Autor Wątek: Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro  (Przeczytany 5329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlondiSport

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« dnia: Sierpień 30, 2009, 22:45:38 pm »
Hej,wpadłam na pomysł,żeby na stronie króliki.net zrobić sklep i sprzedawać w nim akcesoria z logo stowarzyszenia np. te torby ekologiczne,długopisy,kubki,cegiełki,koszulki,naszywki itd...a oprócz tego mieć jeden nick na allegro i to co w sklepie wystawiać na allegro.Pieniądze byłyby przeznaczane oczywiście na stowarzyszenie pomocy królikom,co wy na to?
Basia

megana88

  • Gość
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:32:25 am »
Moim zdaniem niezły pomysł, tym bardziej, że konto na Allegro ma mnóstwo osób. Do każdego gadżetu można by dorzucać ulotki informacyjne o króliczkach.

Offline BlondiSport

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:48:17 am »
Tak ulotki będą dobre,ale nie może być tak,że każdy będzie wystawiać tylko założyć jedno konto zwiazane ze stowarzyszeniem,i tylko na to konto wystawiac,po jakims czasie bedzie ono rozpoznawalne.
Basia

megana88

  • Gość
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2009, 14:12:41 pm »
Tak, tak :) zrozumiałam przekaz, oczywiście, że jedno konto. To może byłby jakis sposób by wspomóc SPK pieniężnie, a dodatkowo mieć gadżet z króliczkiem :)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2009, 08:59:38 am »
Ostatnio na to samo wpadłam. Uważam, że to naprawdę dobry pomysł, ale jak widać nikt się tym bardziej nie zainteresował. A szkoda, bo ja np. chętnie bym kupiła torbę lnianą, magnes albo naszywkę z logo SPK.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2009, 09:28:04 am »
BlondiSport, to jest b. fajny pomysl, ja tez z checia bym cos kupila. Jak bysmy dodawali do tego jeszcze te ulotki, to juz w ogole bylo by super, moze by wzrosla troche swiadomosc allegrowiczow, o kroliczkach...
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Sprzedaż charytatywna na rzecz uszoli sklep i allegro
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2009, 12:26:03 pm »
Na ten pomyśl to już dawno temu wpadliśmy. :) Problemy są tylko 2:
1. Kto odpowie za logistykę? Ktoś to musi kupić, zapakować, obsłużyć korespondencje, napisać adres na paczce, pójść na pocztę.
2. W Statucie nie mamy zapisanej nawet działalności odpłatnej (sprzedaż towarów i usług po kosztach lub darów od osób prywatnych np. na licytacji), a co dopiero gospodarczej. Planujemy zmiany, jednak działalność gospodarcza (czyli sprzedaż z zyskiem) wiąże się z wieloma obostrzeniami prawnymi, a to - z kosztami administracyjnymi (a konkretniej - większą opłatą dla księgowej).