Autor Wątek: Chipsy?  (Przeczytany 5837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry12

  • Gość
Chipsy?
« dnia: Grudzień 22, 2009, 16:09:23 pm »
Hej .
Moja znajoma która ma królika daje mu chipsy i mówi że jej królik jest zdrowy ;D

Ona chciała dać Cherry jednego chipsa ale jej nie pozwoliłam .

Czy chipsy bardzo  szkodzą królikowi?

Shaiya

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:16:59 pm »
cherry12, chipsy to świństwo dla ludzi, a co dopiero dla zwierząt! Nie udziwnia sie królikowi diety. Powiedz mi, gdzie królik w naturalnym środowisku znajdzie chipsy? :oh: O składzie tego zbiorowiska chemikaliów nie wspomnę i o tłuszczu na którym to jest smażone tez nie. Sama nie jadam chipsów bo to wg mnie świństwo.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Chipsy?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:18:21 pm »
Cytat: "cherry12"
Czy chipsy bardzo szkodzą królikowi?

Rusz głową, kochana.

Cytat: "cherry12"
Moja znajoma która ma królika daje mu chipsy i mówi że jej królik jest zdrowy ;D

Kolejna bezmyślna, nieodpowiedzialna nastolatka.

Czasami mi głupio, że jestem człowiekiem.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Chipsy?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:20:21 pm »
cherry12 królikom wgl . nie powinno się dawać chipsów ! Po zatym  jak już  Shaiya wspomniała to jest naładowane różnymi konserwantami , chemikaliami i Bóg wie czym jeszcze . Lepiej zamiast tego chipsa dać królikowi np. plasterek marchewki , jabłuszka czy rodzynkę .

Shaiya

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:25:51 pm »
Cytuj
Czasami mi głupio, że jestem człowiekiem.

Podpisuję się.
Pożytek taki, że możemy uświadamiać.

cherry12

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:36:52 pm »
Cytat: "Black_"
Cytat: "cherry12"
Czy chipsy bardzo szkodzą królikowi?

Rusz głową, kochana.

Cytat: "cherry12"
Moja znajoma która ma królika daje mu chipsy i mówi że jej królik jest zdrowy ;D

Kolejna bezmyślna, nieodpowiedzialna nastolatka.

Czasami mi głupio, że jestem człowiekiem.


Hmm , no więc jak juz powiedzialam ja nie daje cherry chipsów . :/

I wiem ze szkodza , ale co sie moze z królikami stać kiedy da się mu chipsy?

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Chipsy?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:46:34 pm »
Nie pisałam o tobie, ale o "koleżance".

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Chipsy?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2009, 17:28:15 pm »
Cytat: "cherry12"
co sie moze z królikami stać kiedy da się mu chipsy?

To wszystko zalezy od krolika i ilosci i czestotliwosci dawania. Sa tluste, wiec moze dostac biegunki. To mniej wiecej tak, jakby dac mu frytki. Niestrawnosc, bol brzuszka. Krolik zje, bo jest jak male dziecko. Nie przewidzi konsekwencji.
Teraz w sezonie grzewczym mozna zrobic samemu czipsy dla krolasa ;) Ja robilam takie: za pomoca obieraczki do jarzyn cielam marczewke w cieniutenkie plasteki lub w dlugie paski i w tekturowym pudeleczku z otworkami suszylam na kaloryferze  :lol

Daguchna

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2009, 23:49:45 pm »
Eee... przepraszam, ale muszę się wyrazić - to trzeba być debilem 0.o Ale skoro słyszałam już np. o ludziach, co to psa czekoladą karmią, to co ja się dziwię?...

Aneczka

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2009, 12:00:25 pm »
ja to chyba jeszcze nei spotakałm w zyciu psa, który by nie jadł czekolady, znaczy wiadomo nie jako podstawa w diecie, ale prawda jest taka, że większość właścicieli czestuje psy czekoladą "bo wszyscy tak robią", "bo lubi", "bo kostka mu na pewno nie zaszkodzi", "bo skoro do tej pory mu nic nie było, to teraz też mu nic nie będzie"

Nuna

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2009, 12:12:00 pm »
Tak, ja tez sie z tym spotkalam. Malo tego nie ktore firmy oferuja czekoladki czy ciasteczka czekoladowe dla psow  :oh:

Shaiya

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2009, 13:41:02 pm »
Cytuj
ja to chyba jeszcze nei spotakałm w zyciu psa, który by nie jadł czekolady, znaczy wiadomo nie jako podstawa w diecie, ale prawda jest taka, że większość właścicieli czestuje psy czekoladą "bo wszyscy tak robią", "bo lubi", "bo kostka mu na pewno nie zaszkodzi", "bo skoro do tej pory mu nic nie było, to teraz też mu nic nie będzie"

Cytat: "Nuna"
Tak, ja tez sie z tym spotkalam. Malo tego nie ktore firmy oferuja czekoladki czy ciasteczka czekoladowe dla psow :oh:

Mój pies ma siedem lat i NIGDY czekolady, placków, słodyczy etc. nie jadł. Wszystko zależy od właściciela.
BTW. tych czekoladek to nie jest prawdziwa czekolada. Co nie zmienia faktu, że to taki sam syf jak kolby czy dropsy dla uszatych ;)

Aneczka

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2009, 13:44:48 pm »
Shaiya, i chwała Ci za to, ale pewnie sama też się spotykasz z tym, ze wiekszość właścicieli "rozpieszcza" w ten sposób swoich czworonoznych przyjaciół

anix94

  • Gość
Chipsy?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2009, 13:58:18 pm »
Nie radzie podawania Chipsów królikom lub jakimś innym zwierzętom . Są za mocno tłuste i ciężkostrawne .