Autor Wątek: Co lepsze?  (Przeczytany 4927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiki

  • Gość
Co lepsze?
« dnia: Grudzień 10, 2009, 20:00:54 pm »
Co lepsze? Co dajecie kicajom? Pomóżcie mi wybrać najlepsze Cuni :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Co lepsze?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:02:14 pm »
mam jakies dziwne wrazenie ze Crispy nie beda ok... ja uzywam CC

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Co lepsze?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:08:45 pm »
a ja cuni duo :P
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Co lepsze?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:56:28 pm »
cuni complete

nati

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:28:14 pm »
Cuni Complete

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Co lepsze?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:32:42 pm »
ja mieszam pro z complete

nuka

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2009, 06:45:12 am »
zdecydowanie oxbow, ewentualnie cc

karola

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2009, 19:34:02 pm »
Według mnie lepsze jest CC,zresztą Basia nawet je lubi,a ostanio przepada głównie za dwoma granulatami:Cuni Comlete i granulat firmy Kameleon.


Pozdrawiam serdecznie

Griffe

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2009, 21:19:13 pm »
u nas Beaphar i Cuni Junior

Belle

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:47:48 am »
a ja się podłaczam, bo mam podobny problem. Czesław dostawal do tej pory Vitakraft best for kids, ktory jest do 5 m-ca życia. a ze ucholek ma już 5 m-cy, jako nastepne opakowanie chcialam kupic vitakraft regular, ale zdecydowalam sie zmienic produkt z 2 powodow: waszych opinii na temat cuni oraz tego, ze Vitakgraft regular zawiera tylko 13% blonnika oraz duuuzzzoo wyciagu z lucerny, ktorej Czeslaw nie moze jesc ze wzgledu na duza zawartosc wapnia (pisalam o tym w innych postach proszac o rade). stad moje pytanie: ktore cuni bedzie dla niego najlepsze (w tym wieku) oraz jaki jest jego sklad? chodzi mi glownie o blonnik. wiem, ze gdy juz zaczne podawac cuni, to najpierw bede go jeszcze mieszac z tym vitakraftem. cos jeszcze musze wiedziec?? dziekuje BARDZO za pomoc!

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Co lepsze?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:09:31 pm »
Na www.miniaturkabeztajemnic masz podany skład granulatów dostępnych w Polsce.Chyba najlepszy jest Cuni Pro,ale najsmaczniejszy dla moich uszu jest Cuni Complete,a po Vitakrafcie królik może mieć "zepsute"podniebienie.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Co lepsze?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:18:44 pm »
Cuni Crispy jest OK, ale tylko sporadycznie jako dodatek :)

Ja zaznaczyłam CC - daję Zuzi prawie rok, wszystko jest ok. Zdrowa, dobrej jakości, tyle że trochę droga, ale lepiej wydać kilka złotych więcej na karmę, niż kilkaset na leczenie chorób układu pokarmowego albo zębów.  Jeśli chodzi o CP, to ona chyba weszła w zastępstwo DC?

Belle,  Vitakraft to karmy ładnie opakowane ( i ładnie kosztujące :P ), ale wbrew pozorom wcale nie tak dobre jak Cuni Complete, czy Cuni Pro. Po pierwsze są to mieszanki, czyli zawierają nieodpowiednie składniki, a po drugie nie mają odpowiedniego składu, także można kupić króliczkowi raz na jakiś czas małą paczuszkę, jako specjalne smakołyki (chociaż właściwie jest to nieopłacalne, a na dodatek niektóre z karm to typowe ziarniste mieszanki, chociaż są także takie w formie granulatu z jakimiś dodatkami), ale nie polecam karm Vitakraftu jako pokarmu podstawowego. Ale przyznam, że w okresie, gdy nie wiedziałam skąd wziąć CC (problemy niedoświadczonych właścicieli z ambicjami na bycie ideałami :) ), dawałam Zuzi Vitakraft. Jadła jak szalona, ale mimo to nie pozostałam przy tej karmie. CC jest nieporównywalnie lepsze, zdrowsze i tańsze przy okazji ;)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Co lepsze?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:34:07 pm »
U mnie króle jedzą pomieszane CC z CP- kilka pałeczek jednego i drugiego... chyba miałam to szczęście że nigdy nie trafiłam na Vitakraft ani inne niezdrowe jedzonko... Ukryja dostałam z paczką Versele Laga Prestige Premium Pokarm Junior i już przy pierwszej paczce przestawiłam go bez problemu na CC

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Co lepsze?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:41:57 pm »
Prawdę mówiąc, mam wrażenie, że karmy typu Baby, albo Junior to jest tylko naciąganie ludzi... Bo przecież młode króliczki mogą spokojnie jeść "dorosłe" jedzonko.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Co lepsze?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:49:45 pm »
zgadzam się z tobą dlatego od razu przestawiłam na karmę dla dorosłych :) Ukryj przybył do mnie z tą karmą więc na to wpływu nie miałam :D

Belle

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:51:25 pm »
Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. paczka z cuni complete zakupiona z animalii juz w drodze :):)

Griffe

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2009, 18:22:57 pm »
Skoro twierdzicie że karmy junior to naciągana sprawa, to zamówię CC :)
Mam małe opakowanie CP ale mała go ignoruje, już parę razy próbowałam ją przekonać - bez skutku...

nuka

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:24:34 pm »
Griffe, skoro Tosca nie je CP to przekaż karmę dla DT albo schroniska. Ewentualnie dla jakiegoś biedaka w zoologu. Na pewno są takie uszaki które to zjedzą

Aneczka

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2009, 14:25:03 pm »
ja daję CC, CP wprawdzie jadły, ale jak juz nic innego nie było, a Frotek miał z tym pewne problemy bo pałeczki są jak kamienie, a jemu się źle ścierają zeby. Nie będę męczyć boczka, zwłąszczaże kupiłam CP, bo niby na opakowaniu pisze, ze nei zawiera ziaren, a jak się poczyta skład, to w składzie taki sam procent ziaren jak i w CC.
Mój Bulionik najbardzije kocha Wildlife, niestety jest to karma trudno dostępna.

rockeen

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2009, 18:05:58 pm »
Mój miał 2 razy cuni crispy...takie wielgachne kawałki (bynajmniej mi się tak wydaję) i na dodatek nie zjadał wszystkiego, zostawiał takie zielone albo czerwone... nie pamiętam. W każdym bądź razie wg. mnie najlepsze to C. complete, chociaż zjada wszystko i nie wybrzydza.