Autor Wątek: Kilka pytań...  (Przeczytany 5977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« dnia: Październik 10, 2009, 21:37:38 pm »
Witam! jestem nowy na forum i mysle ze juz nie dlugo sie tu odnajde;D  
Od miesiaca mam królika lecz nie choduje go tak jak wiekszosc czyli w domu tylko poprostu na dworze klatka jest spora mam pytanie czy na zime jakos specjalnie musze klatke przygotowac?  i myslalem o tym by moja kroliczyne  puscic do samca lecz mysle ze jesli ciaza trwa miesiac bedzie juz polowa listopada i mysle ze kroliczka bedzie troszke zimno i czy nie poczekac z tym do wiosny...? ostatnim pytaniem jest to ze dziennie krolikowi zmieniam na swieza wode dziennie wrzuce marchewke i dosypie zboza i od czasu do czasu dorzuce sianka czy to dobra dieta czy mu czegos brakuje?? za wszystkie odpowiedzi na moje pytania serdecznie dziekuje;D
pozdrawiam:)

Nuna

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2009, 22:04:23 pm »
Witaj na forum  :bukiet
Krolik powinien miec ocieplona klatke i duzy wybieg zeby mogl sie rozgrzac biegajac. W klatce grubo slomy i siana bedzie jej cieplo.
O zywieniu:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html

My nie jestesmy zwolennikami rozmnazania, za duzo tego nieszczescia biega po swiecie wystarczy wejsc na allegro, forum terrarystyczne czy adopcje SPK, pelno niechcianych krolikow.
Zreszta o tej porze roku maluchy nie maja szans lub nikle szanse na przezycie.

VIKI:*

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2009, 22:18:01 pm »
Miniaturkę na dworzu?

Ja nawet moich psów bym nie zostawiła na dworzu.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Kilka pytań...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2009, 22:57:27 pm »
Cytat: "Damian94"
zmieniam na swieza wode dziennie wrzuce marchewke i dosypie zboza i od czasu do czasu dorzuce sianka

sianko powinno byc swieze non stop. i to najlepiej w pasniku, zeby nie bylo zanieczyszczone odchodami. Zboz rowniez krolik nie powinien jesc. Jako gotowa pasze najlepiej stosowac bogate w wlokno granulaty.

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Kilka pytań...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2009, 00:19:53 am »
ja tez bym uszaków na dworze nie trzymala tym bardziej ostra zima.
Co do rozrodu to tym bardziej nie
kroliki rodza sie bez futra i strasznie szybko robia sie chlodne
I  mi sie wydaje ze przez zimny pokój jeden mój maluch nie przezyl a co dopiero na dworze gdyby byly. Zdecydowanie zaczekaj na wiosne



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Kilka pytań...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2009, 00:41:37 am »
Cytat: "asia4_27"
Zdecydowanie zaczekaj na wiosne

A najlepiej w ogole zrezygnuj z pomyslu na rozmnazanie krolikow...

Yuuki

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2009, 09:30:25 am »
Dokładnie. Jeśli chcesz, aby twój królik miał towarzystwo to weź ze strony adopcyjnej jakiegoś królika i wykastruj ich oboje.

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2009, 09:58:44 am »
Witam ponownie...oczywiście macie racje tylko ja nie mam MINIATURKI tylko poprostu normalny królik hodowlany lecz u mnie sie bedzie mial dobrze bo królik był w planach na mięso lecz go wziełem od pewnej smierci....o miniaturce w domu zawsze marzyłem lecz musze o tym porozmawiać z rodzicami....
pozdrawiam

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Kilka pytań...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2009, 12:42:30 pm »
Damian94, jesli chcesz trzymac krolice na zewnatrz, to posluchaj rad Nuny. Ona ma doswiadczenie i wie jak powinien wygladac wybieg, domek itp.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Kilka pytań...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2009, 13:01:55 pm »
Dlaczego chcesz rozmnażać Króliki ? Spójrz sobie na allegro ile jest tych maleństw  :oh: .

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2009, 13:52:34 pm »
Cytat: "Fallen"
Dlaczego chcesz rozmnażać Króliki ? Spójrz sobie na allegro ile jest tych maleństw  :oh: .


 zrozum ja nie trzymam ich w domu mam kroliki hodowlane ja ich potem nie sprzedaje mam 3 ogromne klatki male rozejda sie wsrod rodziny a niektore zostana ze mna nie mam zamiaru oddac ich do adopcji ani sprzedawac jak inni kretyni z allegro....

Shell

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2009, 16:11:51 pm »
Spokojnie możesz trzymać królika na dworze. Ostatnio jak byłam na wystawie Drobnego Inwentarza ze swoim Bubu to wszyscy zostawiali króle pod gołym niebem na drugi dzień wystawy. Poinformowali mnie, że króliki wytrzymują do -50C  :wow Ja bym oczywiście nie miała serce trzymać swojego karzełka na mrozie ale jeżeli królik jest dostosowany, a klatka dobrze zrobiona to tak się da.
Druga sprawa to wykoty, wykoty są od wiosny. Raczej nie dopuszcza się króli na zimę. Ja jestem przeciwniczką bezmyślnego mnożenia wszelkich zwierząt. Jeżeli już to robimy to dlatego, że mamy cel hodowlany a nie żeby było.  :zdenerwowany

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2009, 16:31:49 pm »
Cytat: "Shell"
Spokojnie możesz trzymać królika na dworze. Ostatnio jak byłam na wystawie Drobnego Inwentarza ze swoim Bubu to wszyscy zostawiali króle pod gołym niebem na drugi dzień wystawy. Poinformowali mnie, że króliki wytrzymują do -50C  :wow Ja bym oczywiście nie miała serce trzymać swojego karzełka na mrozie ale jeżeli królik jest dostosowany, a klatka dobrze zrobiona to tak się da.
Druga sprawa to wykoty, wykoty są od wiosny. Raczej nie dopuszcza się króli na zimę. Ja jestem przeciwniczką bezmyślnego mnożenia wszelkich zwierząt. Jeżeli już to robimy to dlatego, że mamy cel hodowlany a nie żeby było.  :zdenerwowany

o widze ze chociaz jeden mnie zrozumial kroliki to moja pasja wkoncu moge je miec mam swietnie dostosowane klatki...wczesniej jak mieszkalem w bloku moja pasja byla nie do spelnienia

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Kilka pytań...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2009, 14:37:21 pm »
Cytat: "Damian94"
zrozum ja nie trzymam ich w domu mam kroliki hodowlane ja ich potem nie sprzedaje mam 3 ogromne klatki male rozejda sie wsrod rodziny a niektore zostana ze mna nie mam zamiaru oddac ich do adopcji ani sprzedawac jak inni kretyni z allegro....


Nie wiem jak Fallen ale ja nigdy nie zrozumiem... "Małe rozejdą się wśród rodziny" I co pasztet będzie??  :bejzbol



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2009, 15:53:17 pm »
a idz sie utop

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Kilka pytań...
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2009, 16:05:03 pm »
Cytat: "Damian94"
a idz sie utop


 ?? dzieciaczku, może licz się ze  słowami  :lanie:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Kilka pytań...
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2009, 17:15:54 pm »
:nunu oj, kolego...
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Kilka pytań...
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2009, 18:13:07 pm »
wybacz damian94, ale nie skorzystam z propozycji :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2009, 20:42:01 pm »
Poprostu nikt mnie nie potrafi zrozumieć i mam prawo sie zdenerwować...  :zdenerwowany

Shell

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2009, 21:03:21 pm »
Damian94, bo trafiłeś na złe forum. Poszukaj w necie forum o królikach hodowlanych, znam dwa i polecam.  :>

Damian94

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2009, 21:14:19 pm »
mozesz podac linki?

kasiagio

  • Gość
Kilka pytań...
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 12, 2009, 22:20:12 pm »
Damian94,  admin_patrzy i mam nadzieję że przestaniesz obrażać osoby za wypowiedzenie własnego zdania !!

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Kilka pytań...
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 13, 2009, 23:41:47 pm »
wpisz forum o krolikach i chyab 1 lub 2 strona to jest o hodowlanych wiem bo sama szukalam forum o krolikach i tutaj zalozylam konto
dlaczego niektorzy nei korzystaja z onkela google?
http://www.forumokrolikach.70.pl/ to jest chyba to jak sie nie myle
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij