Autor Wątek: poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne  (Przeczytany 9585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« dnia: Październik 13, 2005, 18:42:21 pm »
Temat z serii: " durne pomysły gaber"  :D


Tym razem pomyślałam sobie, że łatwiej byłoby znaleźc dom króliczkom gdyby każdy miał swój plakat. Nie chodzi mi oto, by członkowie SPK przywieszali na jednej tablicy ogłoszeń 10 plakatów, a na każdym różna historia innego królika. Ale np. taki Pysio nie jest w za dobrej sytacji ( a raczej jego właściciele) i gdyby tak w kilku choć miejscach przywiesić plakat z jego historią to moze byłoby większe zainteresowanie.

Tak tekst:

Pysio pilnie szuka domku!

ZDJĘCIE

opis pysia

Kontakt


Proszę o sugestie!!!


Ps. Ja mogłabym się kwestią takich plakatów zająć...  ;-)
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

anUSZka

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2005, 20:06:41 pm »
Ja tak rozwieszalam info o kroliczkach, ktore fosterowalam.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2005, 20:29:48 pm »
Swojego czasu były robione plakaty do ogłoszeń, ale nie wiem czemu to sie urwało. Może nie zdawało egzaminu? To nie było za "mojej kadencji" ;) - trzeba by zapytać Kapi.

Plakaty są ok, trzeba tylko osoby, która je będzie na bieżąco opanowywać, bo ruch w ogłoszeniach jest dosć duży. Jeśli chcesz się tym zająć - to nie widzę przeszkód. Może zrób jakąś próbkę - wstaw na forum, a my wyrazimy opinie i podpowiemy co i jak zmienić (tylko się nie obrażaj, jak będziemy krytykować ;).

Jest jedna sprawa ważna - plakaty nie mogą być rozwieszane gdzie popadnie - tylko w miejscach legalnych - a więc: lecznice, tablice ogłoszeń osiedlowe i blokowe, może szkoły... Tą dystrybucją też musi się ktoś zająć. Może jeśli chcesz Gaber, to spróbuj określić swoje możliwości nad panowaniem nad akcjami plakatowymi - możesz dać propozycje zmontowania grupy plakatowej, która będzie Twoje plakaty dystrybuować. Możesz opracować schemat takiej dystrybucji plakatów? Jak np. Twoje plakaty będą rozsyłane po różnych miastach (jesli królik będzie z innego miasta niż to w którym masz zasięg)? Kto je będzie drukował?

To wszystko jest do opanowania - tylko trzeba przemyśleć i podejść spokojnie, zorganizować się i będzie ok.

Robalek

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2005, 23:27:44 pm »
Tak naprawdę to schemat plakatu mógłby być jeden, zmieniałoby się zdjęcie królika i elementy opisu.

Robak

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2005, 07:57:52 am »
Jak najbardziej podejmuję się tego, z tym że robienie plakatów najbardziej pasowaloby mi w weekendy. W tygodniu (no moze jeszcze w piątki :P) nie mam czasu, a teraz doszła mi jeszcze niepełnosprawna koleżanka, którą trzeba w domu odwiedzać.

A więc kiedy króliczek trafi do adopcji np w poniedziałek to dopiero najwcześniej w piatek popołudniu będzie miał plakat. A jeżeli w niedzielę o cywilizowanej godzinie to jeszcze tego samego dnia. Jeżeli będę mieć czas w tygodniu to oczywiście się tym zajmę, ale póki co stawiam na weekendy.

Oczywiście zawsze pierwszeństwo będą miały krliki pilne do oddania. A  w sprawach typu Pysia będę starała się w granicach moich możliwości działać jak najszybciej.



Póki co zróbmy próbę. Jeszcze dziś zrobię jeden plakat i  będę czekać na wszystki opinie.


A... i musiałabym mieć choc krótkie opisy zachowania każdego króla, bo to też ważne. Chodzi mi oto czy jest energiczny, "potulna maskotka", czy gryzie wszytsko co popdanie... itd.
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2005, 10:39:10 am »
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

mru

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2005, 13:13:37 pm »
proponuję tylko zmienić czcionke, bo jest za mało czytelna  :) do takich ogłoszeń świetne sa ariale, tahomy, verdany, itp. natomiast wszelkie ozdobne kiepsko przekazuja ważne informacje typu numer konta czy adres. Ozdobne nadają się na pojedyncze hasła i to najczęściej w duzym rozmiarze.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2005, 14:44:50 pm »
Cytat: "mru"
proponuję tylko zmienić czcionke, bo jest za mało czytelna  :) do takich ogłoszeń świetne sa ariale, tahomy, verdany, itp. natomiast wszelkie ozdobne kiepsko przekazuja ważne informacje typu numer konta czy adres. Ozdobne nadają się na pojedyncze hasła i to najczęściej w duzym rozmiarze.



Ok... zmienię jeszcze dziś
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2005, 16:58:00 pm »
Bardzo dobrze - ja też mam uwagę tylko do rodzaju czcionki. Jak zmienisz to jeszcze spojrzymy :)

anUSZka

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2005, 17:53:39 pm »
Moim zdaniem ogloszenie powinno sie skupiac na kroliku. Powinno miec wielkosc polowy kartki do druku - wieksze czesto nie zmiesci sie na tablicach ogloszen, mniejsze - nie bedzie widoczne. Na dole, jak na reklamach na przystankach, powinien byc kontakt do oderwania sobie (krolik X, tel. albo e-mail). nie jest dobrze, jesli do ogloszen nie ma podanego numeru telefonu.

"Adopcje sa finansowane przez..." moim zdaniem zbedne, wystarczy podpisac "Stowarzyszenie P.. K... adres www" i tyle. Plus male logo.  

"Inne ogloszenia..." tez moim zdaniem zbedne.

Acha, co do miejsc do wywieszania ogloszen - popytalabym w barach wegetarianskich czy mozna wywieszac (wiem, ze tablice ogloszen ma np. Green Way na Kruczej) czy sklepach ze zdrowa zywnoscia - to moga byc dobre grupy docelowe.

Btw. czy ktos kontaktowal sie z magazynem "Wegetarianski Swiat"?

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2005, 18:34:17 pm »
To już takie ogłoszenie jak np. "szukam mieszkania.." Szczerze mówiąc nie pomyślałam, że może mieć taką formę - ale podoba mi się by taką miało. Problem z telefonem może być jedynie taki, że adopcyjny jest jeden a nie wszystkimi króliczkami adopcyjnymi zajmuje się sama Małgosia przecież... jak do niej ludzie będą dzwonić, to może nie wiedzieć o króliku... nie wiem jak by to roztrzygnąć... Gosia ma telefon, ale ma problem z odbieraniem maili i korespondencją. Inni mają maile, ale nie mają telefonów. Albo Gosia musiałaby się godzić na posiadanie szczegółowych informacji o każdym króliku (co jest tak naprawdę mało prawdopodobne, by zadziałało - bo to jest dużo materiału i dużo pracy, kto temu podoła w pojedynkę...) albo musiałaby po takim telefonie kontaktować się mailowo z osoba odpowiedzialną za adopcję... albo pośrednicy musieliby podać telefony kontaktowe do siebie (może to właśnie tak powinno być...  :roll: )

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2005, 20:16:14 pm »
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

anUSZka

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2005, 20:36:20 pm »
Super,  wlasnie o cos takiego mi chodzilo!!! :)

Dalabym tylko wiekszymi literami imie kroliczka, wywalila to: "83 1020 1013 0000 0102 0133 0554 PKO BP Oddział 1 w Warszawie" - i tak nikt nic nie wplaci na konto z ogloszenia ;)


Masz racje, Moniko, komunikowanie sie jest zbyt skomlikowane, lepiej dawac to, co sie ma, ale do osoby odpowiedzialnej za wlasnie tego krolika, ktory jest na ogloszeniu.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2005, 20:05:26 pm »
Plakat jest poprawiony wg twoich rad Anuszko  :) . Mam teraz problemy ze wstawieniem go na serwer  :roll:  więc jak nie dziś to jutro będzie  :) .

Zrobiłam już też plakat Leona i Demona. Jeszcze muszę go uzupelnić i będzie :).
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Martulkaa

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2005, 22:58:39 pm »
jak dla mnie jest Ok :)

btw. jestem aktualnie w trakcie robienia ogólnego plakatu adopcyjnego. Robalek miala kilka uwag dlatego w weekend wreszcie postaram się to pozmieniać.

Pozdrawiam :)

anUSZka

  • Gość
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2005, 23:37:34 pm »
Super, Gaber, jestes blyskawiczna :D

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2005, 17:31:46 pm »
Gaber, czy Ty juz może rozwieszasz plakaty, albo planujesz rozwieszania? A może już organizujesz osoby, którym będziesz plakaty przekazywać by rozwieszały w swoich miastach?

Pytam dlatego, że chciałabym Cię dopisać do grupy adopcyjnej jako osobę zajmujacą się właśnie sprawą plakatów ogłoszeniowych. Gdy będziesz więc gotowa zadeklarować już na 100% swoją taką działalność to tylko daj sygnał - potrzebna będzie Twoja fotka (do zamieszczenia na stronie  jak wszystkich innych z grupy), Twoje dane: imię, nazwisko, kontakt mailowy - na stronę, a do naszej wewnętrznej wiadomości może być też telefon i gg - nie publikowane na stronie.

Twój zakres działalności (funkcja) byłby tak zformułowany: opracowywanie i dystrybucja plakatów ogłoszeniowych na bazie zamieszczonych na stronie ogłoszeń

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2005, 12:33:10 pm »
Cytat: "ziabak"
Gaber, czy Ty juz może rozwieszasz plakaty, albo planujesz rozwieszania? A może już organizujesz osoby, którym będziesz plakaty przekazywać by rozwieszały w swoich miastach?

Pytam dlatego, że chciałabym Cię dopisać do grupy adopcyjnej jako osobę zajmujacą się właśnie sprawą plakatów ogłoszeniowych. Gdy będziesz więc gotowa zadeklarować już na 100% swoją taką działalność to tylko daj sygnał - potrzebna będzie Twoja fotka (do zamieszczenia na stronie  jak wszystkich innych z grupy), Twoje dane: imię, nazwisko, kontakt mailowy - na stronę, a do naszej wewnętrznej wiadomości może być też telefon i gg - nie publikowane na stronie.

Twój zakres działalności (funkcja) byłby tak zformułowany: opracowywanie i dystrybucja plakatów ogłoszeniowych na bazie zamieszczonych na stronie ogłoszeń



Wiesz, rozwieszać nie mam problemu, ale chyba tylko te z mojej okolicy??  :? No bo wydaje mi się, że jak na plakacie będzie pisać "króliczek mieszka w Płocku" to krakowianin nie zareaguje. Narazie nie zastanawiałam się co do osób które mogłyby to rozwieszać. Chciałam póki co zobaczyć jaka będzie wasza reakcja na mój pomysł. A może by zrobić jakąś podstronę do króliki.net i tam wstawiać te plakaciki? Choć byłoby strasznie dużo roboty z aktualizacją, a tego już się nie podejmę, bo w temacie grafiki, stron internetowych itp. rzeczy to jestem bardziej niż zielona  :oh: . To już wybór należy do Was.

Do grupy adopcyjnej możesz mnie dodać bez problemu.  Deklaruje się na 100% - będę to robić. Jednak tak jak mówiłam - tylko w weekendy. Na neta będę starała się wchodzić codziennie i w przypadku bardzo pilnych spraw streszczać sie z plakatami.  Jak będę w domu (bo teraz mam TI :D) to Ci wyślę zdjęcie i dane itd. Moja robota ostro ruszy po 28.10., bo teraz jadę na 3 dni na wycieczkę i mam multum nauki.


Aha... żebym nie zapomniała : będę potrzebowała, aby osoby zajmujące się adopcją danego króliczka przesyłały mi metryczki maluchów na maila i starały się zroganizować zdjęcie jeżeli takowego nie posiada. Opisy na adopcyjnej są w niektórych przypadkach za krótkie i plakaty nie zawsze są ciekawe.
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2005, 13:12:04 pm »
Cytat: "anUSZka"
Super, Gaber, jestes blyskawiczna :D



Obecnie, po zrobieniu pierwszego plakatu (Pysia) już nie ma tyle roboty. Leona i Demona robilam bodajże 15 minut. Bo... miałam jeszcze metryczki od Martulki  :) .
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
poszczególne pojedyncze plakaty adopcyjne
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2005, 15:58:17 pm »
Ok, to ja Cię wstawiam. Co do informacji o nowych ogłoszeniach, metrykach itp danych o królikach adopcyjnych - wszystko hurtowo zawsze rozsyłam na grupę mailowo. Będziesz dodana do grupy adopcyjnej, to również będziesz to dostawać - oraz będziesz uczestwniczyć w każdym mailowaniu na temat spraw adopcyjnych. Mamy taką zasadę (przynajmniej ja siębardzo staram jąutrzymywać), że w sprawach adopcji piszemy zawsze DW do całej grupy. Dodaj więc sobie do skrzynki adresowej wszystkich - lista jest tutaj  i Ty również się na niej niebawem znajdziesz. Ogólnie - wszystko co adopcji dotyczy opisuję w swoim dziale, w mailach a dane grupy, tymczasowa baza królików i lista osób chętnych przygarnąć jest w linkach jakie podaję. To jest aktualizowane na bieżąco. No i ... witamy w Grupie Adopcyjnej :D