Autor Wątek: Dziwna plamka  (Przeczytany 6913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pszczolkowa

  • Gość
Dziwna plamka
« dnia: Grudzień 27, 2009, 12:31:00 pm »
Mój uszol od pewnego czasu ma z jednej strony podbródka brązową plamkę. Na pierwszy rzut oka jej nie widać, ale gdy położę się obok niego to już nie ma dużego problemu z ujrzeniem, ponieważ jest biały, także widać idealnie. Kiedyś myślałam, że po prostu się czymś ubrudził, ale plamka jest od jakiegoś czasu i nie znika. Nie miałam okazji jej "zbadać" gdyż Śnieżek dotknięty pod brodą od razu spuszcza głowę na dół i się wierci, o przewróceniu na plecy albo braniu na ręce nawet nie ma mowy bo w ruch idą wszystkie kończyny. Także nawet nie wiem co to jest. Jestem coraz bardziej zaniepokojona.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Dziwna plamka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2009, 12:36:47 pm »
To jest plamka na futerku, czy raczej na skorze? widac moze srupek albo zgrubienie?

Pszczolkowa

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:39:29 pm »
Oderwałam mu to dziś, wygląda jak strupek, w każdym razie było przyklejone od dłuższego czasu do pyszczka. Nie zauważyłam aby w tym miejscy miał jakąś ranę, czy coś. Troszkę się niepokoję..

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dziwna plamka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2009, 23:01:11 pm »
propinuję iść do weta zamiast pytać na forum. Jesli tam był strupek, to może to być np. grzybica. Idź do dobrego króliczego weta - w Krk nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem takiego :) (Coćby dr Baran bodajże)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Dziwna plamka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2009, 23:06:17 pm »
albo dr Lewandowska :)

Pszczolkowa

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:20:10 am »
Jestem z huty, chodzę na zajezdnię mam nie daleko. Będziemy szli obcinać pazurki, także zapytam przy okazji.
Dziewczyny a jak to jest z ząbkami? Nie mam pojęcia co się dzieje w buzi uszola. Nie zachowuje się dziwnie, wszystko je, no ale nigdy nie wiadomo. Można jakiś przegląd zrobić, czy coś?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dziwna plamka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:55:00 am »
Pszczolkowa, weź wsiądź w tramwaj, pojedź do któregoś z króliczych wetów a nie psio-kota, byle bliżej. Co to za wet koło zajezdni? Nazywa się jakoś?

Jesteś w tej fantastycznej sytuacji, o której większość forumowiczów może tylko pomarzyć, że masz możliwość WYBIERANIA w specjalistach od króli.
Przegląd zębów powinno się robić przy każdej wizycie u weta, to żadna filozofia i wet sam powinien to proponować.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Pszczolkowa

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:46:48 pm »
Chodzę do dr Jarosława Orła, na os. Złotego Wieku (Krak-Vet). Wnioskując z opinii jakie słyszałam jest bardzo dobrym weterynarzem, a cieszę się, że mam blisko ponieważ okropne mrozy na zewnątrz, co prawda zabezpieczam transporter jak mogę, ale zimnego powietrza i tak się troszku nawdycha uszol. Także jestem w dość korzystnej sytuacji, że nie muszę zaziębiać uszola ;).
A tak swoją drogą, chętnie poznam wasze opinie na temat ów lekarza wetrynarii.

A co do pytania o przegląd ząbków. Nie wiem, może źle interpretuję, ale mówisz do mnie jakby z wyrzutem. Jestem tutaj po to aby pogłębiać swoją wiedzę na temat uszoli i w razie wątpliwości zadawać pytania, od tego jest chyba forum, czy nie? Dlatego czasem po prostu mogę wykazać się nie wiedzą, a rzeczą ludzką jest mylić się, ale chyba o to chodzi aby tych błędów nie powtarzać, prawda? ;).
Pozdrawiam.

nuka

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2009, 06:15:39 am »
Pszczolkowa, czemu sie zżymasz?
Ty pytasz, bośniak odpowiada. Nie znam wetów z grodu Kraka więc na ten temat  :nie_powiem
Ale z zębolami bośniak ma rację. Wet przy każdej wizycie powinien zerknąć w głąb uszatego pysiaka. Jak zapewne wiesz u króliczków zęby rosną całe ich życie, żeby było wszystko ok muszą byc systematycznie ścierane. Nigdy nie wiadomo kiedy wydarzy sie coś takiego, że uszak przestaje ścierać któryś z ząbków. A przerośnięty ząb to wielkie zagrożenie nawet dla życia futerka. O tym każdy króliczy wet wie i nawet nieproszony sprawdza co w pyśku się dzieje
Dobrze, że pytasz, zawsze odpowiemy, tylko trochę zrozumienia dla innych forumowiczów. Czasami pytanie dotyczy takich spraw, że na forum jest już kilka tematów o danym problemie. Kolejny raz opisywanie tego samego  może wyprowadzic z równowagi najbardziej opanowaną osobę. Tym bardziej, że na forum jest aktywna funkcja "szukaj". Do tego forumowicze to zwykli ludzie, mający swe życie osobiste, swoje własne problemy, jakiś gorszy dzień z różnych powodów...
Ja już się nauczyłam, że złość piękności szkodzi, dlatego jak przeczytam jakąś wypowiedź nie po mojej myśli zamiast sie denerwować  - idę na spacer. Po powrocie wygląda to zupełnie inaczej. Tego i Tobie życzę  :przytul  :lol

Pszczolkowa

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:24:34 am »
Ojojoj, tym razem to moja wypowiedź została źle zinterpretowana. Absolutnie się nie złoszczę, ale dziękuję za radę ;).
Jeśli już takie pytanie było to przepraszam, faktycznie nie sprawdzałam.

Szczerze powiem, że nie wiedziałam, iż każdy wet powinien bez pytania sprawdzać. A może ten mój nie jest taki idealny?
Dlatego właśnie zapytałam o wasze opinie - jeśli coś z nim nie tak, dla dobra uszola, zmienię weta, ale u mnie sytuacja wygląda tak, iż zawsze byłam przekonana, że chodzę do dość dobrego weta.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dziwna plamka
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:27:27 am »
Cytat: "Pszczolkowa"
Nie wiem, może źle interpretuję, ale mówisz do mnie jakby z wyrzutem

Nic podobnego :)
Cytat: "Pszczolkowa"
Jestem tutaj po to aby pogłębiać swoją wiedzę na temat uszoli i w razie wątpliwości zadawać pytania, od tego jest chyba forum, czy nie?

Oczywiście że tak, i dlatego się odezwałam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Dziwna plamka
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:39:37 am »
ja mam też takie jedno pytanko, żeby nie zaczynać nowego tematu.

od jakiegoś czasu, co jakiś czas, Józka ma na podbródku posklejane futerko.. próbowałam jej to lekko wyrywać, ale idzie tak sobie. jakby czymś sobie je posklejała.
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Dziwna plamka
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:16:14 pm »
Cytat: "zosiaa1"


od jakiegoś czasu, co jakiś czas, Józka ma na podbródku posklejane futerko.. próbowałam jej to lekko wyrywać, ale idzie tak sobie. jakby czymś sobie je posklejała.


Brandonek tez miał posklejane futro na podbródku i łapach. Miał od ropy.
Ja w to miejsce czesałam szczotką, efekty były i miał śliczne i miekkie futerko, ale życia Brandonka nie udało mi się uratować.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dziwna plamka
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:19:56 pm »
nie wyrywaj królikowi futerka!! Może jadła słodkie owoce (mandarynka, soczyste jabłko) i sok jej spłynął? Nie wiem, czytałam o ślinieniu królików, ale to wtedy futerko pod broda jest mokre a nie posklejane...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Aneczka

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:32:04 pm »
jezlei królkowi kołtuni i skleja się futerko po brodą to koniecznie trzeba zrobić przegląd pysia. PRzyczyną mogą być poprzerastane zęby, albo inne problemy w jamie ustnej (nadżerki na języku)

Nuna

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:33:16 pm »
Posklejane futerko moze byc spowodowane problemami ze zgryzem.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Dziwna plamka
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:37:10 pm »
Brandonek miał dużą wadę zgryzu i ropniaki w okolicy żuchwy i zatoki i dlatego miał nieładne futerko pod brodą. Nie lekceważ tego, wet koniecznie musi zobaczyć trzonowce.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Dziwna plamka
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:37:51 pm »
jpuasz, właśnie ja czytałam że jak królik ma przerośnięte zęby to jako jeden z objawów może wystąpić posklejane futerko pod brodą... oczywiście nie należy od razu tego brać jako 100% pewność że posklejane futro to przerośnięte zęby... ale warto sprawdzić :)

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 12:46 pm ]
upsss... widzę że przeoczyłam jakieś posty   :oh:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dziwna plamka
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:21:50 pm »
Pszczolkowata- nie chodz do jakiegoś podrzędnego weterynarza,jeśli masz specjalistów o rzut beretem,jak napisala Bośniak - jesteś w znajkomitej sytuacji. Idz z plamką a raczej przy okazji z pazurkami .
SylwiaG

Pszczolkowa

  • Gość
Dziwna plamka
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2009, 14:49:00 pm »
Napisałam w dziale "Weterynarze". Jeśli ktoś jest z Krakowa, byłabym bardzo wdzięczna za radę.