Autor Wątek: Kichanie  (Przeczytany 9551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malami

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2009, 09:38:53 am »
Tocha, do wet w skawinie. Po tych antybiotykach co bierze od piątku przestała kichać, no i je tylko suszki albo świeża bazylie i bratki, co nie zaspakaja jej glodu bo ciągle słychać jak jej w  brzychu burczy. Dlatego też dziś jej raczej nie podam tego zastrzyku bo to było by zbyt ryzykowne...
W ogole to  normalne że królikowi burczy w brzuchu ? Bo powiem szczerze że pierwszy raz coś takiego słyszałam... :/

crocketto

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2009, 10:46:33 am »
to ja moze napisze nieco wiecej o jej objawach. zgrzytanie nie jest glosnie, raczej stlumione. ogolnie jest bardzo pogodna i ciekawska. jak chodzi sobie po swoim dywanie nagle podskakuje wysoko bignie bardzo szybko i sie zatrzymuje lecz zachwile znow to samo. zastanawiam sie czy to reakcja na bol czy poprostu zachowuje sie tak jak wszystkie male kroliczki(bawi sie w ten sposob). jakby tego bylo malo to dzis slychac wyraznie jak jezdzi jej w brzuszku. nie wiem co moze byc?? :(  jak czesto sie karmi takiego malucha. musi calyczas miec jedzonko w miseczce?? bardzo was prose o odp :(

[ Dodano: Nie Wrz 27, 2009 10:52 am ]
malami ja dzis tez slyszalam jak Pini mojej jezdzi w brzuchu. ona ma tylko 5 tyg a juz cos przykrego prawdopodobnie ja spotkalo :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Kichanie
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2009, 11:00:57 am »
Cytat: "malami"
Tocha, do wet w skawinie. Po tych antybiotykach co bierze od piątku przestała kichać, no i je tylko suszki albo świeża bazylie i bratki, co nie zaspakaja jej glodu bo ciągle słychać jak jej w  brzychu burczy. Dlatego też dziś jej raczej nie podam tego zastrzyku bo to było by zbyt ryzykowne...
W ogole to  normalne że królikowi burczy w brzuchu ? Bo powiem szczerze że pierwszy raz coś takiego słyszałam... :/


idź koniecznie do któregoś z polecanych krakowskich wetów króliczych.
czy równolegle do antybiotyku dostaje coś osłonowego (np. Lakcid) ?
bulgotanie w brzuszku to zły objaw, jeżeli brzuszek jest twardy to trzeba prędko podać espumisan.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

malami

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2009, 17:28:11 pm »
Jadwinia, byłam u wet polecanego i niestety wiecej tam nie pojde...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Kichanie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:12:43 pm »
ale u którego? i co się stało?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Kichanie
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:47:03 pm »
crocketto jeśli króliczek ma 5 tygodni i jest u Ciebie tydzień, to był zdecydowanie za wczesnie zabrany od mamy i moe miec problemy jelitowe. Czy króliczkowi oprócz tego kiwania się na boki (kiwa się cały, czy tylko główka jak w tych "pieskach samochodowych"?) zdarza się np. kręcić w kółko? Czy ma przechyloną główkę? Cztym karmisz króliczka? Tzn najlepiej konkretnie jaka firma pokarmu i jakie ilości (miseczka, to pojęcie względne, bo może być miseczka 100ml a może być 500 mlo :) )



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

foxia

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 09, 2009, 15:31:51 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem nowa na forum. Postanowiłam się zarejestrować, ponieważ mam problem z moją króliczką.
Od dwóch dni wieczorami kicha. Od około 20 do północy albo później. W tym samym czasie jak się rozchorowałam. I zastanawiam się czy czasem na nią się to nie przeniosło, albo czy jej nie przewiało. Nie wiem :( Ale żal mi serce ściska jak widzę jak biedna kicha :(

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Kichanie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2009, 16:17:54 pm »
foxia,  skąd jesteś ? Udaj się do weterynarza (w dziale weterynarze są polecani  i nie) Katarek u królikow musi być skontrolowany, bo może być oznaką nie tylko zwykłego katarku,ale i poważniejszych spraw. Weterynarz musialby być króliczy, aby to dobrze ocenił. a wylatuje mu coś z noska ?
SylwiaG

foxia

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2009, 20:08:20 pm »
sylwiaG, jestem spod Poznania. I wiem, że jest tu jedna bardzo dobra duża klinika weterynaryjna na Grunwaldzie. Mój mąż, szwagierka i teściowa jeżdżą tam z psami i kotami. Ale nie wiem jak wygląda sprawa z królikami.
Dzięki za radę, lecę poczytać... :)

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Kichanie
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2009, 01:30:13 am »
malami jak tam uszak?

foxia
Jak widzisz tez to mialam ale przed podaniem trzepalam sianko zeby te mniejsze kawaleczki nie lecialy im do noska i dawalam cieplejsza wode i jakos przestaly
mysle ze tez mozesz tak robic



maks8105

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2009, 14:08:43 pm »
króliki są czułe na przeciągi i zapylenie paszy. na pewno kichanie to nie uczulenie bo króliki wtedy nie kichają tylko łysieją. jak katar utrzymuje się więcej jak 3 dni podajcie enrofloksacyne a jak charszczy w płucach tetracykline. Mam doświadczenie w hodowli profesjonalnej. Mogę pomóc szybciej na G.G to numer 16117986

Shell

  • Gość
Kichanie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2009, 00:28:53 am »
Cytat: "crocketto"
moze to glupie ale zauwazylam u mojej Pini ze jak sobie siedzi czy lezy to kiwa glowa na boki.... jakby miala chorobe sieroca.

Czy Twój królik jest biały i ma czerwone oczy (albinos)? Jeżeli tak to nie ma zmartwienia, Twojemu króliczkowi nic nie dolega.

Ja dostałam do królika jęczmień, który jadł w hodowli i królik cały czas kichał. Jęczmień był zakurzony i trzeba było go płukać. Hodowcy radzą by pasze suchą jeżeli powoduje kichanie zwilżyć. Czy Wasze króliki przy misce z granulatem VL kichają? Mój kicha  :zdenerwowany