłoni i porzeczki do innych nie mam dostępu!!

Chucky123

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2010, 18:13:35 pm »
a kupić nie możesz ? albo poprosić kogoś kto ma ogródek ? nie wiem iść gdzieś na jakąś polankę nazrywać z brzozy,wierzby?

nuka

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2010, 18:38:51 pm »
keram, przede wszystkim musisz być cierpliwy, nie krzyczeć na malca, nie straszyć go - niech się nauczy, że z twojej strony nic mu nie grozi. Ubierz się grubo, żebyś nie czuł ząbków, połóż na podłodze i czytaj książkę, słuchaj muzyki, oglądaj TV, rób wszystko co lubisz. Niech mały dokładnie cię obwącha, przespaceruje sie po twoim brzuchu, nie rób nic na siłę, głaszcz tylko jak uszak tego będzie chciał. No i jeszcze jedna uwaga.
Królaski po to mają zgrabne łapki, żeby na nich kicać, nie wszystkie lubią noszenie na rękach, żeby sie uwolnić mogą ugryźć.
Do tego wiek Bobika wskazuje na jego dojrzewanie, hormony szaleją, samiczki nie ma... sam wiesz jak to jest.
Także jeszcze raz bądź delikatny, cierpliwy i wyrozumiały

Może czas zacząć myśleć o kastracji?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Już mam tego dość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:21:24 pm »
Chucky123, u mnie Truffel tak gryzł i ze swojego doświadczenia wynoszę, że najlepszą na to receptą jest... kastracja  :diabelek

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:17:50 pm »
a ja wam powiem takie coś... że Bobek to jeszcze jest COŚ!! Bo nie wiadomo do końca czy to dziewczynka czy chłopak !!  :P  wole żeby został chłopakiem... I tak ja już bardzo poważnie myślę o kastracji... Gdy będą ferie pojadę z Bobkiem do weterynarza i pogadamy bardziej i płci i kiedy ewentualnie można zacząć kastracje... nie wiem dlaczego ale boje się że nie dam sobie rady z Bobkiem po operacji !!

Tolinka

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:32:52 pm »
keram, dasz rade nie zalamuj sie na zapas.Glowa do gory i bedzie dobrze

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Już mam tego dość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:36:26 pm »
zdecydowanie konieczna jest tutaj kastracja. Bez tego na pewno sobie z nim nie poradzisz. Bobkowi szaleją hormony, do tego to jego podgryzanie może nie miec nic wspólnego z agresją - niektóre samce tak po prostu mają gdy nie są wykastrowane, samicę też by tak traktował :/

Gdzies tutaj na forum ktos podawal namiary na dobrego weterynarza w Koszalinie - znajdę i podeślę Ci je :)

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 9:40 pm ]
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=5161

A co do opieki po zabiegu to poczytaj tu na forum co nalezy robic - po kastracji nie jest tak zle, gorzej po streylizacji ale jakoś wszyscy sobie radzą więc czemu Ty nie mialbys sobie poradzić :)

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Już mam tego dość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:14:53 pm »
Hehe, Parówa też nas gryzł (w sumie nadal to robi) :D wtedy wystarczy go pogłaskać i już jest spokój, kic kładzie się rozwalony na łóżku i domaga się smyrania po uszach :D jego słodka mina i przymknięte oczka to wystarczająca nagroda za pogryzione ręce ^^
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Już mam tego dość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:59:21 pm »
keram, i co u Bobka?:)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2010, 07:48:36 am »
Dobrze jest u Bobka a raczej tak sądzę chociaż nie do końca.. :( Codziennie rano biega, bryka dokazuje i się razem bawimy... A dzisiaj siedzi w miejscu i sika i sika i sika !! I ciągle jest w tej pozycji z łapami w bok... Czy jest możliwość że jest chory??  Albo przez to że mama mu ogórka dała... A może on się czuje jak pan i władca?? Proszę o pomoc!!

Pszczolkowa

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:13:04 am »
Ile tego ogórka? Królik jest jak niemowlę, gdy podajesz coś pierwszy raz to w niewielkich ilościach.

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2010, 15:05:35 pm »
taki kawalątek jak ten pasek:

||||||||||||||||||||||||

nie wiem czy to dobrze... Ale na szczęście teraz mu się poprawiło nie sika już aż tak alei zaczyna brykać  :jupi

Pozdrowionka dla was i dla waszych uszaków!!

lenka_44

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:12:05 pm »
Ale ten pasek to chodzi ci na długość czy na długość i szerokość? Ogólnie ogórek to mało wartościowe warzywo. Można podawać, ale raz na jakiś czas i niedużo. :)

keram

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:21:19 pm »
Przez tą historie z siusianie Bobek już nie siknął ani razu na dywan tylko jak chcę to sika do klatki...  :jupi  może podziałało to że jak tak sikał to go do klatki położyłem... Nie wiem... Dziękuje za pomoc.. :)

Anucha

  • Gość
Już mam tego dość
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:59:14 pm »
Jak maluszek zacznie dojrzewać to dopiero się zacznie sikanie   :rotfl2