Autor Wątek: Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika  (Przeczytany 5108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keram

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« dnia: Styczeń 06, 2010, 14:13:50 pm »
Chodzi oto że jak wyczesze mojego uszaka lub go głaszcze leciutko to robi się coś takiego że za szczotką lub z moją ręką futro podąża !!! Wiecie no chodzi mi o to że jego futro są jak magnez który działa na szczotę i na rękę.

P.S. Mam jeszcze jedno pytanie. Na pewno dziąsła swędzą więc co mu dać na te ząbki bo ciągle wszystko gryzie !!!

megana88

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:19:46 pm »
Zjawisko elektryzowania się zarówno włosów jak i sierści wynika z przegrzania domu. Jeśli w domu powietrze jest bardzo suche, wtedy elektryzują się włosy i możliwe, że sierść. Sama niedawno widziałam jak to działa :) w zimę warto wieszać na grzejniki mokre ręczniki, aby nawilżyć powietrze, lub kupić specjalne pojemniki na wodę wieszane na grzejnik (ale słyszałam, że mało skuteczne, więcej osób polecało mi jednak ręcznik).

keram

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:22:23 pm »
U mnie w domu inaczej nie da rady... Mojej mamie jest zimno przy 24 stopniach a za gorąco przy 29 stopniach... W takich chwilach Bobek dużo pije i nie chce się bawić

Cytat: "keram"
P.S. Mam jeszcze jedno pytanie. Na pewno dziąsła swędzą więc co mu dać na te ząbki bo ciągle wszystko gryzie !!


Mógł by mi ktoś na to odpowiedzieć??

kasiagio

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:19:41 pm »
Cytat: "keram"
Mam jeszcze jedno pytanie. Na pewno dziąsła swędzą więc co mu dać na te ząbki bo ciągle wszystko gryzie !! !
na pewno go nie swędzą , bo zęby nie mogą swędzieć , tym bardziej dziąsła skoro ma już zęby , podaj mu sianko , i kartony te szare zwykłe , rolki papieru toaletowego zwykłego , nie zapachowego , nawet chusteczki higieniczne , ja zawiesiłam ręcznik w klatce i Maki się na nim wyżywa .

anix94

  • Gość
Re: Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:19:06 pm »
Cytat: "keram"
Chodzi oto że jak wyczesze mojego uszaka lub go głaszcze leciutko to robi się coś takiego że za szczotką lub z moją ręką futro podąża !!! Wiecie no chodzi mi o to że jego futro są jak magnez który działa na szczotę i na rękę.

P.S. Mam jeszcze jedno pytanie. Na pewno dziąsła swędzą więc co mu dać na te ząbki bo ciągle wszystko gryzie !!!


Jeżeli sierść się "magnezuje" tzn. że uszatkowi jest za gorąco . Dziąsła nie mogą swędzić , gdyż ma zęby. Jeżeli wszystko gryzie najlepiej jak  zawazysz ,ze coś gryzie powiedz stanowczo "Nie" jeżeli przestanie to powiesz "Dobry królik ( lub inaczej ) " i daj mu smakołyk . Musi mu się kojarzyć to ,że jak powiesz Nie to znaczy ,że dostanie coś fajnego i nie będzie tego robił. Lecz zawsze mówisz mówić to samo słowo . Np; rano twoj królik gryzie gazetę ty mówisz "Nie" , a popołudniu znowu gryzie gazetę a ty mówisz "Nie gryź" i wtedy tak nie wolno ,gdyż nie zadziała. Musisz zawsze powtarzać to samo wybrano słowo.

Pszczolkowa

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:47:05 pm »
Cytat: "anix94"
wtedy tak nie wolno ,gdyż nie zadziała. Musisz zawsze powtarzać to samo wybrano słowo.

Niekoniecznie. Mój królik przestaje gdy powiem głośno i stanowczo, a czy powiem "nie wolno", czy "ej" nie ma większego znaczenia, przynajmniej jeśli o mojego Śnieżka chodzi.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 18:20:30 pm »
Cytat: "keram"
U mnie w domu inaczej nie da rady... Mojej mamie jest zimno przy 24 stopniach a za gorąco przy 29 stopniach... W takich chwilach Bobek dużo pije i nie chce się bawić


hmm... mialam ten sam problem, tylko, ze moja mama wietrzyla mieszkanie kilkanascie razy dziennie  :oh: niby miala wybic tym bakterie, a ja ciagle przez to mialam zapalenie zatok i bolace plecy :(

wystarczy jak wywietrzycie mieszkanie 2 razy- rano i wieczor. Powinno wtedy byc dobrze :) albo tez przykrecic kaloryfery na 20st. :)

keram

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:34:34 pm »
tak tylko że kaloryfery są takie że ich się nie przykręca !!  :DD  dzięki za rade!!

nuka

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2010, 03:07:29 am »
Cytat: "keram"
jak wyczesze mojego uszaka lub go głaszcze leciutko to robi się coś takiego że za szczotką lub z moją ręką futro podąża
może szczotka jest nieodpowiednia? Jak głaszczesz przed czesaniem to też futerko sie elektryzuje i idzie za dłonią?

keram

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:59:55 am »
tak, ale to muszę tak go głaskać i głaskać, nie za długo bo tylko kilka minut

anix94

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:25:03 pm »
Cytat: "Pszczolkowa"
Cytat: "anix94"
wtedy tak nie wolno ,gdyż nie zadziała. Musisz zawsze powtarzać to samo wybrano słowo.

Niekoniecznie. Mój królik przestaje gdy powiem głośno i stanowczo, a czy powiem "nie wolno", czy "ej" nie ma większego znaczenia, przynajmniej jeśli o mojego Śnieżka chodzi.


Napisałam tak , gdyż lepiej mieć pewność i używać jedno słowo. Jeżeli działa twój królik na poziom głosu to jest bardzo"uzdolniony" , że tak powiem. Zależy np. moja świnka też własnie działa na poziom głosu , ale na wybrane słowa.

Pszczolkowa

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2010, 14:14:09 pm »
Cytat: "anix94"
eżeli działa twój królik na poziom głosu to jest bardzo"uzdolniony"

Nie sądzę. To trochę tak jak z dziećmi. Małe dziecko nie rozumie co mówisz, ale kiedy mówisz spokojnie, maleństwo czuje się bezpiecznie, natomiast kiedy krzyczysz, to rodzisz w nim strach. Ton głodu ma bardzo duże znaczenie.

keram

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2010, 15:08:52 pm »
czyli powinienem do niego mówić stanowczo czy tak spokojnie i cicho??

Pszczolkowa

  • Gość
Elektro-uszak!!! Czyli przyciąganie na sierści królika
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2010, 17:47:13 pm »
Cytat: "keram"
czyli powinienem do niego mówić stanowczo czy tak spokojnie i cicho??

To zależy od sytuacji. Jeśli Bobek coś gryzie powiedz głośno i stanowczo (tylko nie krzycz). Jeśli go głaskasz i tulisz zwracaj się do niego spokojnym tonem i szeptem.