Autor Wątek: Szybkie dojrzewanie?!  (Przeczytany 3289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szybkie dojrzewanie?!
« dnia: Listopad 26, 2009, 17:57:23 pm »
Sluchajcie, dzisja podpatrzylam jak Trus (ktory ma ok 2,5 miesiaca), zaczyna gwalcic Bubu  :oh:  :/ Chlopaki zostaly rozdzielone. Oczywiscie Bubu nic sobie nie robil z tego, nawet nie zareagowal.

Czy to mozliwe, ze Trusiowi w tym wieku wlaczyly sie milosne zaloty? Moze to takie pierwsze eksperymenty? W przeciwienstwie do Bubu, Trus strasznie szybko dojrzal :/ :lol

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2009, 18:29:36 pm »
Mozliwe. Moj Pucus wczesnie zaczal gwalcic rece. Zawsze kladlismy dlon na dywanie a on podbiegal na glaski. Raz podbiegl i zabral sie do dziela ;)
Jak byly u mnie 8 tyg. Serdelki przez kilka dni to tez zauwazylam, ze jeden wlazil na drugiego. Pewnie to moze juz miec jakis zwiazek z dorastaniem i proba sil. Sprawdza na ile moze sobie pozwolic z drugim krolikiem, zaczyna ustalac dominacje? No nie wiem. Bo chyba nie robia tego dla zabawy.

Offline akasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2009, 10:31:34 am »
króliczek przebywając z innym króliczkiem zapewne wcześniej dojrzewa :), tak było w przypadku mojego Dipola -  ma dopiero 4 miesiące, a już od jakiegoś czasu prezentuje mi pełen wachlarz swoich możliwości związanych z dojrzewaniem :) według weta nadaje się już do kastracji, pomimo młodego wieku :)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2009, 11:12:44 am »
Racja.U mnie po przygarnięciu Duszka(który notabene miał być słodką,spokojną samiczką :/)po wyczuciu Barusia od razu ujawniła się jego samcza natura :buu

Asica

  • Gość
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2009, 08:10:31 am »
mysza,  z twojego postu wynika, że masz dwa samce (nie wiem czy jest tak w przypadku królików, ale jestem 100% przekonana że jest tak u psów) i poprzez gwałty mogą ustalać hierarchię "w stadzie". Więc z czasem mogą być agresywne w stosunku do siebie np: o samicę którą możesz okazać się ty;) Ale jak pisałam nie jestem pewna czy jest tak u królików i warto by było poczekać aż ktoś doświadczony się odezwie :)

A mój królik wkroczył w wiek dojrzewania jak miał 2lata  :wow  :rotfl2  A to dlatego, że u poprzedniego właściciela był tylko trzymany w ciasnej, małej klatce i nikt do nie odwiedzał...  :bejzbol

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2009, 14:22:51 pm »
Tak, oczywiscie mam 2 samce, a nawet 3 ( wlicza sie jeszcze moj narzeczony :P ) i faktycznie najprawdopodobniej chodzi o ustalanie hierarchi w domowym stadzie :) nic nie zrobie, poczekam jeszcze troche i oczywiscie jak juz mowilam w moich postach- poddam je kastracji, ze wzgledow bezpieczenstwa dla nich obu :)
dziekuje za odpowiedzi  :przytul

Shaiya

  • Gość
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2009, 18:13:05 pm »
Ja mam samca (w 100%), który ma prawie pół roku. Jedyna oznaka jego dojrzewania było bzyczenie i bieganie wokół nóg. Raz osikał mi ścianę. Nie było żadnego lania na potęgę, albo z półobrotu   :diabelek

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2009, 18:29:47 pm »
Może to ustalanie hierarchii?


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2009, 21:32:01 pm »
Juz mialam kiedys krolika- Pie'a i wiem akurat jak wyglada owe bzyczenie( bardziej jako yhmmm, yhmmm) i caly ten skomplikowany system zalotow :) przezylam na poczacztku obsikane sciany, zapach, sikanie z polobrotu tez :D pozniej oczywiscie poddalam Pie'a kastracji :) chlopakow tez to czeka :)

Asica

  • Gość
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2009, 15:19:45 pm »
Ja z Kicakiem mam trochę lepiej, bo na początku jego dojrzewania tylko bzyczał i biegał w okół nóg, a teraz jeszcze gwałci, więc z sikaniem i znaczeniem tereny (oprócz ocierania podbródkiem) nie mam problemu, tym bardziej z agresją- Kicak jest potulny ja baranek :rotfl2  ale na razie wolę go nie chwalić bo znając jego urok zaraz nasika :oh:   :PP  Ale już niedługo idzie pod nóż :P

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Szybkie dojrzewanie?!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:47:45 pm »
Edek na szczęście nas nie "atakuje" w ten sposób, na razie to tylko zapaszek sie od czasu do czasu ulatnia z jego klatki ;)
Póki co nie obsikuje niczego prócz kuwety, ale ma dni ze nabobkuje wszędzie dookoła, co mu sie zazwyczaj nie zdarza (załatwia sie w klatce).
No i czasem, jak ma dość córki to sie na nią stawia - parę razy ją ugryzł, ale lekko i to raczej była jej wina.
Mam nadzieję, ze nie zacznie bardziej wariować.
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś