Autor Wątek: Nie je suszek  (Przeczytany 6392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« dnia: Styczeń 01, 2010, 13:03:07 pm »
Ładuję mu całą michę, ale on tylko podziubie trochu i chodzi głodny (także muszę mu dać michę warzyw, bo się zagłodzi głupol), wiem, że dieta na samych bulwach owoców (pomijając sianko i granulat) najlepsza nie jest.
Kupuję suszki z Herbal Farm. Ostatnio mieliśmy liść jeżyny, teraz natomiast kupiłam maliny. Wcześniej nie pamiętam jakie kupowałam, ale też jakoś specjalnie się na nie nie "rzucał", tak jak na korzeń marchewki, czy na szelest opakowania z rodzynek (w tym przypadku rzuca się na mnie  :P ).
Jakieś rady?

Nuna

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2010, 13:08:38 pm »
Nie musi jesc jesli nie ma ochoty. Wystarczy, ze je siano i warzywa. Jesli nie je suszkow to nie znaczy, ze chodzi glodny :)

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2010, 13:15:49 pm »
Cytat: "Nuna"
Wystarczy, ze je siano i warzywa.

To super. Właśnie się zawsze martwię w zimie, bo nie ma zieleniny, a suszków za dużo nie je, ale skoro warzywa i sanko wystarczą, to w porządku.
Będę mu sadzić rzeżuchę i owies, tylko nie mogę znaleźć sklepu zielarskiego  :oh: .

Griffe

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2010, 14:21:24 pm »
Na Allegro ostatnio patrzyłam różne nasiona do sadzenia - jest w czym przebierać u sprzedawców ze zdrową żywnością.

A z suszek może spróbuj kupić taki mix np zioła podstawowe dla królika HerbalPets, może coś sobie z tego wybierze i będziesz wiedziała co lubi. U mnie to jest bo Toszysko nie chciało suszonej marchewki ze sklepu :)

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2010, 15:20:13 pm »
Cytat: "Griffe"
Na Allegro ostatnio patrzyłam różne nasiona do sadzenia - jest w czym przebierać u sprzedawców ze zdrową żywnością.

Nie bardzo mi się to kalkuluje - dostawa. Ale słyszałam, że w zwykłych super marketach na dziale ogrodniczym powinny być, także muszę się przejść.
Cytuj
A z suszek może spróbuj kupić taki mix np zioła podstawowe dla królika HerbalPets, może coś sobie z tego wybierze i będziesz wiedziała co lubi. U mnie to jest bo Toszysko nie chciało suszonej marchewki ze sklepu :)

U nas właśnie są tylko suszki z herbal farm, także będę musiała się przejść do jakiegoś innego zoologa.

Tolinka

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2010, 15:56:00 pm »
Cytat: Pszczolkowa
Nie bardzo mi się to kalkuluje - dostawa. Ale słyszałam, że w zwykłych super marketach na dziale ogrodniczym powinny być, także muszę się przejść[/quote
W sezonie tak ale teraz nie maja w supermarketach,sama szukalam jak jeszcze Polus z nami byl,i ni bylo.Chyba ze sie myle ale ja by najmniej nie znalazlam i w oczy mi sie tez nie żuciło.Predzej w sklepie ogrodniczym dostanie sie

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nie je suszek
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2010, 16:58:33 pm »
mój Pulpecik tez kilka dni temu przestała jeść suszki i granulat ale co najgorsze przestała tez jeść siano....je tylko owoce nie wiem co zrobić :(
moja królowa Pulpecik ;**********

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:09:27 pm »
Cytat: "Tolinka"
W sezonie tak ale teraz nie maja w supermarketach,sama szukalam jak jeszcze Polus z nami byl,i ni bylo.Chyba ze sie myle ale ja by najmniej nie znalazlam i w oczy mi sie tez nie żuciło.Predzej w sklepie ogrodniczym dostanie sie

Hmm, a w takim Realu by nie było? :/..
I czym się różni sklep zielarski od ogrodniczego? Bo ja nawet nie wiem  :P.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Nie je suszek
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:15:41 pm »
w zielarskim są zioła np suszone a w ogrodniczym nasiona i np węże do spryskiwania ogródka, łopaty itp :)

nuka

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:16:54 pm »
Sklaep ogrodniczy jak nazwa wskazuje - kupisz w nim wszystko niezbędne do uprawy w ogrodach, ziemię, donice, nawozy, odżywki do kwiatów, nasiona, sadzonki, jakieś narzędzia typu szpadel, grabie...
a zielarski to taka "apteka" - suszone zioła, herbatki ziołowe, tabletki, syropki - wszystko na bazie zebranych leczniczych roślin

Tolinka

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:17:14 pm »
Pszczolkowa, bylam w Realu,Tesco,Cerfur,Auchan bo przewaznie w takich sklepach robie wieksze zakupy i jak nie ma sezonu to nie ma,ja by najmiej nie widzialam i jak sie pytalam to ze nie maja tylko w sezonie owszem maja ale sadzonki wiatow.
Sklep zielarski to jest taki gdzie mozesz kupic rozne herbaty,ziola w opakowaniach.
A ogrodniczy to taki gdzie maja wszystko wszystkie sadzonki,czy w cebulkach czy w takich torebkach i tam predzej dostaniesz.Moja ciocia pracuje w sklepie ogrodniczym i wszystkiego jest do wyboru do koloru z tym ze ja juz nie potrzebuje bo niemam dla kogo tego wszystkiego sadzic

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:47:12 pm »
Dziękuję wam wszystkim za informacje. Jutro wybieram się do Almy, bo mam kilka bonów, to uszol skorzysta, a jako, że w tym sklepie jest prawie wszystko, jestem na 99% pewna, że nasionka znajdę.

Tolinka

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2010, 23:40:56 pm »
Pszczolkowa, to zyczymy ci powodzenia i obys znalazla wszystko co jest ci potrzebne daj znac jak ci sie udaly zakupy dla uszolka

madziallena

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2010, 20:29:34 pm »
Witam  :bukiet chciaałam spytać czy królikom mozna podawac mieszanke lub np.sama marchewke suszonych,malutkich  warzyw sprzedawanych w zwykłych sklepach spozywczych ?  :nie_powiem

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:14:28 pm »
Mieszanki nie są zdrowe, polecam przestawić się na granulat.
Ktoś gdzieś na forum pisał, że od suszonych warzyw lepsze są świeże.
Ogólnie to poczytaj inne tematy, jest na prawdę sporo informacji o granulatach, mieszankach i warzywach - wystarczy poszukać ;).

A mi rzeżucha ładnie rośnie  :jupi .

madziallena

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:21:02 pm »
Mi równiez rosnie :) Nie chodzilo mi o mieszanke typową dla gryzoni jak to pisza na opakowaniach,poniewaz takiej nie podaje,tylko granulat.Chodzi bardziej o suszone malutkie czesci warzyw,sprzedawane w sklepach które czesto dodawane sa do zup.Mozna kupic ich mieszanke ( marchew,buraczki,seler) lub pojedyncze np. sama marchew .Czy to nadaje sie dla krolikow?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nie je suszek
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:23:40 pm »
nadaje się. lepsze są świeże, ale takie suszone można np. wsypać do kuli smakuli albo podawać jako przysmak :)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Pszczolkowa

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:25:58 pm »
Cytat: "madziallena"
Nie chodzilo mi o mieszanke typową dla gryzoni jak to pisza na opakowaniach,poniewaz takiej nie podaje,tylko granulat

Jeżeli chodzi o granulat to dużo zależy od firmy. Ja podaję uszolowi granulat firmy Versele Laga, z początku był to Cuni Pro, ale przestawiłam się na Cuni Complete.
Polecam ten temat:
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1003

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nie je suszek
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:13:25 pm »
madziallena,  miniaturkabeztajemnic.com
SylwiaG

madziallena

  • Gość
Nie je suszek
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2010, 08:24:22 am »
Pszczolkowa, jesli chodzi o moj granulat to jest to CC-Cuni Complete :)

sylwiaG, dziekuje bardzo :)