Autor Wątek: Pilna pomoc!!! Bardzo proszę  (Przeczytany 4471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gretel86

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« dnia: Październik 05, 2009, 20:52:13 pm »
Witam.
Półtora tygodnia temu siostra przywiozła mi do akademika swojego królika. Ma klapnięte uszka czyli podejrzewam, iż jest to baranek. Królik moim zdaniem dziwnie się zachowuje i podejrzewam iż się rozchorował. Mianowicie cały czas się trzęsie i szybko oddycha. Nosek ma zimny ale uszka bardzo gorące. Futerko jest w porządku. Kupki ma twarde czarne i załatwia się bez problemu. Jest u mnie tymczasowo ale nie chcę by się przekręcił więc bardzo proszę o ewentualną odpowiedź. Nie wiem czy to ważne ale 2 dni temu przegryzł mi kabel od ładowarki do kompa ale raczej go nie pokopało bo ładowarka dalej chodzi a król żyje poza tym trząsł się już tak od samego początku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam Gosia

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2009, 21:14:48 pm »
moze kroliczek zwyczajnie sie boi? W akademiku podejrzewam, ze jest halas i duzo sie dzieje. Mogl sie jeszcze nie przyzwyczaic.
Ale wybierz sie z nim do weta lepiej, niech zobaczy co jest grane. Kabel od ladowarki raczej mu nic nie zrobil moje uszy przegryzala juz tyle kabli... :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2009, 21:16:16 pm »
A nie lepiej iść do dobrego weta skoro objawy są od kilku dni? :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

gretel86

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2009, 21:17:24 pm »
luzno ale wlasnie zaczol kichac zastanawiam sie czy nie jest chory

[ Dodano: Pon Paź 05, 2009 9:19 pm ]
a poza tym mój akademik to cmentarz i cisza jak makiem zasiał

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2009, 21:42:48 pm »
gretel86, maszeruj jutro do lekarza :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2009, 22:55:05 pm »
Przepraszam podłączę się pod ten temat gdyż tytuł jest neutralny. Blagam , powiedzcie mi co znaczą bardzo głośne bulgoty w brzuszku mojego Susola ?Mają ogólnie wzdęcia i podaję im po 1ml espumisanu na dzień, podałam ok 20stej. Teraz Susek zjadł kawaleczek jabuszka(wcześniej go nie obserwowałam) i dochodzą bardzo głośne bulgoty i odgłosy z jego brzuszka , nie rozumiem, przecież podałam espimisan ?????????????/
SylwiaG

nuka

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2009, 08:02:59 am »
Bulgoty to najczęściej gazy w jelitach, Susek pewnie dorwała się pokryjomu do czegoś wzdymającego albo za mało zjadła. Espumisan zadziała, ale potrzeba troszkę czasu.
Jak dziś czuje się maleńka?

Nuna

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2009, 08:26:50 am »
I zamiast jabluszka daj jej suszki albo ziola swieze. Mozesz koper wloski jest bardzo dobry na brzuszek i wszelkie dolegliwosci z nim zwiazane.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2009, 09:41:18 am »
Nuna,  koper włoski jedzą codziennie w bardzo dużych ilościach, podaję im całe kopy 2x dziennie . Dzisiaj dałam obum suszki malin na śniadanie. Susek ma miękki ale bardzo 'wsyśnięty' brzuszek.  Ale przecież suszki jej nie wyleczą, prawda ? Nie wiem czy w tej sytuacji, mam jechac z nią do wetki może, Espumisan biorą już tydzień, ile mam go dawać .. a poprawy niema. hm ?
Dziś Susek wyparzylą po otwarciu ich pokoju jak zawsze, je suszki teraz.

Podawałam im przez ten okres tylko dużo kopru, marchewę seler naciowy,suszki,trochę karmy,trochę jabłka(wiem nie mialam dawać glupia ;/ ) siano no i esp.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2009, 10:00:43 am »
Espumisan przez tydz.i bez poprawy? Podejdź do weta na kontrolę. Coś jednak jest nie tak z uszakami.

Nuna

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2009, 10:19:27 am »
Chodzilo mi o ten:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2009, 10:24:30 am »
Nuka to przepraszam, ja daję im ten ogrodowy  taki wiesz jak wszędzie jest, u nas w mieście nie widziałam takiego, tu jest cięzko dostać cykorię itp..

Nuka myślisz ? Posłucham jeszcze czy im burczy ..

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 11:13 am ]
I jak wet moze zbadac  brzuszek, poza osłuchaniem i pomacaniem jeszcze jakoś ?
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2009, 11:23:58 am »
Nuna, ja taki kupuję dla Makiego a i sama tez chętnie zjem , tutaj teraz jest tego pod dostatkiem bo to jest okres kiedy się je zbiera i są przez całą zimę  :>

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
koper włoski i ...supermarket
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2009, 11:53:38 am »
Nuna- encyklopedio wiedzy :hmmm   dobrze ,że poruszyłas temat  kopru włoskiego.  Jest dobry na brzuszek  z tym ,że  tak samo jak cykorię białą i czerwoną  , sałate rzymską  , seler naciowy kupuję małej w Realu. Zawsze to robie z mieszanymi uczuciami , no bo to Supermarket i nie wiem co tam siedzi w środku. Uważasz ,  że to bezpieczne?Ja wiem ,że trawki i mleczyków nie będzie w zimie  , a coś   świeżego trzeba dać.

maks8105

  • Gość
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2009, 14:28:49 pm »
na wzdęcia 5 kropelek espumisanu do pyszczka strzykawką z dodatkiem przegotowanej wody a pózniej przez 5 do 7 dni węgiel aktywowany z apteki bez recepty pól tabletki rozkruszyć i podawać z wodą do picia.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2009, 15:44:13 pm »
maks8105,  na wzdęcia 5 kroprlrk to stanowczo za mało- tzn przynajmniej ja dawałam po 1ml na łepek raz dziennie przez ponad tydzień, co do węgla to nie słyszałam i nie wiem po co by to podawać, nawet nie wiem czy to ma coś wspólnego ze wzdęciami.
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Pilna pomoc!!! Bardzo proszę
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2009, 16:20:41 pm »
ja też nie rozumiem po co węgiel. espumisan wystarczy. węgiel może doprowadzić do zaparcia.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey