Autor Wątek: Brudzenie klatki  (Przeczytany 6890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joker1908

  • Gość
Brudzenie klatki
« dnia: Październik 11, 2009, 11:11:14 am »
Witam,
Mam problem ze swoim uszatkiem :( Natomiast od jakoś czasu przestał się prawie w ogóle załatwiać do kuwety. Kiedy kładę się spać ma czysto w klatce, bo wcześniej mu ją sprzątam. A jak budzę się rano, to królik stoi w klatce pełnej moczu, boków i siana. Co daje niesamowity smród. Klatki, jak i jego samego... :( Wczoraj i dzisiaj pierwsze co zrobiłem to oczywiście sprzątnąłem mu całą klatkę. Ale np. już jutro nie będę mógł tego zrobić, bo idę wcześnie rano do szkoły. Proszę Was bardzo o pomoc. Czemu on się tak zachowuje? :(

Pozdrawiam.

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2009, 12:36:42 pm »
Mysle ze powinienes dac sie zalatwiac uszakowi do klatki skoro nie lubi do kuwety.
Daj mu do klatki troty a z boków daj zwirek.

Wtedy unikniesz smrodu i nie bedziesz musial dziennie calej klatki sprzatac.



Only.m

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2009, 12:50:07 pm »
Może wysyp mu na całą klatkę żwirku, czy trocin i wyczaj gdzie najczęściej się załatwia, i powoli ograniczaj zwir. Kładź tam gdzie robi, a poźniej postaw mu tam kuwetę.. może skuma. :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2009, 12:57:19 pm »
Są dwa wyjścia.
1. Nasyp żwirku na całą klatkę. Nie trociny!
2. Nasyp żwirku do kuwety , połóż ją tam gdzie królik załatwia sie najczęściej. Wrzucaj bobki do kuwety , to samo z moczem , wycieraj go i chusteczki z nim wrzucaj do kuwety. Twój królik powinien się nauczyć higieny ; )

joker1908

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2009, 14:03:44 pm »
Zapomniałem dodać, że mój królik ma 7 lat i do tej pory raczej wszystko było okeej.. Czy w takim też wypadku mam zacząć postępowania, jak wyżej poleciliście?

nuka

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2009, 07:10:34 am »
Im starszy królis tym szybciej się uczy. Byłeś u weta żeby wyeliminować problemy z pęcherzem uszaka?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2009, 14:18:03 pm »
asia4_27 tyle razy było mówione, że trociny są szkodliwe dla królików. Czemu więc namawiasz innych do ich stosowania?

Co do problemu, to tak jak pisze nuka proponuje iść do weta w celu sprawdzenia stanu zdrowia uszaka.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

stokrotka.af

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2009, 15:18:33 pm »
Moja Zuza nie ma kuwety, sika i robi kupki w jednym miejscu w klatce, ale zdarzyło się jej już zasikanie mojej kołdry :nie_powiem , prześcieradła i poduszki :bejzbol

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2009, 15:25:06 pm »
jam ma mala klate dla mojego cukiereczka i wysypuje jej w kacie okolo 1 kubka (szklanki) zwirku i ona sie tam zalatwia i tak co 2 dni wymieniam
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2009, 16:00:07 pm »
Jeszcze nie natknelam sie na temat ze trociny sa szkodliwe
Oczywiscie zaraz poszukam



Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2009, 16:56:10 pm »
rokiowca, twojej tyle starcza na 2 dni?
ja mojej chyba nigdy nie naucze do kuwety, więc rozrzucam jej na połowie klatki żwirek, i po 1 dniu już taki bałagan i wszedzie mokro, że szok. na połowie klatki mam też ręczniczek ale tam zazwyczaj ląduje większość bobków...  :lol
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2009, 23:34:14 pm »
Cytat: "zosiaa1"
rokiowca, twojej tyle starcza na 2 dni?
ja mojej chyba nigdy nie naucze do kuwety, więc rozrzucam jej na połowie klatki żwirek, i po 1 dniu już taki bałagan i wszedzie mokro, że szok. na połowie klatki mam też ręczniczek ale tam zazwyczaj ląduje większość bobków...  :lol

no tak okolo ja mam malego krolika znaczy miniaturke na barana to wiecej trzeba uzyc moj krol tez tak jakos niechciala ale sie nauczyla bobki dawaj do zwirka a jak nasiusia to papier toaletowy najlepiej szary daj pod ten zwirek to poczuje swoj zapach na mojego krola dziala a jak masz taki osad na klatce to polecam polac octem troche poczekac jeszcze szmatka tam pare razy przetrzec i wyplukac woda i klatka jak nowa
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Yuuki

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2009, 21:49:38 pm »
rokiowca, to może w to miejsce gdzie załatwia swoje potrzeby postaw kuwetę.  Będzie higieniczniej i łatwej będzie ci sprzątać klatkę :)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2009, 16:05:49 pm »
Cytat: "Yuuki"
rokiowca, to może w to miejsce gdzie załatwia swoje potrzeby postaw kuwetę.  Będzie higieniczniej i łatwej będzie ci sprzątać klatkę :)

mam mala klatke i sie kuweta nie miesci robilam z takiej lopaktki jak jest do zestawu z smiatkiem to tak tylek wystawila ze robila za ten smiatek to musi byc jakies kwadratowe a smiatek byl zaokrąglony moze w listopadzie bede miala wieksza klatke
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Opethana

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2009, 10:30:21 am »
Nie dawajcie swoim królikom trocin! Przede wszystkim - szkodzą im. A po drugie, mówicie, że zależy Wam na czystości. Jak chcecie ją osiągnąć, kiedy trociny będą się roznosić i latać po całym domu? Najlepsza klatka dla uchola składa się z kuwety ze żwirkiem (rozbrylającym, NIE zbrylającym), gołą resztą podłogi, dostępem do wody i paśnikiem z sianem.

ancymon

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2009, 21:13:34 pm »
[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 9:21 pm ]
Witam !!
Mam mały probem z Funią.
Od niedawna zaczęła wyjadać zasikane trociny z kuwety,terazz zjada nawet czyste.
Nie wiem co robić,chciałam jej zmienić to paskudżtwo na żwirek ale boję się że też zacznie go zjadać !!
Co robić ??

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2009, 21:26:04 pm »
Trociny?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


ancymon

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2009, 21:29:52 pm »
Właśnie tak

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 01, 2009, 21:44:05 pm »
zdecydowanie zmień troty na  żwirek... Kup drewniany i koniecznie niezbrylający... nawet jak taki podgryzie to od drewna nic jej nie powinno być... kup też gałązki do gryzienia może się przerzuci i problem się rozwiąże... (troty mogą byc niebezpieczne dla królików)

TUSIA555555

  • Gość
Brudzenie klatki
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2009, 08:08:41 am »
ancymon, koniecznie kup żwirek! Ja używam PINIO i też widzę, że od czasu do czasu, ale to naprawdę rzadko Tusia zjada, a w sumie to nie wiem czy zjada ale go gryzie. Ale absolutnie nic jej nie jest. Zresztą żwirki są dużo bardziej praktyczne :DD