Autor Wątek: Co mam zrobic ?  (Przeczytany 3884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry12

  • Gość
Co mam zrobic ?
« dnia: Grudzień 21, 2009, 17:53:35 pm »
Czesc .
Od pewnego czasu zastanawiam się czy wysterylizować moją króliczke .
Jej data urodzenia to ; 14.08.2009
I chcialabym sie jeszcze zapytac czy to jest bezpieczne?
A i kiedy ją wysterylizować?
Czy ona nie jest za mała?

Ps. Pytam sie bo tu są doswiadczeni ludzie a ja nie jestem zbyt obczajona w tych sprawach :)

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :icon_8P

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2009, 17:57:31 pm »
Poczekaj aż zacznie mieć rujki i nie zastanawiaj się tylko sterylizuj...tylko u dobrego weta
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2009, 21:48:34 pm »
cherry12, temat był juz poruszany wiele razy, wiec poszukaj na forum.
Czy sterylizować? Oczywiście!! To zapobiegnie nowotworom i ropomaciczu, które są śmiertelnymi chorobami u królików.

Puszek

  • Gość
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:10:20 am »
Tylko jeszcze jedno. Wiadomo, ze sterylizacja to operacja. Jak ja sterylizowałam swoja Pusię pani weterynarz uprzedziła mnie, że króliki są jedynymi zwierzątkami, które nie powinny poscić przed operacją lub zabiegiem. One po prosu powinny co wynika z ich fizjologii cały czas jeść. Miała kiedyś taki przypadek, że ktoś przyniósł jej królika do kastracji i osoba ta oświadczyła, że królik dobrze jest przygotowany na zabieg bo pościł przez cały dzień i noc  :bejzbol . Weterynarz opowiadała mi, że jak to usłyszała zdretwiała. od tamtej pory do znudzenia każdemu kto przyjdzie do niej z uszolkiem powtarza "królik powinien jeść, jeść, jeść i nie wolno mu pościć w żadnym przypadku"

anix94

  • Gość
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:11:43 am »
A królik po sterylizacji nie będzie bardziej bojaźliwy ?

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:03:37 pm »
moze poczatkowo troche tak, ale potem zawsze jest juz normalny. za to u samic skoncza sie te wszystkie urojone ciaze i inne tego typu, no i wlasciciel nie bedzie musial sie bac wlasnie o nowotwory drog rodnych.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:07:08 pm »
Cytat: "anix94"
A królik po sterylizacji nie będzie bardziej bojaźliwy ?
hmm... moja Mercedes (dzięki Bogu) wcale się nie zmieniła z charakteru, tylko trochę bardziej teraz kocha Jogobelkę :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Viss

  • Gość
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:25:33 pm »
Cytat: "anix94"
A królik po sterylizacji nie będzie bardziej bojaźliwy ?
wręcz przeciwnie. Lęk także jest sterowany hormonami, podobnie jak agresja, dlatego kastrację zaleca sie z wielu powodów. Chodzi zarówno o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Zwierzęta nadpobudliwe, zbyt lękliwe czy agresywne cierpią z tego powodu, jest to dla nich dyskomfort życia, wieczny stres.

anix94

  • Gość
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2009, 14:10:48 pm »
Dzieki :* za wszystkie odpowiedzi :)

cherry12

  • Gość
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2009, 14:46:19 pm »
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :*
 :*

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Co mam zrobic ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2009, 17:25:14 pm »
Oczywiscie ze STERYLIZOWAC.Moja Niusia po sterylizacji jest niedopoznania.Przytula sie,lize mnie caly czas gdy tylko wloze reke do jej klatki by postawic miske.Jeszcze niedawno bylam cala podrapana teraz mam mokre rece hehehe.Warto sterylizowac by zapobiec wodomaciczu,problemu z sutkami i urojonymi ciazami.To takie malutkie bezbronne istotki NIE POZWOLMY IM SIE MECZYC !!!Wiem ze teraz wydaje mi sie to takie proste ale dzien i noc przed sterylizacja byla dla mnie koszmarem a jak oddalam ja weterynarzowi to plakalam ze zrobie jej krzywde ale naszczescie jest ok.Troche mi jej szkoda bo weterynarka powiedziala zeby zostala jeszcze pare dni w klatce zeby rana sie do konca zagoila.Najsmieszniejsze bylo dla mnie zobaczenie miny Niusi jak sie kapnela ze ja ogolili na brzuszku hehehe ONA JEST TAKA KOCHANA !!!
Pozdrawiam.