Autor Wątek: Agresja terytorialna  (Przeczytany 13162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:05:42 am »
oj się wystraszyłąm. Po świętach idziemy na RTG zęboli .. Tolek ogólnie nie jest agresywny, tylko jak wie,ze dostanie jeść, gryźć potrafi.
SylwiaG

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2009, 12:43:19 pm »
sylwiaG, mój Ukryj też goni Bisie jak tylko usłyszy że mieszam w pudłach z jedzeniem :) ale jak już zje ze 2-3 pałeczki to mu przechodzi i jedzą razem...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2009, 15:53:34 pm »
kasiek,  tak , u nas tez przechodzi, tyle,że Toluś nigdy wcześniej się tak nie zachowywał. Zawsze ganiał  ale mi do okoła nóg, nigdy nie za Susem, i nigdy jesczze nie słyszałam zeby warknął ,az do tej pory.
SylwiaG

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 01, 2010, 20:30:40 pm »
Edek też zaczyna sie robić agresywny... a niedawno jeszcze gdzieś na forum chwaliłam sie jaki jest spokojny :(
Najczęściej rzuca sie w kierunku córki, mnie też podgryza ale nie tak często.
Siedzi sobie na tapczanie i jak podchodzimy to nagle rzuca sie w naszym kierunku jak jakiś byczek  :diabelek
Ja sobie z tym radzę, gorzej z córką.
Nic tylko trzeba myśleć o kastracji.
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś

nuka

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:14:32 pm »
Cytat: "hugok"
trzeba myśleć o kastracji.
jedyne rozwiązanie w tej sytuacji.
Oj pięknota z czarnymi koralikami nie wie co go czeka. Smyram  :przytul

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:28:41 pm »
Cytat: "nuka"
Cytat: "hugok"
trzeba myśleć o kastracji.
jedyne rozwiązanie w tej sytuacji.
Oj pięknota z czarnymi koralikami nie wie co go czeka. Smyram  :przytul


Takie życie co zrobić.
Dzieki za smyraski, wysmyram w Twoim imieniu :)
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś

jotka

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:13:59 pm »
Miluś:) mój kochany króliczek, też niestety po paru miesiącach okazał się agresywny ale w zupełnie innym przypadku niż Wy opisujecie... agresywny jest tylko wtedy kiedy mu się zdarzy posiusiać w jakimś miejscu, na podłodze czy na łóżku i ja to chcę wytrzeć wtedy staje się małą bestią i się na mnie rzuca, niestety raz zostałam dotkliwie pogryziona. Ma on w klatce swoją kuwetę ale jak jest wypuszczany to nie raz nie chce mu się do niej wracać jeśli ma przytulny kocyk pod sobą. Zdarza mu się też mnie atakować jak zbieram jego bobki ale to już rzadziej. Tak po za tym, mogę powiedzieć że jest bardzo grzeczny :) jest bardzo oswojony, i jak daję mu jedzonko to wcale mu to nie przeszkadza, jak zmieniam mu kuwetę to podbiega do mnie i ciekawsko spogląda tylko co robię. Jest tylko nie raz strasznie nadpobudliwy, ale myślę że chyba każdy okres dojrzewania tak wygląda. Ale o kastracji wcale nie myślę, jak na razie uważam że jest mu nie potrzebna.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:28:28 pm »
jotka to co twój Miluś robi to jest tzw. agresja terytorialna. Kastracja w tym przypadku jest zalecana.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:30:22 pm »
Moja Sałata miała 3 tygodnie temu sterylkę i też zaczęła być agresywna. Rzuca się na mnie z zębami jak wkładam rękę do klatki ;(
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2010, 23:07:03 pm »
widelko, myślę - ale pewności nie mam - ze to stres wywołany po sterylce, jeszcze nie opadł. Jak Karramba była sterylizowana, to przez tydzień musiałam jej brzuszek smarować i straszni zdziczała. Tak naprawdę zaczęła sie na nowo przyzwyczajać, dopiero od kiedy jest z Trufflem :/

jotka

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:29:44 pm »
Dziękuje Kitty 27 tak też myślałam że jest to związane z terytorializmem. Hmm, o kastracji nie myślałam jeszcze, choć może kiedyś to zrobię. Na razie zaczerpnę na ten temat jeszcze wiedzy, poczytam też tutaj na forum pewne informacje. A myślicie może czy taka nadpobudliwość seksualna, może się zbiegiem czasu zmniejszać? bo wydaję mi się że Miluś ostatnio troszkę się uspokoił...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:37:41 pm »
Cytat: "jotka"
. A myślicie może czy taka nadpobudliwość seksualna, może się zbiegiem czasu zmniejszać? bo wydaję mi się że Miluś ostatnio troszkę się uspokoił...


Może, ale niekoniecznie. Takie kopulowanie z nogą lub ręką jest dla ciebie jak i dla króliczka męczące. Kastracja samczyka to taki mały zabieg kosmetyczny. Samczyki szybciej dochodzą do siebie niż samiczki po sterylizacji.

jotka

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:47:28 pm »
W sumie coraz bardziej myślę nad tym zabiegiem, ale jeszcze poczytam więcej na ten temat i wtedy ewentualnie się wybiorę z nim do Pana doktora :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:49:06 pm »
Ok.

W razie wątpliwości strzelaj śmiało :) Służymy ci pomocą :)

miaa

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2010, 18:37:48 pm »
Podłączę się do tematu.
Dzisiaj doznałam totalnego szoku. Jak codziennie rano, włożyłam rękę do klatki Kiki, żeby pozbierać jej siano. NIGDY nie zwracała na to uwagi. Tym razem rzuciła się z zębami i pazurami. Dodam, że także jeszcze nigdy nikogo nie ugryzła, nawet nie próbowała. A tu na mnie!! Zostawiłam ją więc, opatrzyłam sobie rękę, ale sytuacja powtórzyła się, gdy chciałam nalać jej wody (zawsze podbiegała do butelki i wąchała wodę, dzisiaj rzuciła się na butelkę!). Po raz trzeci przed chwilą: zapomniałam o incydentach z rana i kiedy wróciłam do domu i znów chciałam poprawić siano, ponownie zaatakowała mnie. Dlaczego tak nagle zaczęła się rzucać? Kika ma już 6 miesięcy i zaczynam podejrzewać dojrzewanie. Szczerze mówiąc jej agresja w ciągu sekundy przekonała mnie do sterylizacji. Jednak zaczęłam czytać ten temat i widelko mówiła, że jej króliczka zaczęła być agresywna właśnie po sterylizacji!
Pomóżcie, bo jestem trochę przerażona, Kika, która zawsze pchała się na kolana do głaskania, lizała mnie po głowie, spała przy mnie nagle zaczyna mnie atakować!
Moje pytania: jak zwalczyć agresję? Czy po sterylce nie będzie już się tak zachowywała?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2010, 20:22:22 pm »
A nie ma teraz przypadkiem ciąży urojonej i broni gniazda ??

miaa

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 09, 2010, 22:57:07 pm »
chyba nie? bo: nie wyrywa sobie futra i nie buduje gniazda, nie znaczyła terenu, nie pachniała jakoś intensywniej...
jakieś inne pomysły? :)

Nuna

  • Gość
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2010, 23:22:19 pm »
Ile ona teraz ma ?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2010, 23:53:25 pm »
Nuna Miaa napisała.

Cytat: "miaa"
Kika ma już 6 miesięcy i zaczynam podejrzewać dojrzewanie.


Ja też bym przypuszczała, że to dojrzewanie. Nastolatki często się buntują, jak ktoś chce im ustawiać coś w pokoju :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Agresja terytorialna
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2010, 00:22:00 am »
Z moja Titi przechodziliśmy to samo ^^
I przeszło :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3