Autor Wątek: Ojciec przekarmia królika  (Przeczytany 25883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolinah

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« dnia: Grudzień 04, 2009, 14:49:14 pm »
Mam problem z moim ojcem. Przekarmia mojego królika i nie mogę mu ni jak wytłumaczyć, że źle robi. Ojciec pochodzi ze wsi i uważa, że jak tam wstawał o 5 rano do obory, to do królika też tak trzeba i że królik bez chleba i innych takich nie przeżyje. Nie mam już sił do swojego ojca. CAŁE ŻYCIE RODZINY uzależnia od królika dawając mu co rusz jakieś smakołyki.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 14:51:29 pm »
Cytuj
CAŁE ŻYCIE RODZINY uzależnia od królika dawając mu co rusz jakieś smakołyki.
?? p kurde, zabrzmiało groźnie :)
Karolinah, chyba powinnaś ojcu powiedzieć, że sobie po prostu tego nie życzysz. Przeciez umiesz sama zadbać o to, żeby Maksiu nie był głodny, no nie??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

nati

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:50:34 pm »
Karolinah, wytłumacz ojcu, że królik to nie krowa czy świnka i wymaga zupełnie innej opieki, żywienia itp. Nie może być tak, że podkarmia go kilka osób i to jeszcze w sposób nieodpowiedni. Powinna być od tego jedna osoba, która dobrze wie co i kiedy królik jadł.

Karolinah

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2009, 17:01:12 pm »
Tłumaczę cały czas, ale takie argumenty nie trafiają do mojego ojca, ponieważ on uważa że jest najmądrzejszy.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 18:05:37 pm »
Cytat: "Karolinah"
Tłumaczę cały czas, ale takie argumenty nie trafiają do mojego ojca, ponieważ on uważa że jest najmądrzejszy.


skąd ja to znam  :nie_powiem

to może trzeba "agresywnie" ?? powiedz, że królik jest Twój i to Ty decydujesz co i kiedy będzie jadł !!  :bejzbol  Ojciec się pewnie obrazi, ale z czasem mu przejdzie :P

Viss

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2009, 08:53:49 am »
Karolinah, a może zadziała jakiś większy autorytet? Znajdź jakiś artykuł napisany przez weta albo innego specjalistę i poproś ojca o przeczytanie. :)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2009, 11:05:32 am »
Karolinah, musisz po prostu postawić sprawę jasno, bez jakiś tam argumentów, które i tak nic nie dają. Proponuje powiedzieć, że królik jest Twój i Ty będziesz decydować co będzie jeść, a co nie. Stanowczo. Inaczej chyba się nie da :/
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2009, 12:08:29 pm »
Karolinah,  doskonale wiem , o co Ci chodzi, u mnie kłótnia z Mamą była nie raz już na ten temat ..  I trochę zadzialało. Tzn więcej niż mniej,jednakkiedy mnie niema mama twierdzi,żenie będzie głodzić królików,jak ja  :oh:  
Myślę,że Viss ma rację, znajdz na stronie  Oazy np artykuł Dr Lewandowskiej lub Kogoś innego, skseruj wiadomosci o jedzeniu, i najlepiej,aby byly dosadnie napisane - możeto trafi do Ojca.
SylwiaG

Shaiya

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:15:16 pm »
Ja problemów takich z rodzicami nie mam. Raz na początku mama kupiła mieszanki na wagę i kolbę i w sumie Franek musiał to zjeść bo nie miałam co z tym zrobić, ale ostatecznie raz porozmawiałam z mamą, dałam ściągawkę co zając może jeść i co nie i od tej pory mama często przygotowuje jedzenie mimo zapewnień, że tego robić nie musi bo to mój zwierzak. ;)

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2009, 19:28:42 pm »
Ja z tata też miałam taki problem bo jak zawsze mi twierdził że to on całe życie hodował króliki a nie ja...no ale po paru awanturach że to nie jest królik hodowlany tylko miniaturka poskutkowało jedyne teraz za co ścigam tatę jak przesadza z ilością banana albo rodzynek.Ale tu też mam wsparcie mamy która też mojego tatę ściga.Przyznam że głupio mi czasami go o wrzeszczeć jak widzę jaką mu to radość sprawia jak mała mu je z ręki banana albo rodzynkę...Ale za to pozwoliłam mu przynosić małej tyle trawy ile tylko zechce:) a rodzynki chowam przed nim po różnych zakamarkach w kuchni i nie tylko :D
Musisz odbyć poważna rozmowę z tata choć nie licz zbytnio że to od razu poskutkuje...jak będziesz widzieć że on znowu go dokarmia to powiedz mu że robi mu przez to krzywdę bo to NIE JEST królik Hodowlany które on hodował.
Trzymam kciuki! :przytul

Karolinah

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2009, 16:45:47 pm »
Ja chyba będę zmuszona oddać królika. Rodzice go nie chcą. Z jego powodu w domu atmosfera jest dość nerwowa, bo Maksiu lubi skakać na 1,5 metra i straszy domowników. Jest strasznie trudny a my już sobie z nim nie radzimy.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2009, 19:13:38 pm »
A gdzie on przebywa? W Twoim pokoju? Może przemebluj go trochę, daj mu coś do zabawy np. kartony. Królik to nie zabawka, musisz powalczyć o niego!! mało komu jest łatwo na początku. Moja wszystko zrzucała, nie chciała spać w nocy - trochę cierpliwości, edukacji i współpracy bardzo pomogło.

Jeśli chodzi o jedzenie to chyba podstawowym argumentem jest to, że to jest miniaturka - pomijając same gabaryty, nie ma ukł. pokarmowego tak "dobrego" jak normalny królik.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2009, 19:25:04 pm »
Karolinah, już któryś raz czytam, że chcesz oddać królika. Zdecyduj się na coś, bo faktycznie może królikowi będzie lepiej gdzie indziej  :>
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2009, 11:33:35 am »
Cytat: "**Wiewcia*"
ścigam tatę jak przesadza z ilością banana albo rodzynek


powiedz po prostu, że taki kawałeczek banana czy jedna rodzynka to jak batonik dla dziecka. że jeden dziennie w zupełności wystarczy :lol bo chyba nie karmiłby Cię kilkoma batonikami dziennie, nawet gdybyś chciała? :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:52:03 pm »
ja mam nieco podobny problem tyle, ze z babcia. jak mnie nie ma, ona zawsze na sile wciska krolikowi zarcie i to czesto nie myte, mokre, przywiedniete - oszczednosc :/ :bejzbol  na szczescie raz na babcie nawrzeszczalam, powiedzialam, ze jak krolik zachoruje to ona bedzie z nim jezdzic po weterynarzach i sie skonczylo.
a co do Karolinah... zastanow sie jeszcze. usiadz na spokojnie przemysl wszystkie za i przeciw, pomysl co mozesz zmienic tak, by krolik byl szczesliwy i jednoczesnie nie przeszkadzal za bardzo. i podejmij na spokojnie madra, "meska" decyzje ;)

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2009, 13:08:56 pm »
Masz 23 lata i nie umiesz sobie poradzić z rodzicami?
Cytat: "Karolinah"
Jest strasznie trudny a my już sobie z nim nie radzimy.
Co to znaczy, że sobie nie radzicie? Może kastracja pomoże?
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2009, 13:15:30 pm »
widelko, powiem moze w obronie Karolinah , ze moj brat o rok od niej starszy mieszka z rodzicami i niestety musi sie ich sluchac (zasada - poki cie utrzymuje, poty mnie bedziesz sluchac) wiec mimo wieku czasem mozna sobie nie radzic z rodzicami.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2009, 13:22:42 pm »
Ja wiem, że jak się mieszka z rodzicami to się trzeba ich słuchać. Ciekawi mnie skąd królik się wziął u Karolinah w domu, bo jeśli mieszka z rodzicami to powinna uzgodnić to wcześniej z nimi. Nie krytykuje tu nikogo, ani nie osądzam, ale przynosząc do domu jakiekolwiek zwierzę, powinno się mieć zgodę wszystkich domowników. Mam nadzieję, że Twój tata zrozumie swój błąd i przestanie go dokarmiać.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Karolinah

  • Gość
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:15:07 pm »
Ja nie mam problemów z rodzicami (prócz przekarmiania), ale z królikiem mamy. No właśnie rodzice i ja zgodziliśmy się, ponieważ nie wiedzieliśmy że królik będzie taki niedobry, że będzie tak skakał. Nikt nas o tym nie poinformował. Wręcz przeciwnie, jak się wkoło pytałam ludzi, co króliki mają to mówili że niekłopotliwy, raz na tydzień klatkę się sprząta a to okazało się nieprawdą bo ja musze 2xdziennie sprzątać mu klatkę bo tak sika, kuweta w ciągu dnia po umyciu znów ma gruby osad z moczu. Króliczkowi pójdzie 7 rok, więc kastracja wykluczona w tym wieku nie będę go już męczyć.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Ojciec przekarmia królika
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:22:34 pm »
moglas wczesniej poczytac na ten temat, nic cie chyba nie usprawiedliwia niestety.
co do kastracji moze jednak porozmawiaj Z DOBRYM KROLICZYM wetem na ten temat? nie chcesz go stresowac kastracja, a chcesz stresowac oddaniem gdzie indziej?