Autor Wątek: Futerkowa sprawa  (Przeczytany 2442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nakiti

  • Gość
Futerkowa sprawa
« dnia: Styczeń 07, 2010, 23:48:59 pm »
Gdy Nulka i Jako kicają sobie razem, to Jako wyrywa jej futerko z grzbietu... Na początku malutko, ale to staje się coraz częściej. Nula nie protestuje. Ma już miejsce, w którym w ogóle nie ma futerka.

Co to oznacza?? Co z tym robić??

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Futerkowa sprawa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:55:48 pm »
Nula to samiczka a Jako samczyk? jeśli tak, to czy jako jest wykastrowany i kiedy? U nas było rwanie futra jak Pusiek pokrywał Liskę (wysterylizowaną). Tzn czasem się zdarzyło, ze ona się wyrwała i wtedy trochę futerka wyszło.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nakiti

  • Gość
Futerkowa sprawa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2010, 00:19:57 am »
Tak Nulka samiczka, a Jako wykastrowany samczyk. Kastracje miał około 23 listopada 2009r.
Tylko, że tego futerka jest coraz więcej i najczęściej właśnie gdy próbuj pokryć Nulkę, jednak ona się nie wyrywa...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Futerkowa sprawa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2010, 02:41:01 am »
Z tego co wiem, to samce mogą wyrwać samiczce sierść w takich sytuacjach. No i czy aby króliczki nie są za wcześnie połączone? Minęło 6 tygodni... Ponoć samiec może być płodny nawet do 2 miesięcy...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Futerkowa sprawa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:31:33 am »
Nakiti, tak jak napisała jpuasz samiec może być jeszcze płodny, więc mam nadzieje, że samica jest wysterylizowana. Oddziel ich jeszcze na jakiś czas [miesiąc, dwa] ponieważ samczykowi wciąż nie opadły hormony i będzie gwałcił samiczkę, wyrywając jej przy tym futro, co na pewno nie jest dla niej miłe.

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Futerkowa sprawa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:10:47 pm »
Moje króliki robiły dokładnie to samo, z tym, że ja mam dwa samce. Starszy pokrywał małego i wyrywał mu futerko (na szczęście odrosło :P). Kastracja starszego nie pomogła i teraz czekamy na kastrację małego. Tak jak wcześniej dziewczyny napisały, lepiej ich nie puszczać razem. Dla zdrowia królików. Najważniejsze przecież, żeby były szczęśliwe, prawda?

pozdrawiam :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci