Autor Wątek: Dwa króliki, jedna miska i problem :)  (Przeczytany 2207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Dwa króliki, jedna miska i problem :)
« dnia: Październik 28, 2009, 19:48:47 pm »
Jak to u Was wygląda ? Jak karmicie swoje króliki ? Czy jedzą z jednej miski ?
Bo zauważam pewien problem u mnie. Chłopaki dostają rano i wieczorem nieco ponad dwie łyżki granulatu. Z początku jedzą obaj, potem odchodzą.
I zaczyna się problem, o ile sama go sobie nie wymyśliłam.
Mam wrażenie, że wszystko znika szybko. Za szybko jak na EMila i zdumiewajaco szybko jak na Nika.
Ponieważ Niko jest bardzo łakomy i większy od Emila mam wrażenie, że na układzie "jedna miska" mój zwierzak może wychudnąć a Niko znowuż może przybrać na wadze...
Czy można jakoś chłopaków przypilnować, żeby każde jadło swoją porcję ? Przynajmniej w przybliżeniu ?

nuka

  • Gość
Dwa króliki, jedna miska i problem :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2009, 19:51:44 pm »
Chyba można dać każdemu w innej miseczce a naczynia ustawić w miarę blisko żeby uszy czuły że są razem. Ale pewna nie jestem, ten etap jeszcze przede mną

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Dwa króliki, jedna miska i problem :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2009, 20:04:26 pm »
Ja mam dwie miski co i tak nie daje pewności ile kto je bo się w trakcie zamieniają michami :) myślę że ewentualnie możesz je karmić w osobnych pomieszczeniach... to chyba jedyne rozwiązanie które przychodzi mi do głowy... czy dobre nie wiem... na pewno uciążliwe...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dwa króliki, jedna miska i problem :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2009, 20:11:53 pm »
Ja  jak daję w 2 miskach to pilnuję, bo czasem Susek podskubie a Tolek zeżre za  :lol   a jak daję razem to też widzę w miarę kto ile zjadł, Susek odchodzi juz a zostalo dużo to zabieram troszkę, żeby nie utuczyć Tola.
SylwiaG

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Dwa króliki, jedna miska i problem :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2009, 00:19:41 am »
Mysle ze ich nie upilnujesz.
Moze trudno im jesc z jednej we dwoje moze jeden rezygnuje szybciej bo pyszczek mu sie nie miesci jak tamten ze smakiem sie opycha i mu nie wygodnie.

Moje Buby jadly z jednej plaskiej miski i niestety musialam dac inna ale juz zgody niema wiec wysypuje troche tu troche tam i jakos im idzie na przemian :))