Autor Wątek: Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom  (Przeczytany 4703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« dnia: Październik 23, 2009, 13:09:57 pm »
http://www.kroliki.net/pl/akcje    tu jest wszystko :)

Jeśli proponujecie, abyśmy wdrożyli jakieś jeszcze nowe akcje - piszcie śmiało w tym temacie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2009, 18:40:47 pm »
Ja mam takie pytanie, ktore moze nie pasuje zbytnio do tego temtu. Z gory przepraszam za ewentualne zasmiecenie postem tego forum :)

Otoz pamietam, ze jak mieszkalam jeszcze w Polsce to podczas pierwszej wizyty u weta zaplacilam normalnie za ta usluge. Za kazda nastepna takze. Ale do czego zmierzam. Bedac tutaj- w Anglii, podczas kupna krolika w sklepie, dostalam odpowiedni papierek z tegoz sklepu upowazniajacy mnie do pierwszej BEZPLATNEJ wizyty u weterynarza. Bylo na niej napisane kiedy kupilam zwierze, oczywiscie co kupilam i jaki ma wiek, takze gdzie mam sie udac( do jakiego weta) i w ciagu ilu dni od kupna. I pytanie:

1. Czy jest takie cos teraz w Polsce? czy dalej sie  placi normalnie za pierwsza wizyte? moze sa jakies ulgi?
2. Jezeli nie, to czy takie co mozna wprowadzic?

Wiem, ze jezeli nie ma, to pewnie bedzie to trudne do wprowadzenia w naszym kraju ;/ wiadomo, ze kazdy weterynarz chce zarobic i po to pracuje w tym zawodzie, ale czy mozna by bylo wprowadzic cos takiego z zaprzyjaznionymi sklepami, hodowcami i weterynarzami, np. gdybyscie to zorganizowali w Waszych okregach mieszkalnych? Moze jakby SPK sie w to wlaczylo i wspolnymi silami moglibyscie cos zdzialac? Mysle, ze wielu opiekunow krolikow i innych zwierzat bylo by zmotywowanych do odwiedzenia weta.

pozdrawiam serdecznie wraz z moim uszatkiem :)
 :bukiet

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2009, 19:03:47 pm »
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2009, 20:03:48 pm »
Jadwinia, dzieki za artykul :) zadko zagladam na WP i nie wiedzialam, ze takie cos istnieje w Polsce :) ciesze sie ze jednak cos takiego zostalo uruchomione, nawet na tak niewielka skale :)

pozdrawiam serdecznie :)

nuka

  • Gość
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2009, 21:38:47 pm »
Nie tylko w stolicy są weci, którzy leczą za przysłowiową złotówkę. Stali bywalcy forum wiedzą, którego wspanialego lekarza mam na myśli. Jego słowa: "jak pani nie ma dziś pieniędzy to rozliczymy sie kiedyś przy okazji" albo "przepisałem bardzo drogie leki, dlatego za wizytę nic nie policzę bo w końcu musi pani z czegoś żyć do wypłaty, najważniejsze żeby zwierzak wyzdrowial" czy taka "jak to zapłata za wizytę?, przecież to kontynuacja leczenia, płaciła pani ostatnio za całe leczenie".

Nadmieniam, że nie muszę liczyć każdej złotówki, to co zarabiam nie pozwala na wielkie oszczędności ale pozwala na spokojne wydatki, bez kredytów. Zawsze mam kasę dla doktora, zawsze wrzucam jakis szeleszczący papierek do skarbonki, którą doktor ma na biurku. Ubieram się skromnie bo tak lubię, u tego doktora byłam już kilka razy więc mnie poznał i wie, że zapłacę za zdrowie uszaków ile zechce.

Ja wiem jakie są powody takiego zachowania Doktora - powołanie a nie zarobek.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2009, 22:18:06 pm »
Ja kiedyś z chomikiem bardzo intensywnie chodziłem do weta, no i po pewnym czasie Panie weterynarki zaczęły leczyć mi chomika po kosztach. :)

[ Dodano: Sob Paź 24, 2009 10:21 pm ]
Może SPK zrobiłoby coś takiego jak ubezpieczenia królicze? Tzn. fundusz na który każdy kto chce by wpłacał, a później by miał prawo do wyciągnięcia tych pieniędzy na podstawie FVAT od weta?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2009, 10:02:44 am »
Wet z mojej miejscowości też rzadko brał pieniądze. Za obcinanie pazurków, czy sprawdzenie stanu zdrowia itp nie chciał nic. Brał tylko za szczepionki lub za leki które przepisał, za wizytę się nie płaciło :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2009, 13:43:47 pm »
Ubezpieczenia królicze to ciekawy pomysł.

Trzeba będzie sprawdzic, czy nie kłóci sie to ze statutem i czy my w ogóle prawnie możemy sie czegos takiego podjąć - bo to może (np w oczach urzędu skarbowego) zakrawac juz na dzialalnosc gospodarczą.

Ale wszystko jest do dogadania, nie jest powiedziane, ze SPK sie musi zajmowac wylacznie krolikami bezdomnymi - na bezdomne kroliki w 100 procentach musza isc fundusze, ktore mamy od Warszawy, a na co wydamy inne pieniadze, to juz jest kwestia naszych ustalen, Warunkiem musialoby byc to, ze osoba, ktora krolika ubezpiecza, jest naszym czlonkiem oraz wolontariuszem, tak mi sie wydaje. Do tej pory zasponsorowalismy przez ostatnie 3 lata bodajze tylko 3 prywatne kroliki i zawsze wiazalo się to z wolontariatem i konkretnymi zadaniami danej osoby na rzecz stowarzyszenia.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2009, 19:58:46 pm »
ais, mógłby być fundusz, który w całości szedłby na rekompensaty. Tylko nie wiem czy to wtedy już nie są ubezpieczenia takie, które podlegają jakimś obostrzeniom prawnym. Gdybyśmy utworzyli subkonto to pewnie podchodziłoby to pod działalność odpłatną. Każdy by co miesiąc wpłacał parę groszy, a za to w razie potrzeby mógłby brać pieniądze w funduszu na podstawie faktury.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2009, 13:00:55 pm »
Co do brania pieniedzy w gotówce - musielibysmy wtedy utworzyc konto o nazwie kasa, a my celowo nie operujemy gotówką, zeby nie robic problemow ksiegowej i samym sobie, bo latwo sie wtedy pogubic z liczeniem. Lepszym rozwiazaniem jest robienie przelewu bezposrednio do lecznicy.

megana88

  • Gość
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2009, 13:34:02 pm »
Ja zawsze powtarzam, że powinno być coś na wzór NFZ-tu dla zwierząt. Obecnie studiuję i jestem na stażu, nie tak dawno zachorowała mi sunia (pisałam o tym na forum). Zawieźlismy ją do lecznicy oddalonej od nas o 40km (tam mieli sprzęt). Musielismy chwilkę zaczekać, bo wszystkie gabinety były zajęte. Na ścianie wisiał cennik. Zbladłam. Koszt samej operacji w przypadku naszej suni to 700zł, do tego każda wystawiona recepta 10zł, badania (w zależności od tego jakie), koszt dojazdu, leki. Na szczęście USG wykluczyło stawioną wcześniej diagnozę, wystarczyły zastrzyki i leki. Ale właśnie wtedy dotarło do mnie, że gdyby trzeba było ja leczyć to nie miałąbym za co :( bo niby z czego zaosczędzić taką sumę? Państwo ma zwierzęta w głębokim poważaniu - Twój zwierzak - Twój problem. Z Karolcią też muszę jechać ponad 100km gdy coś się dzieje, bo niestety weterynarz u mnie to strata czasu i pieniędzy. Nie chciałabym nigdy w życiu przeżywac sytuacji gdzie będę musiała wybierać jedzenie czy zdrowie zwierzaka (choć wybór jest prosty). Chciałabym mieć pewność, że gdy juz przydaży się choroba to będę myślała tylko o zwierzaku, a nie o mnóstwie innych wydatków. Bo niestety osób, które są gotowe wyciągnąć na zawołanie 200, 300 czy 700zł jest mało...

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2009, 19:21:47 pm »
Nie NFZ tylko powinny się pojawić ubezpieczenia dla wszystkich zwierząt (już są ale stricte gospodarskie) w firmach ubezpieczeniowych.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2009, 19:41:28 pm »
Cytat: "Wataha"
Wet z mojej miejscowości też rzadko brał pieniądze. Za obcinanie pazurków, czy sprawdzenie stanu zdrowia itp nie chciał nic. Brał tylko za szczepionki lub za leki które przepisał, za wizytę się nie płaciło :)

U mnie tak samo. :)
Wet też rzadko bierze pieniądze za obcinanie pazurków. ;)
Jedynie za co się płaci to lekarstwa, chociaż jak Lucy (pies) dostawała antybiotyki, to dał nam lekartwo za darmo. :P


megana88

  • Gość
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2009, 19:53:00 pm »
Cytat: "tajniak"
Nie NFZ tylko powinny się pojawić ubezpieczenia dla wszystkich zwierząt (już są ale stricte gospodarskie) w firmach ubezpieczeniowych.


Z tym NFZ-tem to tylko przykład, nie wiedziałam jak to obrazowa ubrać w słowa. Ale dobrze piszesz. Moim zdaniem firma, która wprowadziłaby takie ubezpieczenie miałaby niezłe obroty, bo po pierwsze nie miałaby zbytniej konkurencji przez jakiś czas, a po drugie jest mnóstwo ludzi, którzy zwierzęta traktują jak członków rodziny (moja sąsiadka - starsza kobieta, jak zdechła jej rybka to ją normalnie pochowała w ziemi, pamiętam jak strasznie po niej płakała). A z pewnością lepiej płacić te 20zł miesięcznie (czy ileś tam) niż wyłożyć od razu całą kwotę, często zresztą niemałą.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2009, 22:19:13 pm »
Mozna by rzec, ze bobek do bobka i powstaje nowy pomysl  :icon_mrgreen

megana88

  • Gość
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2009, 07:46:51 am »
:diabelek

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Królikom
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2009, 14:50:06 pm »
A i jeszcze polecam artykuł na Wikipedii, który kompleksowo opisuje to co robimy w SPK. :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_Pomocy_Królikom

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 3:42 pm ]
A co do ubezpieczeń: http://www.pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_sa&group_id=40&category_id=1494&prod_id=42107

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 3:53 pm ]
Oraz przegląd rynku ubezpieczeń: http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20343&Itemid=148 :)