Autor Wątek: Dwa niemal identyczne króliki  (Przeczytany 4790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Viss

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« dnia: Styczeń 05, 2010, 11:48:34 am »
Mam dwie białe królice. Poza oczywistymi i jasnymi różnicami charakterów, róznią się w wyglądzie raczej nieznacznie. Mama jest ciut większa i ma większe wole, córka jest drobniejsza i wole ma malutkie.

Zastanawiam się, czy to nie nastręczy mi kiedyś problemów. Co będzie jesli mama podczas choroby schudnie i staną sie identyczne? Niepokoją mnie właśnie kwestie związane z leczeniem. A jak je pomylę? Z drugiej strony wydaje mi sie to mało prawdopodobne, one się zachowuja inaczej, są odrębnymi osobowościami. Ale... no właśnie to ale.

Czy króliczkom na czas leczenia itp można np. założyć obróżkę? Albo jakoś inaczej je oznaczyć? Nie podoba mi sie obroża, ale nie będę ich przecież tatuować. :icon_rolleyes

Nie nauczono ich imion, nadal ich nie mają, bo nie bardzo pewnie będą reagować na nie. Pięknie reagują na "chodź", ale nie o to mi chodzi. :D

Macie jakies bezpieczne pomysły?

Offline porter123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:54:49 am »
Nadmanganian potasu barwi na fioletowo. Można jednemu królikowi "zafarbować" gdzieś kawałek futerka. To zejdzie z czasem, ale na czas leczenia chyba niezłe do odróżniania.

kasiagio

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:55:48 am »
Hmmm ja mam pomysł co do imion , jedną nazwij ( tak mi się podoba ) Królewna a drugą Śnieżka :D  razem będziesz wołać Królewna Śnieżka  :rotfl2

A co do odróżniania , to według mnie mogłabyś założyć im obrożę , chyba nic się nie powinno stać , no może tyle tylko ,że jak się dziewczynkom nie spodobają to sobie je nawzajem pozdejmują( czyt, poodgryzają )  :P

Viss

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:58:40 am »
Cytat: "kasiagio"
Królewna a drugą Śnieżka
bingo! tak je poniekąd nazywamy. :D
Cytat: "porter123"
Nadmanganian potasu
dobry pomysł, dzięki. Przy myciu będą to zlizywać, więc wnioskuję, że nic im nie będzie po malutkiej ilości?

Do obroży można przyzwyczaić, codziennie zakładać na kilka minut, aż sie z tym oswoją, ale wolałabym inny sposób.

Offline porter123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:01:01 pm »
Nic im nie będzie. Zafarbuj i zmyj, to nie będą zlizywać nadmanganianu, a kolorek zostanie.

Viss

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:02:35 pm »
porter123, dzięki! :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:04:12 pm »
Jestem ciekawa co Nuna myśli na ten temat. Bo mnie jedynie przychodzi do głowy rozdzielenie królinek na czas ew. leczenia. Nie jestem przekonana czy ta "farba" jest bezpieczna. Chyba, ze nie będą gryzły obróżki, to można też założyć.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kasiagio

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:05:15 pm »
Viss, a dziewczyny używały też jakiegoś pigmentu , nie pamiętam jak się on nazywa , może któraś wie ....

A co do imion to macie już z głowy........

Viss

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:23:24 pm »
Cytat: "kasiagio"
a dziewczyny używały też jakiegoś pigmentu
będę wdzięczna za info.
O nadmanganian zapytam wetki tak czy inaczej.
Rozdzielać nie chcę, nie każda choroba tego wymaga, a zwierzątka stadne kiepsko znosza rozłąkę.

Offline porter123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:24:31 pm »
Cytat: "jpuasz"
Nie jestem przekonana czy ta "farba" jest bezpieczna

Tym się czasami wodę do picia uzdatnia :) Nie jest trujące. Jak ktoś się boi, to zawsze może chlapnąć henną albo innym zielem koloryzującym włosy. Przecież to nie chodzi o zafarbowanie całego królika, tylko o zrobienie małego znaczka ;)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:40:38 pm »
Pigmentum Castellani.Przy okazji odkaża i działa p-grzybiczo.Ale może z czasem zobaczysz też jakieś różnice w wyglądzie np.u mnie rdzwe ryje oprócz różnic w charakterze Kastor z tyłu ucha ma dwie małe kępki beżowej sierści,co może być spowodowane wzajemnym wygryzaniem sierści u poprzedniej właścicielki,gdy non stop były zamknięte w transporterze.

Viss

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:47:31 pm »
Cytat: "MAS"
Pigmentum Castellani
dzięki. :)

Szczerze mówiąc nie sądzę, żebym miała taki problem, wolę wiedzieć na wszelki wypadek. Po niecałych 3 dniach wiemy dobrze która jest która, (no chyba, że wywijają te swoje szalone powietrzne skoki :D ) jednak wolę sie w razie czego z lekami nie pomylić, wiadomo. ;)

kasiagio

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:47:48 pm »
Cytat: "MAS"
Pigmentum Castellani.
:*  o to mi chodziło , na pewno nie zaszkodzi maluszkom .

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:33:41 pm »
Może na wszelki wypadek kup im malutkie obróżki albo zawiąż im na łapkach
kawałek niteczki leciutko oczywiście. :* Moja koleżanka zrobiła sama obróżki dla
królików bo ma dwa czarne i są takie same pod względem charakteru i wyglądu teraz je
odróżnia i nie ma żadnego problemu  
Pozdrawiam  :*

Offline Shadok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliki
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:37:55 pm »
Cytuj
Nadmanganian potasu barwi na fioletowo.
mój król dostawał to od weta w celach leczniczych, uszaty czarny, ale białe skarpetki sobie zafarbował, więc myślę, że do zrobienia łatki dla Królewny lub Śnieżki tez się nada :)

Viss

  • Gość
Dwa niemal identyczne króliki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:49:30 pm »
Dzięki za odzew. :) :bukiet