Autor Wątek: nadpobudliwość  (Przeczytany 4192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Puszek

  • Gość
nadpobudliwość
« dnia: Grudzień 10, 2009, 10:59:37 am »
Czy ktoś mi może wyjasnić zachowanie mojego króliczka. Dokładniej : mam dwa uszolki wysterylizowaną samiczkę i wykastrowanego samczyka. Samczyk od czasu do czasu wskakuje na samiczkę tak jakby starał się ją pokryć. Dodam, że Puszek jest bardzo energicznym i żywiołowym króliczkiem  :DD - ma taki łobuzerski charakterek :diabelek Oba króliczki kicaja na wolności min. 3 godziny dziennie samiczka jest spokojniejsza więc jej to wystarczy. Natomiast Puszek staramy się aby miał zapewniany przynajmniej 4 -5 godzinne kicanie. Czy takie zachowanie to zwykłe pokazywanie "Ja tu rzadzę" dodam, że jest w tym stadku on jest dominującym uszolkiem.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
nadpobudliwość
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2009, 11:41:43 am »
Uważam, że 3-5godzin kicania na wolnosci to malo. Nie masz mozliwosci puszczania ich na dluzej? A jak duża klatkę masz?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
nadpobudliwość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2009, 11:47:23 am »
tak to objaw dominacji. I tez myślę,ze trochę mało swobody.
SylwiaG

Puszek

  • Gość
nadpobudliwość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2009, 11:54:10 am »
Jeżeli czas na to pozwoli to Puszek kica równiez rano. Ogólnie nie ma on niszczycielskich zapędów, ale boje się o zostawiać go bez opieki bo to prawdziwy alpinista im wyżej wkica tym bardziej jest zadowolony. Podczas jednej z wizyt weterynarz uświadomił mnie, że jeżeli królik skoczy ze zbyt duzej wysokosci moze uszkodzić sobie kręgosłup dlatego nie chcę Puszka całkowicie pozostawiać na wolności szczególnie jeżeli nie ma nikogo w domu. Gdzieś przeczytałam, że 4 godziny dziennie poza klatka to minimum dla królika, ale może rzeczywiście nie dla takiego jak Puszek. Klatka ma 80cm długości

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
nadpobudliwość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2009, 12:04:09 pm »
A nie masz mozliwości zabezpieczania mieszkania, tak, zeby nie miał możliwości wspinania po meblach? klatka 80 cm to niewielka jak na takiego nadpobudliwego krolika. Mysle, ze lepsza bylaby dla niego zagroda.
A to, ze samiczka jest spokojna to nie znaczy,z e 3 godziny kicania jej wystarczy. Kazdy zwierzak bez wzgledu na charakter powinien byc jak najdluzej na wolnosci. Bo krolik na wolnosci to krolik szczesliwy :)

Mój Marlonek to prawda wiekszosc czasu spedza w zagrodzie, ale drzwi z zagrody ma non stop otwarte, wiec moze z niej wychodzic jak i wchodzic ile dusza zapragnie. Siedzenia w klatce bardzo zle znosil.

Puszek

  • Gość
nadpobudliwość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2009, 12:18:41 pm »
Jeżeli chodzi o samiczkę to ona najczęsciej sama wskakuje do klatki po 3-4 godzinach i poleguje sobie w niej.Pomyślę o zagródce dla nich obojga bo uwielbiają przebywać razem szczególnie kiedy śpią przytulają sie do siebie to tak słodko wyglada. Tylko gdzie mogę znaleźć informacje jak taka zagródke urządzić i gdzie ewetualnie kupić elementy do niej. Będę wdzięczna za dokładniejsze informacje  :DD

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
nadpobudliwość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2009, 12:31:42 pm »
ja zagrodę zamówiłam na allegro.

zagródka Jogobelki i Mercedes od milki37
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6596&start=90

tu mozesz obejrzec wystroj klatki badz kojca
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=2959

Moc glaskow dla parki  :przytul
Pochwal sie fotkami twoich uszolków  :bukiet

 i jeszcze

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/trzymaniekrolika.html

Puszek

  • Gość
nadpobudliwość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2009, 12:43:35 pm »
Dziękuję  :bukiet z rad skorzystam na pewno. Zdjecia uszolków umieszczę już wkrótce. A ponieważ jestem nową osobą na tym forum dlatego jeszcze nie zdążyłam tego zrobić.