Autor Wątek: Wysypywanie jedzenia z michy  (Przeczytany 7253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nati

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« dnia: Grudzień 02, 2009, 13:57:44 pm »
No właśnie.
Mała robi to ciągle i notorycznie. Bez względu na to czy miska jest głęboka, czy płytka..
A później, przychodzę ja i zgarniam wszystko z powrotem co by nie zmarnowało się i nie zabrudziło.
Zastanawiam się czy da się temu zaradzić i czy w ogóle jest sens, co chwilkę to sprzątać?
Widziałam takie miski z haczykami do powieszenia na klatce. Ma ktoś taką? Zdaje to egzamin?

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:18:20 pm »
Roger też wysypuje jedzenie z miski :) Robi to dlatego,ze je tylko te które mu smakuja a reszte zostawia :) Ja wziełam głębsza miseczke i nasypuje mu ja do połowy, ze nawet jak zaczyna łapkami grzebac w misce to nic sie nie wysypuje :) A wczesniej wiecej jedzenia było obok niz w misce :oh:

TUSIA555555

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2009, 18:48:48 pm »
ja miałam taka miseczkę zaczepianą o klatkę i w ogóle nie zadawała egzaminu, bo Tuśka po prostu wyjmowała ją sobie z zaczepów i rzucała po klatce...teraz ma porcelanową miskę której nie podniesie bo nie da rady, ale czasem potrafi przesunąć...też kopie w jedzeniu,,,ale że miska ta jest głębsza więc nic sie nie rozsypuje..

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2009, 19:21:43 pm »
U mnie to jest tak: jak mają za dużo jedzenia to wysypują, kopią w tym i cuda wyczyniają. Poza tym jak Emilowi jedzenie nie pasuje to przesuwa miskę, chwyta w zęby i często zawartość ląduje wysypana. Jaką masz miskę ? Może pomyśl o takiej ceramicznej z trixie (koci rozmiar ;p).
Miskę zawieszaną miał Pusio i też nie zdawała egzaminu, potrafił wsadzić się pod miskę... reszte możesz sobie sama wyobrazić ;p

nati

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2009, 19:29:47 pm »
Hordra, mam plastikową miskę. Zauważyłam, że Pussy przestawia ją sobie, z miejsca w którym ja ją postawiłam, tam gdzie odpowiada jej to bardziej. Postawiłam ją właśnie, tam gdzie sama sobie ją przerzucała, zobaczymy czy to coś da :P

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2009, 14:57:04 pm »
No cóż, Rosie też rzucała miską, poprostu dostaje jedzenie i chwyta ją w zęby :bejzbol  Była przywieszana, ale odczepiliśmy ten uchwyt i jest bez niego. Chociaż i tak nią rzuca  :oh:  Lubi te jedzenie które dostaje więc to na pewno nie dlatego. Ja już nawet tego nie zbieram, jak lubi tak jeść to niech tak je... a potem kupie jej jakąś inną miskę.


nati

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2009, 15:08:00 pm »
Nie udało się stawianie michy, tam gdzie sama ją sobie przetrawiała. Miota ją dalej, a do tego jeszcze rozlewa wodę z 2 miski.  :oh:
Trzeba zdecydowanie zainwestować w miski ceramiczne  :bejzbol

Sylwia13

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2009, 18:27:53 pm »
Raczej bez miski ceramicznej w tym wypadku się nie obejdzie ;) Kup jak najcięższą :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:14:44 pm »
nati,  co to znaczy,że wybiera najlepsze? Co podajesz do jedzenia,mieszankę ??  

Jeśli chodzi o rzucanie, to Mój 3kg'mowy Tolek potrafi rzucać wszystkim,ale porcelanowa, ciężna , śliska micha jest od niego silniejsza  :diabelek
SylwiaG

nati

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:15:44 pm »
sylwiaG, nie może wybierać najlepszych bo dostaje granulat CC ;)

Jovitte

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:22:19 pm »
My mamy ceramiczną, dużą i ciężką miskę, a jak Biszkopt chce zwrócić na siebie uwagę (np. o 4 nad ranem) to łapie ją w zęby i upuszcza.. Nie rzuca może po całej klatce, bo jest za ciężka i za duża, ale spokojnie ją podnosi i z wielkim hałasem odstawia w inne miejsce.. Miseczki, gdzie ma wodę (jest mniejsza) nigdy nie rusza:)..

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:54:11 pm »
nati,  tak tak,oczywiście, ja pomylilam  nicki , to było do Zuza,  :)
SylwiaG

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2009, 22:46:15 pm »
Roger je vitakraft emotion beauty :)Niestety CC nie je :( Próbowałam zmienic ale woli jesc tylko siano niz CC  :oh:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2009, 12:02:57 pm »
Zuza,  moje tez nie jadły, do póki ich nie zmusilam  :diabelek  ale skoro je duzo sianka,to dobrze  i pewnie lepszy ten vitakraft niz inne  mieszanki...
SylwiaG

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2009, 12:17:45 pm »
SylwiaG ale jak można go zmusic zeby jadł? :) Byłabym Ci wdzieczna za rade :)  W koncu wiadomo,że zalezy mi na tym by Roger jadl to co najlepsze :) Zauwazyłam,ze Roger nie je z granulatu nic co ma ksztalt podłużny :)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2009, 13:08:15 pm »
Beaphar Care + ma kształt hmm.gwiazdek i króle(przynajmniej te mi znane) go uwielbiają,tylko że na zmianę się już nabrać nie dają(i ta cena)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2009, 16:05:26 pm »
Cena jest chyba podobna do vitakraftu :) Właśnie Pani w Kakadu poecała mi go ale nie kupiłam bo chciałam porównac skład z cc :)

Griffe

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:53:31 pm »
Beaphar u mnie schodzi jak ciepłe bułeczki, za to CC chyba nawet nie mieści się w pojęciu 'jedzenie' u mojego malucha. Traktuje je jak powietrze :)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2009, 23:41:17 pm »
Griffe, dajesz mu Beaphar  care +? :) W takim razie musi go Roger przetestowac :)

Griffe

  • Gość
Wysypywanie jedzenia z michy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:16:56 pm »
Tak, ładnie pachnie ziołami :)
O taki:



Drogi jest - tym bardziej że dla maluchów jest taka mała paczka, ale jakoś przeboleję. Powoli zaczynamy warzywa więc z czasem będzie mniej tego schodziło. Jeszcze je Versele Laga dla dzieciuchów ale z mniejszym zapałem, daję mu na zmianę. CC stoi w kącie i czeka - może kiedyś znajdzie uznanie...:)

A żeby było do tematu to ten mały Szatan też wywala z miski  :lol  ale nawet nie próbuję tego sprzątac, niech sam poźniej szuka jak bałaganu narobił  :>