Autor Wątek: Choroba skóry pomózcie PILNE  (Przeczytany 20143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:02:00 am »
Chelietieloza to na pewno nie jest ani z tego co widzę nie była tylko mnie też to wygląda na grzybicę, ale wet bez zeskrobiny to nadal strzela na ciemno, ja bym jak zwykle poszła do innego lub tego zmusiła do takiego badania w końcu to Ty płacisz za badania. Wiem, że na wyniki często się długo czeka ale bez przesady leczymy aby pomóc a nie jak widać zaszkodzić. Sam antybiotyk zmniejszy stan zapalny i może zagoi rankę ale grzybicy nie wyleczy. Powodzenia życzę i rady dziewczyn z forum aby iść do lepszego weta popieram, szkoda uszatka.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Aneczka

  • Gość
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2009, 13:43:00 pm »
Cytat: "SainTomG"
narzeczona czasem nawet daje mu chipsa czy kawalek czekolady

przy tego typu smakołykach to nawet najzdrowszy królik swiata prędzej czy później zaczałby mieć problemy z układem trawienny. Wyklucz je z diety, bo za pierwszym, trzecim i dziesiątym razem nic się nie stanie, a za jedenastym będzie za późno. Czekolada i chipsy są dla królików śmiertelnie trujące.
Papier to akurat króliki trawią, więc niech je na zdrowie. Wprawdzie zadrukowanego lepiej unikac, bo chemikalia, al ejak lubi, to dostarczcie mu szarych kartonów i zróbcie jadalne domki.

Cheillitielle żeśmy przerabiali, i mogłoby to byc od biedy to, ale w postaci mocno zaognionej.

SainTomG

  • Gość
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2010, 15:40:07 pm »
witam. Zawiodłem sie troche na tej weterynarz. Po kuracji tym 3 skladnikowym czyms krolikowi sie polepszylo nawet zaczela odrastac siersc, ale... grzybica widac sie przeniosla na obrzeza.... Po wizycie przepisala jakis "śmierdziuch" od tego zaczala sie czerwienic a grzybica sie powiekszala.... Dzisiaj znowu u niej bylismy i powiedziala ze musi czyms mocniejszym to zrobic najpierw wygolila królika i spryskala Fungidermem policzyla sobie 10 zł... Kazala chodzic co 5-6 dni 5 razy i pytalem sie tez o nastepne wizyty tez  okolo 10 zl.... Czyli wyszloby 60 zł... Wkurzony pojechalem do innego weta czy ma ten preparat i mi sprowadzi na jutro za 30 zl..... cale opakowanie 100 ml... . Przerazilo mnie czemu mam jezdzic kawal drogi do tego weta narazac krolika na stres i zimno, jak mozna tym areozolem bez problemu samemu spsikac..

Wnoiskuje ze lubi zarabiac ludziach. Wiecej do niej nie pojde. Zrobilbym tak jak czytalem na forum i mysle ze wyszloby duzo taniej i krolik mniej by sie meczyl..l Pozdrawiam i mam nadzieje ze komus sie kiedys przyda.

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2010, 18:32:34 pm »
Wspolczuje tej choroby...Nasza Lusia tez przechodzila grzybice skóry - ale zostala wyleczona tylko poprzez kąpiele w Nizoralu!



Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:00:29 pm »
To grzybica. Polecam ten post http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6233 . Najważniejsze ogolić grzbiet, wszędzie tam gdzie są zmiany i smarować. Najlepsza jest maść Triderm. Raz w tygodniu kąpiel w Nizoralu. Mam to wszystko opanowane ..........



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:49:55 pm »
Na grzybicę polecamy:

Fungiderm w sprayu :) Z maścią jest różnie, a spray jest bardzo wygodny, poza tym zwalczył naszego grzybka :)
Troszkę nam go zostało, jest wydajny
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


nuka

  • Gość
Choroba skóry pomózcie PILNE
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:58:08 pm »
Leczenie chyba jednak powinien ustalić weterynarz.

Maluch pierwszy raz był leczony maścią Triderm, a obecnie ma inny rodzaj grzybka i dostaje Ketokonazol dopyszczkowo i kąpiele w nizoralu.

Dlatego proponuję wizytę u króliczego specjalisty, pobranie zeskrobimy i dopiero wtedy leczenie będzie skuteczne.