Autor Wątek: co zrobic...  (Przeczytany 6536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« dnia: Grudzień 18, 2009, 23:33:03 pm »
bardzo mnie hmmm... drażni to że królik ciągle siedzi w kuwecie... bo potem ma pełno bobków powlepianych w ogonek i dookoła niego :/ położyłam mu recznik w klatce drugi ręczniczek i podusie... a on woli tą kuwete z bobkami :/

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co zrobic...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2009, 23:57:19 pm »
marcia18, kroliki lubia siedziec w kuwecie, lezec w niej a nawet spac :)
 A jesli krolik nie zjada lepkich bobkow tylko porzuca je i przyklejaja sie do futerka, to musisz przyjrzec sie jego diecie. Widocznie dostaje za duzo jedzenia lub zajada za duzo soczystych, swiezych warzyw lub zieleniny.

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2009, 23:59:41 pm »
ja mu nie daje warzyw... ani owoców... on dostaje karme i  granulat :) bobki ma ok suche i twarde ale im dłużej tam siedzi to mu sie one wplątują i przylepiają...jak go nauczyć spać na tym ręczniczku i podusi? :/

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
co zrobic...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:08:57 am »
Sama się zastanawiałam jak oduczyc mojego spania za łóżkiem. Próbowałam zasłonic ale to nic nie dało bo i tak sie przeciskał. :) Wydaje mi sie,ze maja takie swoje upodobania i trudno bedzie zmienic. Pewnie czuje sie tam bezpiecznie. :) Daj mu czas a wydaje mi sie,ze niedługo najdzie inne miejsce :) Mój lubi tez siedziec w domku z kartonu ( przy okazji go podgryza) moze zrob mu taki to sie "przeniesie" :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co zrobic...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:10:12 am »
marcia18, chyba go nie odzwyczaisz. Moze mu kiedys przejdzie ta fascynacja kuweta... Moja Tosia uwielbiala polozyc sie na zasikanym zwirku i spala w kuwecie godzinami. Pozniej jej przeszlo.
Po prostu pozostaje ci usuwanie przyczepionych bobkow z futerka. :nie_wiem

Zuza ma dobry pomysl z tym domkiem :) Powinno poskutkowac.

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:15:50 am »
no właśnie myślałam dużo nad takim domkiem... i chyba mu go zrobię... jak go będzie obgryzał to trudno... chociaż rzuciłam mu dzisiaj po papierze toaletowym ten kartonik no i go nawet nie ruszył... nie interesi go

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co zrobic...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:18:44 am »
Domek z pudelka powinien mu sie spodobac. Ja musze wymieniac co jakis czas, bo zostaje zjedzony i konstrukcja siada  :diabelek Ale przynajmniej nie pozera mi mebli itp. ;) Jozka obgryza tez rolki po papierze. Moze wypchaj ja siankiem, to sie bardziej zainteresuje?

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:20:58 am »
ale wiecie co mnie cieszy :D mój króliczek nie bobkuje po całej klatce już tak dużo :D najwiecej robi do kuwety :D mało co mam do zbierania rano i wrzucania tam do kuwety :P
pomyślę jutro nad domkiem :P

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
co zrobic...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:21:07 am »
Pamiętam jak mój był mały to nie lubił marchewki - nie chciał jej jesc. A teraz wcina równo. Twój jest jeszcze młody wiec upodobania się mu jeszcze zmienia :P Możesz spróbowac mu dac ta rolke pod nos, moze wtedy troche pogryzie. Mój Roger ma taka zabawe,ze ja układam mu na domku rolki a on po kolej je sciaga :) Tak teraz myśle,że może Twój jest jeszcze mały i nie ma długich zebów więc nie potrzebuje jeszcze tyle gryzc by je scierac :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
co zrobic...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2009, 17:31:35 pm »
marcia18, cieszę się z twojego sukcesu bo moje bestie od zawsze próbowały zabobkować świat, ale od kiedy są razem coraz częściej zapominają gdzie powinny siusiać. Wszyscy, którzy wchodzą do mojego pokoju się śmieją, bo mam już chyba rozłożone z 7 prowizorycznych kuwet [z podklejonych pudeł tekturowych, bo bym zbankrutowała >.>].

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:05:57 pm »
nie wiem co mam zrobić zupełnie... wypuszczam królika a on biegnie pod łóżko i potrafi siedzieć tam godzinami... w jednym miejscu... nic nie robiąc :/ kiedy go z tamtąd wyciągam to ucieka tam znowu :/ ja nie rozumiem tego jego zachowania :/ pod łóżkiem jest ciemno...

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
co zrobic...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:08:55 pm »
A króliki w naturze kopią nory i tam przesiadują - Twój znalazł sobie namiastkę nory.Zrób mu domek kartonowy,może uzna go lepszy.

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:15:33 pm »
hmm... nie pomyślałam o tym nawet... norkę sobie zrobił z mojego łóżka :D muszę mu tam coś położyć skoro to jego ulubione miejsce :P

Pszczolkowa

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2010, 00:17:27 am »
Nie tylko Twój tak robi ;). Śnieżuś też uwielbia siedzieć i spać w kuwecie. Najlepsze jest to, że czasami sika na ręcznik do leżenia, a w miejscu do załatwiania sobie robi legowisko  :diabelek .

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:36:29 am »
muszę pochwalić mojego króliczka :) dzisiaj 1 raz nie zamknęłam klatki na noc... więc całą noc biegał po pokoju spał gdzie chciał , broił itp :P
pare razy się przebudzałam bo 1. mały znalazł się na szafce z TV (nie wiem jakim cudem) i zrzucił mi świeczke na podłogę :D
2. schował się za szafką i znalaz sobie gwoździa większego od niego i grubszego i sobie tak nim podrzucał :D
3.. urządził sobie na moim łóżku wybieg... podskakiwał sobie na mnie biegał po mnie , piruety kręcił... w środku nocy :buu  :DD  
ale ogólnie to taka ulga ... nie słyszałam tego gryzienia w klatke... więc teraz już wiem że mogę go zostawić spokojnie samego w moim pokoju :)  aaa i nawet mi łóżka nie zasikał ani nie zabobkował choć chyba musiał leżeć jakiś czas w rogu łóżka bo jak się przebudziłam to miejsce było porządnie wygrzane :P

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
co zrobic...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:55:40 am »
marcia18, z dzień dwa przejdzie mu buszowanie w nocy... będzie wiedział że nie jest zamykany i będzie spał w nocy :) mnie Ukryj w pierwsza noc wolności budzieł chyba z pięć razy- ostatni efektownym skokiem na moja twarz  :diabelek

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:55:44 pm »
kasiek, no teraz to ciągle siedzi pod łóżkiem  :oh:  poszłam do lekarza... był na wolności , wróciłam dalej pod łóżkiem... :oh:  mam nadzieję że w końcu nauczy się spać w klatce :P

nuka

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:02:43 pm »
Cytat: "marcia18"
poszłam do lekarza... był na wolności ,
super, nie lubię zniewolonych lekarzy  :diabelek

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:05:14 pm »
nuka, co? :D nie czaje :P

hmm czy królik może mieć tzw. babole w nosie ?

nuka

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:09:45 pm »
Tak napisałaś, że poszłaś do lekarza na wolności  :diabelek

A na poważnie, tak, uszak może mieć babole w nosie i to już nie jest błahostka ale poważna sprawa

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:13:00 pm »
nuka,  yy to źle napisalam :D ja poszlam do lekarza a królik zostal na wolnosci sam w pokoju :D

wczoraj zauwazylam 2 uniego u wyjełam mu delikatnie bo pod noskiem już wisiały... no i ta ropka w oku :/ kurde nie mam w czym tego królika zanieść do weterynarza :/ a mogę go owinąć w ręcznik i wsadzić tak pod kurtkę żeby mu ciepło było? znaczy się chłopak go wsadzi go ma cieplejszą i on jest wiekszy i cieplejszy :D no musze go jakoś przenieść...

nuka

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:17:41 pm »
pudło kartonowe w zaprzyjaźnionym sklepie - za darmo albo za wyniesienie śmieci (nie znam cennika u was), do tego mały w ręczniku i do weta, tylko nie najbliżej ale najlepiej. Czyli do uszatego specjalisty

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
co zrobic...
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2010, 17:51:45 pm »
marcia ropa w oczku i wydzielina z nosa, to poważne objawy. Idź do pierwszego lepszego osiedlowego marketu (nawet żabka, czy biedronka pewnie może być) poproś o pudełko kartonowe, Bayoo w ręcznik czy koc i do weta prędko.
Tu masz adresy sprawdzonych króliczych wet:

Gabinet Weterynaryjny dr n.wet. Andrzej Chmielewski
ul. Krakowska 60 A
tel. (0-91) 435-73-44
kom. 604 967-827

Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Marek Chmielewski
ul. Witkiewicza 68
tel. (0-91) 487-89-58
kom. 606 220-583

Naprawdę nie czekaj nie wiadomo na co i nie siedź na forum, tylko pędź do weta!!



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

marcia18

  • Gość
co zrobic...
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:28:51 pm »
byłam u weta... powiedziała narazie że to nic poważnego , dostał królik zastrzyk (dzielny był , nawet nie drgnął) krople do oka i kazała mi jutro przyjść. Bayoo waży 700gram :P wetka powiedziała że niezły pasztecik już z niego :D