Autor Wątek: królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?  (Przeczytany 11368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opethana

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« dnia: Październik 17, 2009, 16:12:23 pm »
Hmm, w sumie nie bardzo wiedziałam, w jakim dziale umieścić moje pytanie, więc podpięłam się tutaj ;)

Jak w temacie. Jak zaprzyjaźnić królika i psa? Moja Torka ma prawie cztery lata, fuka i capnie w piętę raz na sto lat, można powiedzieć, że nie jest agresywna. Kontakt z moim jamniolem miała tylko przez klatkę, bałam się o nią, on dostawał wariacji, a ona w tym samym czasie zupełnie go olewała. Jednak kiedyś rzuciła się na małego króliczka, kiedy ten wtargnął na jej teren.

To tak krótko o tej małej małpie. A ja coraz częściej rozważam powiększenie mojej rodzinki o jakiegoś małego psiaka :) Tylko tak zastanawiamy się z P., czy da się to wszystko pogodzić?

Czy ktoś z Was miał już takie doświadczenia i zechciałby się ze mną nimi podzielić? :)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2009, 23:09:11 pm »
moj 10 letni pies kundel  wielksoci owczarka niemieckiego boi sie 2 letniej afrus ktora wazy 1,5kg a pies wazy z 40kg  moj chlopak opowiadla ze jego ciotka ma baranka i yorka i sie razem bawia  i spia nawet razem a ten baranek to jak piesek sobie chodzi gdzie chce wiec to wszystko zalezy ale czemu Roki boi sie Afry to pojac nie umiem
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Shell

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2009, 01:03:03 am »
U mnie są cztery psy a i tak królik rządzi  :diabelek

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2009, 01:20:28 am »
U mnie Lucy zawsze wkurza króliki i pyka łapą, dopóki jej nie ugryzły cały czas myślała, że im to się podoba taka forma zabawy. xD
Za młode, oczywiście Fiź dziabneła, więc Lucy już ich nie goni, ale skacze koło nich tak jak one. ;)


Opethana

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2009, 12:24:14 pm »
Dziewczyny, a zaprzyjaźniałyście futra w jakiś specjalny sposób, czy jakoś samo tak poszło? ;)

Nuna

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2009, 12:35:18 pm »
Ja nie zabraniam kontaktow miedzy zwierzetami, oczywiscie kontroluje wszystko, gdyby ktores z wiekszych wykazywalo agresje interweniowala bym.
Abby( psinka) wszystkie futerka traktuje jak kompana do zabawy :) pierwszy raz wkurzyla Tobiego( krolik) jak po raz ktorys  zabrala mu marchewke sprzed nosa. Tobi wkurzony skoczyl z warkotem i pazurkami do pyska Abby i pokazal , ze nie jest malym bezbronnym kroliczkiem.
 Psina i tak kradnie mu warzywa, podgryza go i lize na zmiane, ale z wyczuciem, Tobijas podstawia lepek do pieszczot to znowu wkurza sie i prycha. Czasami wchodzi na stolik i stamtad jak Batman skacze na psa  :lol

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2009, 12:44:17 pm »
Ja na początku cały czas kontrolowałam psa i królika. Rocky (pies) był młody i chciał się bawić, a królikowi raczej nie pasowało to że ktoś wali łapą w klatkę  :bejzbol  Więc Rocky za każde walnięcie łapą dostawał ode mnie reprymendę i w końcu się nauczył;) Zrozumiał, że klucz do sukcesu tkwi w nieruchomym leżeniu na podłodze ;) Bo wtedy Misia w końcu wyjdzie spod łóżka ;) Jak ona wychodzi to on leży kompletnie nieruchomo, nawet głową nie rusza ;) Ona po nim łazi itp... Nie raz się zdarzyło, że Rocky został "zboksowany" przez Misie, ale z jego strony zero agresji ;) Z Bezkitkiem i Psotą to pełna symbioza... Pies leży a króliki po nim łażą.
Sądzę, że to wszystko zależy od psa. Ja wiedziałam, że Rocky nie zrobi im świadomie krzywdy. Zwłaszcza, że zaczęłam je zaprzyjaźniać, gdy on miał kilka miesięcy. Jeżeli pies jest starszy to nie wiem jak bym postępowała... Ale na pewno byłabym dużo bardziej ostrożna.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2009, 12:49:27 pm »
Nuna u mnie Lucy też kradnie królikom rzeczy z góry klatki. xd
Albo wkłada łebek do klatki i chce kupy podjadać. oO"


Lucy jak była szczeniorem to jak pykała kicka łapą dla zabawy to on myślał, że to ustalanie hierarchii. XD"  :oh:


Nuna

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2009, 13:56:49 pm »
No wlasnie, bobki to jakas psia specjalnosc , ale i tak lepsze od tego co znajduje na dworze  :wow

Prawda, ze wszystko zalezy od psa i wyobrazni wlasciciela, znam kilka wypadkow z for gdzie domowy psiak rozszarpal krolika/ kroliki :(

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2009, 14:14:24 pm »
Tak Bobki królicze to prawdziwy przysmak  :oh:  Rocky wkłada głowę do klatki i wyjada... On potrafi łazić na królem z nosem przy jego pupie i zjadać jak tylko zrobi jeszcze czasami popycha delikatnie do przodu  :oh:  no ale przynajmniej ja mam mniej sprzątania..

Opethana

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2009, 10:33:25 am »
Dajecie nadzieję :) Czyli lepiej przygarnąć szczeniaczka, niż dorosłego psa (rozważałam adopcję ze schroniska)?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2009, 10:44:31 am »
Na twoim miejscu nie ryzykowałabym z dorosłym psiakiem, chyba, że ten pies wczesniej już miał kontakt z krolikami, prosiaczkami, chomikami.

Mój jork miał obojętny stosunek do mojego Zorrusia, zachowywał jakby go wcale nie było. A jak Zorrus chciał go powachać to on zaraz w panice uciekał, nawet muszki się boi.

Może trochę z innej beczki. Mój kociak od małego miał kontakt z Zorrusiem, bardzo lubił siedzieć obok niego i obserwować Zorrusia. Nawet jak tylko otwierałam drzwi to kociak jak błyskawica biegł do Zorrusia. Zaznaczam, że Zorruś nie bał się go w ogóle, a nawet był zainteresowany jego obecnością, ale przyjaźni nie było.
Teraz u mnie na tymczasie jest Marlonek, który na widok kota panikuje i klatę przewraca do góry nogami, że szok. Od tego czasu mój kotek trzyma się z dala od Marlona i nie pędzi do niego jak kiedyś do Zorrusia.
 
Czasami lepiej, żeby to pies czy kot bał się królika niż odwrotnie.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2009, 10:51:58 am »
w schroniskach też mają szczeniaki.
a dorosłe psy mają już ukształtowany charakter, może jakiś wolontariusz byłby  w stanie podpowiedzieć Ci, który z jego podopiecznych jest łagodny wobec innych zwierząt.

na allegro jest pełno ogłoszeń wstawianych przez wolontariuszy, jest tam dokładny opis charakteru piesia.

albo poszukaj na dogomanii - wiele psów mieszka w domach tymczasowych, gdzie można je dokładnie poznać - ludzie opiekujący się nimi na co dzień wiele o swym podopiecznym wiedzą.
w niektórych DT żyją razem psy, koty, króliki, itd.

znalezione "na szybko" :

http://allegro.pl/item766425788_dingo_szczeniak_do_adopcji.html

http://allegro.pl/item777983682_umarlby_z_glodu_piekny_doberman_do_adopcji.html

http://allegro.pl/item784004634_paco_oddany_bo_jest_chory_buldog_angielski.html


i Stefan Kluseczka - cudny :heart

http://allegro.pl/item780596453_buldog_angielski_stefek_kluseczka_adopcja.html
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Orlosia12

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • 2 kg szczęścia :)
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Moje króliki: Tosia
  • Pozostałe zwierzaki: Ruben
  • Za TM: Skrabek, Odysek, Fryga, Kuba, Elza, Rex i 4 żółwie [*]
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2009, 11:44:00 am »
Witam
Mam 8 miesięcznego Labradora o bardzo spokojnym charakterze do Króliczka odnosi sie przyjaznie chodzi tak wiem ze sie nie zaprzyjaźnia wynika to tylko i wyłącnzie z charakterku jaki ma mój Uszatek
za to Ruben nauczył sie ze nie powinien wchodzic do pokoju królika.. no chociaz tyle ;)
Tosia- bestia z reklamy Duracella'a
Elza- czarny charakterek, o wilczym głodzie i siwym pyszczku
  • 2002-2014 :(

Ruben- wiecznie machający ogon i wielkie pokłady miłości
Labrador end Król's company

Opethana

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2009, 14:17:00 pm »
Stefan jest przecudny, zakochałam się!  :heart  Nie wiem jednak, czy warunki, które mogę zapewnić psinie (mieszkamy w kawalerce) byłyby dla niego odpowiednie, bulwy angielskie to przecież całkiem spore psy... Ale napiszę tam na pewno, wywiem się co i jak :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2009, 18:32:49 pm »
U mnie Fiź piła wodę z Lucy miski, a ona nie miała nic przeciwko.  :rotfl2


Opethana

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2009, 14:07:11 pm »
Znaleźliśmy młodą 7-miesięczną jamniczkę do adopcji, która jest bardzo łagodna i przyjazna. W stosunku do innych psów ponoć nawet uległa. Wydaje się być idealna dla nas. W sumie bardziej martwiłabym się o nią, niż o Torę ;) Macie pomysły, jak moglibyśmy zaprzyjaźniać je sobą?

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2010, 17:27:02 pm »


ogólnie u mnie się lubią, ale podczas ciązy Fiźka trochę nerwowa jest...
Patrzcie co zrobiła Luc, tam zamiast różowego powinna być czarna konturówka jeszcze, trochę niewyraźne zdjęcie.


Angi

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2010, 20:53:19 pm »
Mój pies wogóle na królika nie zwraca uwagi  :DD . Eustachy sobie kica po pokoju a Tajson (pies) tylko patrzy a królik sobie po nim łazi :oh:

Pszczolkowa

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2010, 22:31:16 pm »
A ja się tak zastanawiam.. bo do tamtych wakacji myślimy nad psem. Nasze mieszkanie nie jest duże. Chodzi o to, że psów i królików nie wolno zostawiać samych - i tu jest głównie problem, ponieważ do dyspozycji mam tylko jeden pokój - mój. Jeszcze jest przedpokój, ale bardzo malutki. Moja mama pracuje raz na dniówki raz na nocki i nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy mama idzie na dniówkę, ja do szkoły i zostawiam psa (w najgorszym wypadku) na 8 godzin w maleńkim przedpokoju. Duży pokój niestety nie wchodzi w grę, moja mama jest pedantką i nawet nie ma co się pytać, czy mały wesoły szczeniaczek mógłby siedzieć w jej pokoju podczas naszej nieobecności, przez kilka godzin, bo odpowiedź już znam.
A może ktoś z was podsunie mi jakieś ciekawe rozwiązanie  :diabelek ? Bo jeśli nic nie wymyślę, to niestety pieska raczej nie adoptuje.

Dodam jeszcze, bo ktoś mógłby wyciągnąć pochopne wnioski z mojej wypowiedzi. Osiem godzin samotności to jest taki najgorszy wypadek, absolutnie nie codzienność ;).

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2010, 00:12:10 am »
Jak Lucy z królikami zostaje sama w domu to one siedzą w klatce i jest ok. :)
Psa powinno się uczyć, ż jak jest sam w domu to ma spać, ewentualnie mu dać jakiś gryzak. ;)


Pszczolkowa

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2010, 12:33:15 pm »
Cytat: "ppx"
Jak Lucy z królikami zostaje sama w domu to one siedzą w klatce i jest ok. :)
Psa powinno się uczyć, ż jak jest sam w domu to ma spać, ewentualnie mu dać jakiś gryzak. ;)

Królik by na tym stracił, bo nigdy nie jest zamykany.
Sądzisz, że wszystko będzie w porządku jeśli zostawię psa i królika (w klatce) samych w jednym pokoju na kilka godzin? Jestem trochę sceptyczna..

Nuna

  • Gość
królik i szczeniak - zaprzyjaźnią się?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2010, 12:56:40 pm »
Jesli to bedzie szczeniak to szybko sie oba zwierzaki przyzwyczaja do siebie. Pies bedzie krola traktowal jak swojego. Moja Abby byla szczenieciem jak trafila do nas, Tobby pierwszy mial z nia kontakt, poczatkowo byl nieufny, ale jak suczka za ktoryms razem ukradla mu marchewke z przed nosa to sie wkurzyl i ja przegonil :)
Abby do tej pory mu dokucza, ale Tobijas nie daje sobie w kasze dmuchac, staje na dwoch lapach, warczy i probuje ja dziabnac. Ogolnie jesli psina nie rozrabia to i Tobi jej nie odgania, moga odpoczywac obok siebie, pic wode z jednej miski czy jesc warzywa.
Starsze krole trzymaja sie na dystans, nie uciekaja przed Abby, ale tez nie pozwalaja za bardzo do siebie podejsc. Ona jeszcze ma duzo temperamentu tylko by sie bawila, ganiala, zaczepiala itd. mlody psiaczek  :lol