Autor Wątek: Ropień  (Przeczytany 377301 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 01, 2010, 14:32:47 pm »
jpuasz, bardzo sie cieszę  :jupi , wypieść maleńką cudną za dzielność i Pusia za wspieranie Lisuni  :przytul

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ropień
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 01, 2010, 15:17:03 pm »
przy takim paskudztwie, takie wieści to niebagatelna radość  :przytul

kasiagio

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 01, 2010, 15:19:02 pm »
jpuasz,  :przytul cudowna wiadomość , oby tak dalej , wygłaskać Liskę i nakazać żeby już nie chorowała  :przytul  :bukiet

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Ropień
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 01, 2010, 16:34:26 pm »
Wera współczuję   :buu  :przytul

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Offline Shadok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliki
Odp: Ropień
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:44:32 pm »
jpuasz, bardzo, bardzo się cieszę  :bukiet  :bukiet moc głasków

aniuszka

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 05, 2010, 14:15:29 pm »
witam:)przeczytalam caly watek o ropniakach, ale nigdzie nie znalazlam podobnych informacji jakie przedstawil mi weterynarz. Problem polega na tym ze lekarz twierdzi ze nie da rady usunac mojemu Bubkowi zeba bo wtedy moglby mu uszkodzic czaszke... Bubek dostal antybiotyk ktory nie pomogl..a zdaniem lekarza nie ma innego wyjscia jak tylko uspienie. Bubek je normlanie wszystko, troszke mniej biega ale nie moge uwierzyc ze nie da rady mu pomoc...:( no i dodam jeszcze ze Bubek jest pod obserwacja lekarzy ktorzy polecani sa na tym forum jako najlepsi w miescie..moze trzeba by jechac do najlepszych specjalistow w innym miescie..
pozdrawiam wszytskich forumowiczow i wesolych swiat zycze:)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Ropień
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 05, 2010, 15:39:49 pm »
Widać,że weterynarz nie ma pojęcia o leczeniu królików.Ząb można usunąć,niekiedy gdy ropień dotarł do kości szczęki,może nawracać.Widzę,że w tym przypadku konieczna jest jednak zmiana weta.

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ropień
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 05, 2010, 18:40:27 pm »
Ja bym ppwiedziala, ze zab nawet TRZEBA usunac - ten przy ktorym wytworzyl sie ropien  i przeciwwstawny
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

aniuszka

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:04:55 pm »
dzieki za odp:) tak tez myslalam ze to nieprawdopodobne ze nic poprostu nie mozna zrobic...bede szukac pomocy u innego weta.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Ropień
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:13:59 pm »
po raz kolejny polecam Warszawę i dr Rzepkę. Choć bliżej na pewno będzie dr Krawczyk, ale ja z nim kontaktu nigdy nie miałam.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Ropień
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 10, 2010, 11:31:57 am »
Nie wiem... Wczoraj głaskałam Susa i wydawało mi się,że pod bródką ma jakiś guzek..nie da się tam dotknąć,obym się myliła ..Sama tego nie sprawdzę,wet nie sprawdzała zębów bo Susek sobie nie da ...
SylwiaG

Hetahe

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 11, 2010, 23:42:17 pm »
Hej,

w zasadzie nie wiem pod który temat się podpiąć, ale ten chyba będzie dobry... Dzisiaj wyczułam u Agaryka taką wypukłość na lewym policzku, zaraz za wąsami. Taki jakby twardy guzek. Nie boli go to, ale jak dotykam to międli paszczką. Po prawej stronie nie ma takiej wypukłości... To może być ropień? Może jakiś ząb krzywo mu rośnie? Jutro jadę do wetki która dwa razy go leczyła i zobaczę co powie... Ale nie wiem na ile jest doświadczona w leczeniu jakichś poważnych króliczych schorzeń typu ropień...
Królik oczywiście energiczny jak zawsze, wcina jak prosiątko.

SALO

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:02:03 pm »
Ropnia trzeba każdego dnia wyciskać, aby pozbyć się ropy. Trzeba wyciskać ją każdego dnia, regularnie, aż do krwi. Gdy pojawi się już krew, zaniechać swojego działania. Oczyścić następnie rankę gazikiem z ciepłą wodą (nie gorącą, ani nie zimną). To uśmierzy ból. Następnie polać wodą utlenioną i poczekać, aż zacznie się pienić - to dobry znak. Oznacza to, że wolne rodniki zostały po części przez tę wodę zutylizowane. W takich przypadkach polecam również Rivanol. Do kupienia w każdej aptece. To takie małe, żółte tabletki. Jedną z nich trzeba rozkruszyć i wymieszać w małej objętości ciepłej wody. 2-3 razy dziennie, już po odsączeniu ropy, moczyć gazik, lub wacik i nakrapiać na rankę. To pomaga. Ale trzeba mieć dużo cierpliwości, ponieważ kuracja Rivanolem trwa tydzień, lub nawet dwa.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Ropień
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:12:59 pm »
Każdy  guzek trzeba zdiagnozować u weta. Guzek może być ropniem, tłuszczakiem czy groźnym nowotworem.
Dziewczyny nic nie ruszajcie (nie mówiąc o wyciskaniu) tylko idźcie do weta.

SALO

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:16:11 pm »
Trzeba pójść do weterynarza, to oczywiste, ale jeśli jest to ropień, w którym mieści się ropa, to każdy weterynarz zaleci regularne wyciskanie jej. On sam może jedynie dostarczyć naszemu królikowi leki przeciwbólowe i antybiotyki poprzez zastrzyk. Miałam sama taki przypadek z moim królikiem i dostosowałam się do zaleceń pana doktora. Tunio pozbył się ropnia w ciągu 1,5 tygodnia.

Hetahe

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:19:59 pm »
Dziewczyny, dzięki  :przytul  Koło 17.00 jadę do wetki, zobaczę, co powie. Powiedzcie mi jeszcze tylko, czy to możliwe żeby jakiś ząb tak mu się wybił w bok i krzywo rósł?

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Ropień
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:20:35 pm »
Myślę, że zalecenia jak leczyć ropnia każdy uzyska od swojego weterynarza.

Hetahe

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:21:50 pm »
Aha, a jak w ogóle powinno wyglądać takie badanie? Powinna mu zrobić rentgena, czy co?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ropień
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:22:34 pm »
Salo, różne są ropnie, różne ich przyczyny, umiejscowienie i różnych mamy weterynarzy.
Jeśli Twój weterynarz zaleca "Oczyścić następnie rankę gazikiem z ciepłą wodą (nie gorącą, ani nie zimną)" i jeszcze twierdzi, że "to uśmierzy ból", to śmiem powątpiewać w jego wiedzę na temat leczenia ropni. Proszę żebyś nie dawała rad, które mogą królika posłać na drugą stronę tęczy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

SALO

  • Gość
Odp: Ropień
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:23:52 pm »
Hetahe - mój królik również ma jeden ząb, który rośnie mu krzywo i jest wbity w dziąsło. Ale w przypadku mojego królika - on ma problem z siekaczami. Jeden z nich niedawno mu niespodziewanie wypadł, a przy tym pojawiła się krew. Teraz jest ropa, na szczęście jest jej mniej, ale tak jak pisze azi - weterynarz powie Ci co i jak.