Autor Wątek: MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(  (Przeczytany 20233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2010, 11:34:55 am »
Cytat: "nuka"
Choróbska poszczepienne zdarzają się bardzo rzadko, są samowyleczalne, nie są groźne dla innych zwierzaków.


co to znaczy, ze są samowyleczalne ??

nuka

  • Gość
MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2010, 11:38:19 am »
Ze objawy same się cofną, trzeba tylko uważać, żeby królika nie przeziębić w czasie jak źle się czuje

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2010, 23:41:28 pm »
Muniek była szczepiona 28 kwietnia...własnie zauważyłam na nosku "coś" jakby bąbel chyba juz ze strupkiem :nie_powiem Wczoraj ja całowałam po tym nosie i na bank tego nie było. W miejscu kłucia też ma strupek, ale tym się nie martwiłam bo może się zdarzyć - na ulotce szczepionki jest nawet napisane. Serce mi bije jak oszalałe, ale mam nadzieję, ze to jakieś zadrapanie. Zachowuje się jak najbardziej normalnie. Co powinnam zrobić ?? Skoro jest samowyleczalne to poczekać czy pędzić do weta na złamanie karku ??
Sugeruję się wypowiedzią nuki
Cytat: "nuka"
Choróbska poszczepienne zdarzają się bardzo rzadko, są samowyleczalne, nie są groźne dla innych zwierzaków.

Jeśli to myxo poszczepienna to jak to się moze dalej rozwinać ?? Nie zasnę teraz

nuka

  • Gość
MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2010, 00:05:38 am »
alana, moga być strupki na skórze, wyciek z nosa albo z oczu. Strupki mogą ropieć, wtedy trzeba przemywac np wodą utlenioną. Oczy można przemywac świetlikiem, trzeba dbać, żeby uszy nie były w przeciągu i się nie przeziębiły.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 09, 2010, 12:34:27 pm »
dzięki nuka  :bukiet  mam nadzieję, ze panikuję.

nuka

  • Gość
MYKSOMATOZA POSZCZEPIENNA ;(
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 09, 2010, 12:35:38 pm »
Panikujesz, to zwykłe zadrapanie jest przecież  :>