Autor Wątek: Co do jedzenia dla 2-miesięcznego króliczka miniaturki????  (Przeczytany 5521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Onka24

  • Gość
Co do jedzenia dla 2-miesięcznego króliczka miniaturki????
« dnia: Październik 02, 2009, 12:55:00 pm »
Witam Wszystkich.
Mam 2-miesięcznego króliczka miniaturkę.Ale zabardzo nie wiem co moge dawać mu do jedzenia.Narazie je granulat suszone liscie pokrzywy i marchew.Ale nie wiem czy to wystarczy czy może trzeba Mu dawć coś innego.Bardzo proszę o pomoc.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Co do jedzenia dla 2-miesięcznego króliczka miniaturki????
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2009, 13:03:24 pm »
Przede wszystkim dużo siana, dobry granulat i świeżą wodę. Do tego mogą być wszelkiego rodzaju suszki. Na teraz wystarczy - resztę możesz doczytać w dziale dieta. Z ziołami, wazrywami i owocami lepiej poczekać do ukończenia 3 miesiąca.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Some_about_me

  • Gość
Płacząca wierzba
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2009, 10:49:47 am »
Mój wariat też ma około 2 miesięcy.
Przeczytałam, że płacząca wierzba to przysmak królików i wczoraj przyniosłam mu kilka gałązek, zażerał aż mu się przysłowiowe uszy trzęsły, nie wiem tylko czy można podawać ją również zasuszoną czy tylko świeżą i w jakich ilościach, żeby młodemu nie zrobić krzywdy?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Co do jedzenia dla 2-miesięcznego króliczka miniaturki????
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2009, 10:52:48 am »
wg strony www.miniaturkabeztajemnic.com wierzbę mozna podawać 1-2 razy w tygodniu razem z liśćmi. A jeśli można podawać świeżą, to przypuszczam, że suszoną też, bo niby czemu nie? :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Some_about_me

  • Gość
Co do jedzenia dla 2-miesięcznego króliczka miniaturki????
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2009, 22:42:43 pm »
Dzięki wielkie za linka, ta stronka ma wszystko czego potrzebuję!