Autor Wątek: opieka nad królikiem (zbieram statystyk)  (Przeczytany 4413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mara

  • Gość
opieka nad królikiem (zbieram statystyk)
« dnia: Grudzień 05, 2010, 03:17:56 am »
W moim kraju (Białoruś) króliki żyją krótko, tylko 3-5 lat. Nawet najbardziej doświadczeni właściciele królików nie uwierzyli mi na początku, kiedy powiedziałem, że króliki mogą żyć do 12 lat.
Jestem pewny, że króliki żyją tak krótko z powodu braku wiedzy na temat opieki nad nimi.

Staram się to zmienić i regularnie piszę artykuły o opiece nad królikiem, ale sytuacja zmienia się bardzo powoli. Ostatnio mam pomysł stworzenia infografiki i testów o opiece nad królikami. Testy są popularne, i być może to zachęci ludzi do rozważeń na temat właściwej opieki nad królikiem. Dla stworzenia infografiki i testów potrzebuję pomocy (w zbieraniu statystyki). Chcę żeby moje infografiki pokazywały rzeczywistą sytuację w życiu królików, a nie tylko teoretyczną.

Ponieważ chciałbym dać do wypełnienia kwestionariusz (dotyczy zmarłych królików, które przeżyły dłużej niż jeden rok: w jakich kondycjach królik był utrzymywany, na co umarł, itp.) Kwestionariusz nie jest zbyt długi (jedna strona Word). Ważne są wszystkie króliki, ich historia życia jest bardzo reprezentatywna i proszę was wszystkich, aby pomógliście mi z danymi.

Jeśli ktoś z was chciałby mi pomóc, oto link do ankiety.
http://www.by-mara.ca/KwestionariuszPolska1.doc

nuka

  • Gość
Odp: opieka nad królikiem (zbieram statystyk)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2010, 09:14:36 am »
W tym kwestionariuszy brakuje możliwości wyboru życia bezklatkowego. Co innego pozwolenie na swobodnie bieganie ponad 6 godzin a co innego zamykanie zwierzaka na 3-4 godz w ciągu dnia

Mara

  • Gość
Odp: opieka nad królikiem (zbieram statystyk)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2010, 10:15:41 am »
"życia bezklatkowego"
W tym przypadku w 6b powinny być wpisany rozmiary nie jego klatki, a pokoju gdzie biega królik.

nuka

  • Gość
Odp: opieka nad królikiem (zbieram statystyk)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:08:05 am »
A co z punktem 6c?? Dla mnie to naprawdę różnica. Bieganie swobodne ponad 6 godzin to spory przedział czasowy. 6 a 20 to 14 godzin różnicy !!

Mara

  • Gość
Odp: opieka nad królikiem (zbieram statystyk)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:43:42 am »
6 a 12.
= 6 godzin różnicy

12 dlatego, że jeśli który królik będzie biegał na zewnątrz klatki więcej niz 12 godzin, to ten fakt będzie dla mnie oczywisty z punktu 6b.
Będzie jasne, że królik nie żyje w klatce i większość dnia (więcej niż 12 godzin) biega swobodnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 12:15:31 pm wysłana przez Mara »

nuka

  • Gość
Odp: opieka nad królikiem (zbieram statystyk)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:46:58 am »
Ale to nadal nie jest to samo co życie bezklatkowe i zamknięcie na kilka godzin 3-4 w klatce kilka razy w tygodniu, nawet nie każdego dnia ale sporadycznie.

Ok, Twoje kryteria, więcej sie nie wypowiadm