Autor Wątek: Czy żwirek lub trociny śmierdzą??  (Przeczytany 4505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keram

  • Gość
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« dnia: Grudzień 27, 2009, 20:38:37 pm »
Tak jak w temacie. Czy żwirek śmierdzi w połączeniu z siuśkami uszaków?? Ja na dzień dzisiejszy mam takie kulki które to wciągają i wo gule nie śmierdź. A pytam się bo jak czytam o kuwetach to piszą o żwirku lub o trocinach (nie jestem pewien), ale ja nie chcę żeby śmierdziało bo mama mi królika zabierze ;( a tego nie chcę !!! Czy bez tych dwóch rzeczy królika da rade nauczyć sikania do kuwety?? Proszę o odpowiedź !!!

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:43:19 pm »
Ja mam w kuwecie żwirek drewniany. Nic nie czuć. Oczywiście kuwetę trzeba opróżniać przynajmniej raz dziennie.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

marcia18

  • Gość
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:44:34 pm »
ja mam żwirek i nie śmierdzi ;) wiesz każde zwierze śmierdzi... nie trociny albo żwirek... to to śmierdzi jak nie dbasz o klatkę czy kuwete a jest nasikane bądź nabobkowane...ja myślę że żwirek jet odpowiedni bo trociny przyklejają się królikowi do siersci... no i trzeba zachować czystość... sprzątać w klatce.

nuka

  • Gość
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:50:32 pm »
Trocin nie kupuj, nie używaj. Pylą, zasikane śmierdzą.
Żwirek - koniecznie niezbrylający - pochłania zapachy, oczywiście do czasu (jak długo nie zmienisz to i żwirek zaśmiardnie bo już nie będzie chłonął wilgoci).
Cytat: "keram"
Czy bez tych dwóch rzeczy królika da rade nauczyć sikania do kuwety
Czy Ty nauczyłbyś się załatwiać w wc bez tego pomieszczenia, bez ceramicznej miski i rolki papieru?
Możesz nie kupować kuwety w zoologu, ale jakiś pojemnik na to przeznaczyć musisz (niskie pudełko kartonowe - plus tanie, minus szybko przesiąknie, stara blaszka od pieczenia ciasta, plastikowa miska z niskim brzegiem, duzy podstawek pod donicę - coś znajdziesz)

megana88

  • Gość
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:01:49 am »
Dokładnie tak, ja używam obecnie tacki takiej plastikowej jakiej używa się do ciast :) koszt ok. 5zł. Ale jeśli nie będziesz regularnie wymieniała żwirku to cokolwiek nie położysz i tak będzie śmierdzieć. Ja mam Pinia i nic nie śmierdzi. Możesz zainwestować w sitko albo łopatkę do kuwet z większymi otworami (w kauflandzie była po 1zł) i cedzić żwirek. Bobki i miał przelecą, a suchy żwirek zostanie. Oszczędniej i nic nie śmierdzi :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2010, 02:21:34 am »
Zauważyłam, że gdy Iskierka była mała, nic nie było czuć. Gdy zaczęła dojrzewać, zapach zrobił się bardzo intensywny, poprostu czuć.
Siedzę przy komputerze i czuję kiedy akurat sobie siuśnęła, bo ma to specyficzny zapach.

I tak, jak kasia72w, napisała, przynajmniej raz dziennie wymieniamy klatkowe kuwety, a reszta rozstawiona po mieszkaniu jest wymieniana co dwa dni, ponieważ więcej jednak korzystają z klatkowych.

Myślę, że po sterylizacji/kastracji zapach straci na intensywności.
Siuśki Nila czuć, ma 5 miesięcy i jest jeszcze niewykastrowany, ale Dyzia który ma 3 lata i jest kastrowany praktycznie nie czuć.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Śnieżynka

  • Gość
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:14:27 pm »
Mam pytanko a czy to może być żwirek dla kotów?? ??

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:21:17 pm »
Siki smierdza, zwirek sam z siebie nie. Krolik tez nie smierdzi, chociaz podobno mocz dorastajacych samcow fiolkami nie pachnie...
Jesli utrzymuje sie jako-taki porzadek (Ha, pojecie wzgledne przy kroliku), a w kuwecie nie zalega "zwirkowa papka" sprzed kilku dni, to nie ma brzydkiego zapachu.
Smierdziec moga zmoczone siuskami trociny, albo sianko (pewnie stad przesad o "smrodliwosci" krolikow, ktore sa czystymi zwierzatkami, ale to od czlowieka zalezy jak czyste bedzie ich otoczenie.

Cytat: "Śnieżynka"
Mam pytanko a czy to może być żwirek dla kotów??

Pod warunkiem, ze jest DREWNIANY i NIEZBRYLAJACY. Generalnie ja jeszcze nie spotkalam sie ze zwirkiem przystosowanym wylacznie dla gryzoni ( i zajeczakow ;) ). Unikaj takich drobnych granulek (nie wiem jak sie nazywaja) i zwirkow, ktore sie zbijaja w kulki pod wplywem moczu.

Generalnie wybor zwirku nie jest specjalnie trudny, nalezy tylko pamietac o zasadzie, ze ma byc drewniany i ma sie rozpadac (pisze na opakowaniu). Potem wystarczy wyprobowac kilka, zeby zorientowac sie jaki jest w danym przypadku najkorzystniejszy.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Śnieżynka

  • Gość
Czy żwirek lub trociny śmierdzą??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:38:13 am »
Aha dzięki Black_:)