Autor Wątek: Dieta bezklatkowca  (Przeczytany 3309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

futrzata

  • Gość
Dieta bezklatkowca
« dnia: Październik 28, 2009, 22:04:53 pm »
Jeśli powieliłam, to przepraszam  :DD  Mój Tofinek zwariował, domaga się jedzenia na potęgę. Zima idzie wprawdzie, ale to co on wyrabia to już przesada. Starałam się go karmić według zasad, dużo warzywek, zieleninka, od czasu do czasu jakaś przekąska no i oczywiście sianko i dwie łyżki granulatu ale on jest wiecznie głodny  :>
Może sęk tkwi w tym że biega po domu 24h na dobę?? Jak karmicie swoje bezklatkowce? Czy dajecie im więcej pokarmu?? Pomóżcie, bo Tofinek wydaje się by tak głodny że nie sprawia mu trudności rzucanie metalową miską... a ja mu zaczęłam ulegać i podrzucam mu do miseczki  :nie_powiem

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2009, 22:09:22 pm »
Króliki są zawsze głodne :) Jeśli karmysz stosunkowo dobrze do wieku to nie zmieniaj diety. Niech skubie sianko.
SylwiaG

futrzata

  • Gość
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2009, 22:24:44 pm »
Od poprzednich właścicieli wiem że ma około dwóch lat, więc jest stosunkowo młodym królaskiem, ale chodzi mi bardziej o to czy ze względu na dużą dawkę ruchu (a jest dość rozkicanym królikiem) porcje jedzonka nie powinny być większe?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2009, 23:03:11 pm »
Nie. Masz go karmić odpowiednio do wieku a nie do ruchu. Zwiększyć możesz zieleninę , karmę nie koniecznie.Jeśli biega ciągle niech skubie sianko w przerwach ,suszki, czy właśnie zieleninę.
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2009, 23:07:19 pm »
Moim zdaniem przekarmianie królika zaowocuje jedynie tym, że najedzony będzie rozleniwiony i niechętny do biegania. Masz okaz zdrowia - tylko się cieszyć :lol  Tak jak napisała Sylwia  - suszki, sianko, zielenina - to go zajmie, ale nie utuczy :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

futrzata

  • Gość
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2009, 09:41:41 am »
Ok   :DD   Dzięki dziewczyny, będę twarda, spróbuję nie ulegać tym niebieskim oczętom. Niech wcina sianko, zieleninę i suszki...żadnej litości dla sierściuszka  :bejzbol

szaraczki243

  • Gość
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2009, 10:03:27 am »
Oj znam to kochana doskonale :D
Jak tylko wchodzę do pokoju z czymś w ręku (nieważne, czy to banan, jabłko, cz rękawiczka) Kasia myśli, że to dla niej i od razu biega koło nóżek, żeby jej dać :)

A jak jem właśnie bananka czy jakieś warzywko, muszę jej dać kawałeczek, bo niemalże wchodzi do talerza ;)
A też większość czasu spędza na bieganiu po pokoju  :lol

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2009, 12:42:43 pm »
e, moje też żyją bezklatkowo - rano mało nóg nie poplączą, jak wstaję, bo wiedzą ze zaraz będzie granulat. w ciągu dnia śpią i nie mają apetytu, a wieczorem znowu się domagają żarcia i ile bym nie dała zieleniny i warzyw, tyle zeżrą :oh: (tzn. latem dostawały do oporu i często nadwyżki wyrzucałam...a teraz, jak wszystko ze sklepu to wiecznie im mało)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2009, 15:56:02 pm »
Moje tak samo - rano lataja tam i z powrotem , koło nóg, nie wiedzą co robić i gdzie ja dziś nasypię :D
SylwiaG

jagodas

  • Gość
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2009, 16:08:06 pm »
to moja doskonale wie skąd wezmę i biega od moich nóg do szawki, jak ja nie reaguje to mi kopie w nogawke a potem ją gryzie ...

karola

  • Gość
Dieta bezklatkowca
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2009, 16:02:59 pm »
Według mnie nie powinnaś mu dorzucac,on w koncu sie skapnie ze dajesz mu jak tak sie zachowuje.Tak jak napisała sylwiaG niech skubie sobie sianko skoro jest głodny.


Pozdrawiam