Autor Wątek: Królik sam w domu-na jak długo?  (Przeczytany 24032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Królik sam w domu-na jak długo?
« dnia: Styczeń 02, 2010, 17:09:13 pm »
Witam!to mój pierwszy temat na tym forum i w kwestii dość dla mnie istotnej (sto innych rozwiązałam czytając to forum :) )

Postanowiłam razem z TŻ,że króliczek pojawi się w naszym domu. Rozważyliśmy już chyba wszystkie kwestie,ale została nam jeszcze jedna-ile czasu króliczek może zostać sam w domu?
Mnie nie ma w najgorszym przypadku od 8 do 20(zazwyczaj wracam po 18),ale np w tym czasie TŻ ma do pracy na 10,15 lub 18. Sporadycznie się zdarza,że nie ma nas dwojga te 8h dziennie.
Spać zazwyczaj chodzę po północy więc do tego czasu maluch może broić ile wlezie.

Ile czasu Wasze króliki zostają same?i to chyba pytanie głównie do tych osób co mają 1 króliczka,bo wiem,że właściciele dwóch mają z tym mniejszy problem :)
Maryś będę o Tobie pamiętać....

Pszczolkowa

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2010, 17:20:38 pm »
Cytat: "Salix"
Ile czasu Wasze króliki zostają same?
Jeśli mama ma dniówkę, to 6 - 8 godzin siedzi sam, wtedy kiedy mam lekcje. Nie mam pojęcia co on w tym czasie robi, ale wydaje mi się, że śpi. Króliki są aktywne w nocy i o świcie, a skoro siedzi sam od rana do południa, w domu cisza, to jestem przekonana, że korzysta z okazji i wypoczywa.
Nigdy go też nie zamykam w klatce, kable w moim pokoju są pochowane i wszystko jest zabezpieczone w miarę możliwości - tak amatorsko, ale jednak. Przykładowo w niewielkie szpary wkładam misie albo kocyki i uszol nie ma szans tam wejść ;).

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:31:15 pm »
ok, a co w sytuacji gdy muszę wyjechac w sobote rano i wracam w niedzielę popołudniu. lepiej dac komuś pod opiekę królisia czy dać mu więcej siana i uzupełnić cały zbierniczek wodą?jak będzie lepeij? jak jestem w pracy klatka jest zamknięta. jak rozwiązać ten problem?>co radzicie? :wow
początki...:)

nuka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:34:01 pm »
Cytat: "Aga803"
dac komuś pod opiekę królisia
masz na myśli zmianę mieszkania króliczka na czas twojej niebecności? Uszak zna tą osobę, która miałaby się nim opiekowac w tym czasie?

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:42:21 pm »
pcje mam 2- albo zawiaoze ją do mamy, tam bedzie miałązapewnine picie i jedzienei albo opcja ze zostanie w domu u mnie i wroce dopiero w nd popołudniu. mozna na 1,5 doby zostawic króliczka samego wcześniej zapewniwszy mu jedzienie i picie?nie umze z głodu??
początki...:)

nuka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:48:17 pm »
Nie umrze jeśli zostawisz zapasik jedzenia i wody. A mama nie mogłaby podjechać do Ciebie i zobaczyć co z królewną? Może nawet by ją wypuściła na trochę?

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:55:52 pm »
jeśli by wjechała to raczej .. dejzi jest u mnie od niedawna wiec nie chche jej stresowac dodoatkowo.zostawi jej wiecej sianka i pełna butle wody i kilka smakołyków, mam nadziejejz e starczy;) w nagrdoe cos jej przywioze.
dzieki za rady!
początki...:)

Śnieżynka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:40:00 pm »
Mogę zostawić króliczka na 8 godz. samego w domu? Bo gdy chodzę do szkoły nikogo nie ma  w domu :(  Czy króliś ma siedzieć w klatce i się nudzić, czy mogę zostawić ją otwartą, żeby sobie trochę pokicał? Gdyż w moim pokoju nie ma żadnych kabli :DD

nuka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2010, 18:43:16 pm »
Musisz zostawić króliczka w domu jak idziesz do szkoły, przeciez go ze sobą nie zabierzesz.
Proponuję najpierw w jakiś dzień wolny (sobota, niedziela) zostawić maluszka poza klatką i obserwować z daleka (inne pomieszczenie) jak się zachowuje. Jeśli prześpi większość czasu w klatce - to wiadomo, jeśli maleńka będzie rozkosznie brykała - to też jasna sprawa. Jak zacznie broić - muszisz zdecydować sama czy stać Cie na takie straty.

Zostawiając maleńką samą na dłuższy czas daj jej jakieś "zabawki"  niech sama nie szuka zajęcia.

Śnieżynka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:34:48 am »
Dzięki nuka, a jakie to mogą być zabawki? Chciałabym jej zrobić jakieś własnoręcznie ale nie wiem jakie :(  może podsuniesz mi jakiś pomysł?

nuka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:48:55 am »
Śnieżynka,  jak jesteś na stronie głównej forum to na górze strony jest taka opcja "szukaj". Wpisz "zabawki" i enter i poczytaj  :>

Śnieżynka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:41:49 am »
ok

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 11:43 am ]
poczytam

Griffe

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:13:39 pm »
Myslałam że to jakiś temat z cyklu 'czy mogę zostawić królika na tydzień' ;)

kasia88

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2010, 13:49:59 pm »
Witam. Kubusia mam od niecalego miesiaca przez pierwszy tydzien zamykałam go w klatce jak wychodzilismy do pracy ale później zrobilo nam sie go szkoda przemeblowalismy pokoj tak alby wszystkie kable i dziurki pochowac i mały teraz zyje sobie calkowicie na wolnosci 24h/dobe. oczywiscie trzeba liczyc sie z malymi podgryzieniami ale decydujac sie na kroliczka chyba trzeba sie z tym tez troszke liczyc. Mysle ze nie ma na to recepty czy zostawiac w klatce czy na wolnosci- kazdy zrobi jak uwaza. Trzeba zapewnic mu duzo wody i sianka moze jakas zabawke a w klatce czy na wolnosci ... z woda i pokarem napewno przezyje:) jak wrocisz okaz mu duzo czylosci i pieszczot i bedzie ok:)

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2010, 23:07:38 pm »
aaa
w weekend mam wesele i wyjezdzam (sob rano - ndz po poludniu) i nie mam z kim zostawic owczaka
czlonkow rodziny/znajomych ktorych moglabym wykorzystac do chociazby zagladania tez w miescie nie bedzie
nie wiem czy angazowac sasiadow bo znam ich slabo a owczyk w ogole
poki co planuje zostawic torbe siana duuzo wody i suszkow wiekszy zapasik granulatu + troche smakolykow
tylko czy to wystarczy? i czy zwierz sie nie przeje? :bejzbol
jak wasze zwierzaku znosza takie sytuacje? co jeszcze mozna zrobic?

nie wiem jak ja to przezyje bo jestem przyzwyczajona zeby dzwonic do owcy jak ktos sie nia opiekuje pod moja nieobecnosc i czuje sie fatalnie na mysl ze moj niunius bedzie musial zostac sam :(
galeria owcy --->oisforowca

nuka

  • Gość
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2010, 23:25:25 pm »
Cytat: "bunny_wrrr"
jestem przyzwyczajona zeby dzwonic do owcy jak ktos sie nia opiekuje pod moja nieobecnosc i czuje sie fatalnie na mysl ze moj niunius bedzie musial zostac sam
zostaw Owcy telefon i zadzwoń jak zwykle  :P

To żart oczywiście, nie gniewaj się  :przytul

Zostaw jedzenie i wodę w ilości na dwa dni i baw się dobrze na weselu. Czułostki i bieganie nadrobicie jak wrócisz. Możesz zastać po powrocie uszatego focha, ale przekupisz smakołykiem i bedzie ok.

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Królik sam w domu-na jak długo?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2010, 23:31:48 pm »
Cytat: "nuka"
uszatego focha
oj tak juz sie boje  :oh:
dzieki nuka za odp!
galeria owcy --->oisforowca