Autor Wątek: VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR  (Przeczytany 5419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« dnia: Styczeń 14, 2010, 23:07:38 pm »
Karma kosztuje 20-kilka złotych, króliś ją lubi, a to że on coś lubi to cud.
Ma niby w składzie coś anty-kłaczkowe. 'anti-hairball complex' ;) )
Mieszam mu to z granulatem... jakimś kiepskim szczerze mówiąc chyba... capnęłam jakiś w zoologicznym bo mi bylo slabo i chcialam isc do domu:P to jest królik-senior vitapolu...

no ale głównie chodzi mi o Wasze opinie o karmie wspomnianej. Czy ktoś z Was może nią karmił uchatki, czy lubiły, jak działała itp.

Od razu zaznaczę, że mój królik musi mieć jakąś karmę bo inaczej z głodu padnie. Prędzej padnie niż zje np marchew albo mleczyk czy inną zieleninę. Siano kiedyś zżerał, teraz tylko skubie.
I cóż, zdrowy jest, odpukać.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:41:05 pm »
efyra a ile dziennie dajesz karmy?

To o co pytasz to mieszanka. Cenowo podobnie kupisz dobry granulat Cuni Complete, Oxbow czy inne.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:46:28 pm »
dziennie wychodzą 4 łyżki.
2 razy dziennie po 2 łyżki.
Tak, wiem, wieeeem.. ale co mam zrobić?:( nie mogę go na siłę karmić czymś innym, a w przypadku królika tzw "przetrzymanie" jest niemozlwe, z reszta w ogole jesli chodzi o inne zwierzeta to tez tego nie pochwalam.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:52:21 pm »
Dlaczego przetrzymanie jest niemożliwe? Jeśli tylko królik będzie miał siano, to z głodu nie umrze. Próbowałaś podawać jakieś granulaty? Ile królik ma? Jeśli to młody króliczek, to dostaje odpowiednia ilość, ale jeśli dorosły, to zdecydowanie za dużo. Spróbuj z jakimiś granulatami, tylko wprowadzaj stopniowo. Nie chce mis ię wierzyć, ze królik nie lubi ŻADNEGO granulatu.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:19:30 am »
wszystkich jakie są na rynku jeszcze ;) nie próbowałam, mam zamiar kupić ten Cuni pro, albo duo.

przetrzymanie jest niemożliwe, bo jeśli mój królik nie ma tego co lubi to naprawde nie je nic. A króliki jak nie jedzą powyzej doby to nie kończy się to dobrze.

ma 5 lat. Ale jeśli nie tyje ani nic, to co jeszcze może złego zrobić to, że tego pokarmu dziennie jest niby za dużo ?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:58:05 am »
Hmmm to jeszcze tak zapytam. Ile waży? Zjada cekotrofy? No a co może się stać złego? Zależy, bo jak królik jest za gruby, to tak samo jak z ludźmi. Jak ktoś zbyt dużo waży, to ma rożne problemy zdrowotne.

Cuni Duo odradzam, bo jest wycofywane. za kilka miesięcy już go nie kupisz.

No a z niejedzeniem, to ja bym nie przesadzała. Naprawdę myślę, że królik zacznie jeść sianko. Jakiś czas temu miałam na tymczas baranka, który ważył chyba 3,5 kg. Nie dało się go przestawić na żaden granulat. Nie jadł żadnego. Sianko tylko skubał. Przez 2 czy 3 dni nie dawałam mu żadnego granulatu ani mieszanki i po tym czasie zaczął jeść granulat. W międzyczasie nauczył się jeść sianko :) Tylko wiadomo, ze trzeba obserwować czy królik na pewno je sianko.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:54:41 am »
hmm...
nie jest gruby, jest maleńki i waży 1,2 kg. Ceko zjada, najczęściej zanim zdążę je zobaczyć - bezpośrednio z dupki, czyli tak jak powinien chyba;)
Wiesz co, ja spróboje sypać mu rano jedną łyżkę i wieczorem też jedną i będę obserwować czy sianko znika bardziej.
:)

megana88

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2010, 14:40:27 pm »
Jak dla mnie straszna chudzina. Co to za rasa?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:28:02 pm »
efyra,  Jeśli królik nie tyje, to nie zmieniaj mu ilości. Dawaj,tyle,ile dajesz.Jedynie to zmien na granulat może mieszaj z tym vitakraftem na początku. Myślę,że WILDLIFE lub Cuni Cimplette polubi.
Królik utrzymuje tę wagę cały czas? jeśli tak to zostaw mu te 4 łyżki. Podajesz jakieś warzywa?Czasem owoc?
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:56:49 pm »
Hmmm ale mimo wszystko jak królik dostaje 4 łyżki dziennie mieszanki i nie tyj, to ja bym się nad tym zastanowiła. To tak jakby ktoś się żywił fast-foodami i nie tył. Niemożliwe, chyba, że coś jest nie tak... Chyba, ze się mylę?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:26:08 pm »
Analiza VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
Proteiny 14%
Tłuszcze3%
włókno14%
wilgotność10%          USZATA:

dorosłe króliki - powyżej 1 roku; ich potrzeby kaloryczne są mniejsze, dlatego granulki i wysokokaloryczne jedzenie powinno być podawane w ograniczonych ilościach, nie więcej niż 1/4 - 1/2 szklanki granulek dziennie na 3 kg masy ciała (zależnie od metabolizmu i/lub proporcjonalnie do ilości podawanych warzyw), ok. dwóch szklanek warzyw i nieograniczone ilości siana;
Należy zwracać uwagę na masę królika: królik, który traci na wadze, może mieć problemy zdrowotne, ale może też potrzebować wiecęj kalorii, inne króliki będą miały skłonność do otyłości - tym należy zmniejszyć ilość garnulatu i ograniczyć owoce.

Pół szklanki dziennie na 3KG, a twój wazy mniej więc dawaj tyle, ile dajesz, tyle,ze mieszaj z granulatem.
Więc jeśli królik nie traci na wadze powinno być wszystko ok.

jpuasz, . pewnie,można przebadać dla pewności,ale skoro nie ma zanych objawów, to nie sądzę, żeby byle wet się wyznał, chyba..nie ?
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:44:59 pm »
Ja tam nie wiem, w którymś temacie czytałam, że jak królik je dużo a nie tyje a nawet chudnie, to może mieć jakieś robaki, pasożyty czy nie wiem co. Także może na wszelki wypadek dac bobki do badania np?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:19:30 pm »
jasne:) efyra,  jesli mozesz :)
ja wysyłalam bobki do Dr Anny Ryś  weterynarz@wp.pl
przy okazji mozesz zbadac mocz (u twojego weta bo mocz nie moze czekać ,trzeba go zanieść do 4godzin)
SylwiaG

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:26:59 pm »
przy następnej kontrolnej wizycie dla pewności może podrzuce kilka bobków;)
Daje czasem jabłko, rzadko skubnie marchewkę - ale tylko suszoną. Świeżą tylko rzuca.
on utrzymuje ta wagę. Rasa? Cóż, to jest coś pomieszanego z hermelinem, dlatego ma takie krótkie uszy i krótkie łapy. I dlatego taki mały;)
To ja nie wiem.
Dostał mniej, jak wspominałam - o połowę i zaczął żreć więcej siana.
Więc narazie eksperymentu ciąg dalszy i zobaczymy.
Najbardziej mi na tym sianie zależy, żeby więcej pochłaniał;)

Karma jest wymieszana z granulatem, tylko że z lipnym z vitapolu, następnym razem kupię Cuni.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:38:44 pm »
efyra,  no nie wiem.. ja bym nie zmniejszała. Niektóre króliki potrzebują więcej kalorii,więc jeslinie dziejesię nic złego.. to po prostu może zostaw jak jest.. ? Lub daj o jedną łyżkę mniej na noc i sianko-bedzie jadł w nocy?
SylwiaG

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:42:51 pm »
tylko widzicie. teraz nie zostawia nic z misce po posiłku, a jak dawałam więcej to zostawiał trochę. Dziwak;)
Parę dni jeszcze go tak potrzymam, zobaczymy.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:53:20 pm »
to ile mu dałaś?
SylwiaG

efyra

  • Gość
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:56:14 pm »
no, jak pisze. zawsze dawałam po dwie łyżki dwa razy dziennie, teraz zmieniłam na jedną łyżkę dwa razy dziennie.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
VITAKRAFT EMOTION- LONG HAIR
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:11:30 pm »
hmm ja bym zmniejszyła o 1 łyzkę,na poczatek, nie tak drastycznie od razu, pamiętaj,ze któliki maja wrazliwy układ pokarmowy;] tyle. Zrob jak uwazasz.
SylwiaG