Autor Wątek: Cuni Indoor Nature  (Przeczytany 7933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Musta

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« dnia: Grudzień 01, 2009, 14:54:13 pm »

Wybrane wartości odżywcze:

    *
      Białko: 14%
    *
      Tłuszcz: 3%
    *
      Minerały: 6.4%
    *
      Błonnik: 15.5%
    *
      Wapń: 1%

Jak na razie karmię tym Nika ;) Co myślicie o tej karmie?

nati

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2009, 17:08:28 pm »
Nie wiem, mnie słowo "mieszanka" odstrasza całkiem skutecznie. Nawet producent, w tym wypadku, mnie nie przekonuje...

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2009, 17:10:28 pm »
No niestety, ale nasze króliki przekonuje zupełnie, przynajmniej bardziej niż granulat ;D

nati

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2009, 17:16:10 pm »
Hordra, hehehehe :D Dobrze, że my wiemy co dla niech dobre :P

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2009, 17:39:55 pm »
No tak, ale głodówki do takich nie zaliczam, więc Cuni pro nie dostają >D

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:53:07 pm »
Cóż u mnie małżenstwo też to je,ceko nie zostawiają.Helenka w przechowalni jadła podobne i nie dała przestawić się nawet stopniowo na granulat (pozostawał w misce zasikany),a jej mąż całkowicie zdał się na jej gust i po ślubie nie tknie nic innego. :lol

nuka

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:15:42 pm »
Cytat: "MAS"
jej mąż całkowicie zdał się na jej gust i po ślubie nie tknie nic innego.
ot, pantoflarz  :przytul

Moje uszy jak mają do wyboru CC, CP albo Oxbow wybierają ten ostatni, Nuka i Maluch zjedzą w zasadzie każdy granulat jaki dostaną bez wybrzydzania ale jak jest wybór to oxbow znika w tri miga. Dżekula na CP nie spojrzy choćby miał głodowac.

Jovitte

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:17:13 pm »
Biszkopt też został przestawiony z Cuni Nature na Cuni Pro, ale w ogóle nie chce tego jeść.. Dlatego jak skończymy to opakowanie, to wracamy do Nature.. Przyglądałam się temu z bliska i jestem zadowolona.. Król wcale nie wybierał, wszystko wciągał, ceko nie zostawiał, siana jadł dużo i z wyraźnym entuzjazmem reagował jak przychodziła pora karmienia.. Cuni Pro rusza tylko jak jest bardzo głodny..

Poza tym Nature ładnie pachnie, czego o CP nie mogę powiedzieć;P..

Musta

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2009, 10:53:42 am »
U nas jedzą cuni indoor nature i granulat z Vitapolu  :P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:06:22 am »
Dziewczyny a Cuni Complete nie próbujecie? ja do tej pory miałam styczność z 4 królikami i każdy się zajadał Cuni Complete mimo, że wcześniej jadł np jakąś mieszankę. Może warto spróbować dla zdrowia uszaka?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Musta

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:42:37 am »
Cuni Complete?
Pamiętam że też się przewinęło. Emil nie ruszał - Niko wcinał xdd

Jovitte

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2009, 15:46:18 pm »
No racja, pewnie, że można spróbować.. A jest duża różnica w wyglądzie i zapachu między CC a CP?.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2009, 16:22:16 pm »
Musta, o ile pamiętam to Emil zareagował tak samo jak na Cuni Pro - dopadł do miski z nadzieją na cos dobrego a napotkał "to" i miał dosłownie taką chwilę zadumania po czym odsunął się i przesunął miskę pyskiem.
Za to na Cuni Indoor ku mojemu zdziwieniu nie wybrzydzał wcale oO
Niko natomiast je wszystko łącznie z kapciami i kartonem (podejrzewam go również o obgryziony dywan i tapetę -.-'') kiedy tylko się zorientuje, że miska pusta a do następnego posiłku jeszcze pół dnia.
Co prawda, o ile mnie pamięć nie myli, CP zjadł może jedną pałeczkę po czym stwierdził, że więcej nie ruszy i rzucił się na siano...
A CC jak go głodem morzyłyśmy to zjadł, o ile pamiętam, ale mając dwie miski - jedną z Cuni Indoor pomieszanym z Vitapolem a drugą z CC nie muszę chyba pisać, na którą się rzuci :)
To bestia z natury wszystko żerna i obawiam się, że tylko by na tym przytył, bo najpierw opędzlowałby miskę Emila a potem swoją, podczas gdy Emil nie jada CC.
Cytat: "Jovitte"
A jest duża różnica w wyglądzie i zapachu między CC a CP?.

Na temat zapachu mało co pamiętam, wiem, że CC ma drobniejsze granulki niż CP, gdzie te granulki są bardzo duże (nie wiem czemu kojarzy mi się z chromosomami >D coś jest ze mną nie tak>D ).
CP kojarzy mi się natomiast z zapachem kiszonki, CC nie pamiętam jak pachnie >D

Jovitte

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2009, 16:37:18 pm »
Zapach CP mi się po prostu nie podoba, jest bardzo intensywny i jakiś taki niemiły, Nature Indoor pachnie ładnie, luby nawet z ciekawości kiedyś spróbował po jednym kawałku z każdego koloru:P.. Zobaczymy, spróbuję po Cp wprowadzić CC, może będzie bardziej podchodziło królowi:)..
Hordra, te dwie pałeczki rzeczywiście przypominają chromosomy jak już zwróciłaś na to uwagę:D..

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2009, 18:14:44 pm »
Z braku laku podawałam to kiedyś Zuzi, niemniej jednak przerzuciłyśmy się na CC.
Jako mieszanka nie jest aż takie złe  - nieporównywalnie lepsze od tego "czegoś", co sprzedają w pojemnikach w zoologach.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2009, 18:29:14 pm »
Ja przy zmianie pokazrmu robilam tak: najpier mieszlam jeden z drugim w szczelnym pojemniku, by przesiaknal zapach, pozniej dawalm to przez kilka dni uszakom, sprawdzajac czy nie wybrzydza, pozniej ograniczalam ilosc pokarmu, ktorego chialam sie pozbyc z jadlospisu i zostawala mi mieszanka wlasciwa, ktora chialam podawac :) do tego trzeba cierpliwosci :D

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2009, 18:38:29 pm »
Nie działa, Emila nie podejdziesz w żaden sposób kiedy w grę wchodzi CC lub CP.
Raz było tylko tak, że Emil spróbował jak siostra coś zrobiła, chyba jakimś pyłem z Vitapolu posypała. Spróbował i od razu odszedł od miski jak tylko się zorientował co to jest oO Odsunął od siebie michę jakby chciał się spytać: "Co to u licha ma być?!".
Mieszanie z Vitapolem w proporcji łyżka do granulki nie działa. łyżka zjedzona - granulka zostanie zawsze. jak miszałam w jednym kuble i zostawiałam, żeby przeszło zapachem efekt ten sam - nie da się podejść ;)
A skoro nie lubi tego aż tak bardzo nie będę go zmuszać :)
To tak jakby ktoś chciał mnie karmić zółtkiem jajka. Zjem jak niczego nie ma i jestem śmiertelnie głodna, ale najpierw zacisnę nos i poczekam czy czegoś lepszego się nie da znaleźć ;p

Jovitte

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2009, 18:17:56 pm »
Nam zostało jeszcze pół CP, strasznie wolno idzie:D.. Za to dopycha się sianem tak bardzo, że ze 4 paśniki dziennie idą:D.. Dlatego jutro idę do sklepu i kupuję CC, będę mieszać i może się przestawi:)..

Shaiya

  • Gość
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:07:29 pm »
Karmię Frania dokładnie tą mieszanką. CC kompletnie zawiódł Jego oczekiwania mimo iż był "na głodzie". Ceko nie pojawia sie od jakichś 4 miesięcy, dopasamy się siankiem, warzywami, owocami, suszonkami oraz sporadycznie się kabel przewinie czy kawałek firanki.  :co_jest

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Cuni Indoor Nature
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:41:13 pm »
A Cuni Nature ktoś swojego uchola karmi ? :D Jakieś wieści dotyczące tej karmy ? Również jest "akceptowalna" przy wybrednych uszach tak jak Cuni Indoor czy się nie nadaje ?