Autor Wątek: Ile szczepień powinien miec królik?  (Przeczytany 8887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anix94

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« dnia: Grudzień 20, 2009, 15:24:31 pm »
Witam :)

Jakie szczepienia powinien mieć królik ? Wiem ,że 2 na pewno , lecz raz na rok czy 2 razy w roku szczepić ?

nati

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:32:40 pm »
Myksomatoza, Pomór Króliczy i Pasteurelloza, to trzy choroby na które powinien być zaszczepiony królik.
Myksomatoza- To najgroźniejsza choroba królicza, jej śmiertelność wynosi 90%! Szczepi się 4-6 tygodniowe króliki, po miesiącu szczepienie należy powtórzyć.
Pomór Króliczy (VHD) - TO groźna choroba wirusowa, śmiertelność waha się między 80-100%! Szczepi się w wieku 4-6 tyg i powtarza co 12 miesięcy.
Pasteurelloza- Bardzo powszechna choroba wśród królików, wiele z nich jest nosicielami. Szczepi się na to co 6 miesięcy.

anix94

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:35:11 pm »
Cytat: "nati"
Myksomatoza, Pomór Króliczy i Pasteurelloza, to trzy choroby na które powinien być zaszczepiony królik.
Myksomatoza- To najgroźniejsza choroba królicza, jej śmiertelność wynosi 90%! Szczepi się 4-6 tygodniowe króliki, po miesiącu szczepienie należy powtórzyć.
Pomór Króliczy (VHD) - TO groźna choroba wirusowa, śmiertelność waha się między 80-100%! Szczepi się w wieku 4-6 tyg i powtarza co 12 miesięcy.
Pasteurelloza- Bardzo powszechna choroba wśród królików, wiele z nich jest nosicielami. Szczepi się na to co 6 miesięcy.


Dziękuję za odpowiedź . Mam jeszcze jedno pytanie :
Na Myksomatozę króliki szczepi sie co miesiąc ? I ile kosztuje jedna szczepionka tych 3 szczepionek ?

nati

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:39:18 pm »
Na Myksomatozę szczepi się 2 razy. Pierwszy raz, a po miesiącu znowu i już.
Nie ma jednej szczepionki na to wszystko.

anix94

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:41:36 pm »
Cytat: "nati"
Na Myksomatozę szczepi się 2 razy. Pierwszy raz, a po miesiącu znowu i już.
Nie ma jednej szczepionki na to wszystko.


Źle mnie zrozumiałaś . Chodziło mi ile wynosi koszt jednej szczepionki np; na Myksomatozę ,a potem na te 2 . Ile każda szczepionka kosztuje.

nati

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:44:29 pm »
Zależy 15-25zł.

marcia18

  • Gość
Ile szczepień powinien miec królik?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:44:42 pm »
mój królik ma 2 miesiące... szczepiony był na maxymatoze i pomór 21.11.2009 . kiedy powinnam udać się na jakiekolwiek szczepienia ?i na jakie?