Autor Wątek: Grzybica ??  (Przeczytany 3887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Grzybica ??
« dnia: Sierpień 12, 2009, 16:24:53 pm »
2 tygodnie temu Kleo sobie przez przypadek wyrwała futerko (nie specjalnie) i zrobił jej się tam strupek... potem go zdrapałam i pozostał tam tylko łysy, mały "placek". Nie daleko tego "placka" miała wstrzykiwane antybiotyki na katar. Kilka dni temu zauważyłam, że "placek" się trochę powiększył i w miejscu powiększenia skóra jest zaczerwieniona. Widuje czasami, że Kleo sobie tak jakoś gryzie futerko... To może byś grzybica? Czy to "reakcja uboczna" na zastrzyki ?
Ann.^^

kessi

  • Gość
Grzybica ??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2009, 18:35:19 pm »
Takie placki moga powstac po zastrzykach, ale moze to byc tez grzybica. Moze to wygladac podobnie na poczatku. Jesli sie rozszerza tomoim zdaniem raczej to bedzie grzybica. Ale lepiej pokaz to lekarzowi i popros o pobranie probki do badania, wtedy bedziesz wiedziala na 100%. Ja bym nie czekala z tym zbyt dlugo, bo jesli to cos powaznego to moze sie rozszerzyc na calego kroliczka....Powodzenia

nuka

  • Gość
Grzybica ??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2009, 09:41:39 am »
anula__95,
w miejscu po wstrzyknięciach może rozwijać sę grzybica. Moze ale nie musi, tylko diagnoze musi postawić wet, na odległość mogę tylko gdybać.
Pisałam już dziś w innym podobnym temacie, jeśli okaże się że macie grzybka to ja mam sprawdzoną ludzką masciuchę "Triderm krem" (w aptece ne receptę ok. 25 zł duża tubka) stosuję ją od 2 tyg, po grzybku została tylko posklejana sierść ale nadal smaruję karczycha malchów bo zalecenie weta brzmi - smarować cienką warstwą zmienione miejsca przez ok m-c

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
grzybica
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:05:22 am »
Anula 95 - mnie natomiast interesuje  sprawa kataru. Czym sie to objawia , czy tak jak człowiek  królik kicha?
  Nic specjalnego się u mojego króliczka nie dzieje , ale kiedy mu czyszczę pychola ( angorka i częst czepiają się jej  do futerka źdźbła  sianka , ziół) i przypadkowo dotknę do noska to jest wilgotny . Czy to już katar czy niema sie czego objawiac. A czym objawia się grzybica w początkowym stadium  . Na co patrzeć, czego szukać. Może ktoś wie.

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Grzybica ??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:46:54 pm »
Słuchajcie !!

Bylam u weta i dał mi w strzykawce taki preparat (1ml) (nawet nie wiem co to dokladnie jest) i powiedział, że mam wlać do słoiczka 55 ml i reszte słoiczka zalać wodą.. I smarować łyse "placki" 7 razy dziennie ... Mam nadzieje że pomoże..
Ann.^^

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Grzybica ??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:46:48 pm »
Rety! Jak to nie wiesz, co to dokładnie jest? Następnym razem poproś weta, żeby Ci czytelnie napisał, co daje zwierzęciu, a nie tak...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
Grzybica ??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2009, 13:14:27 pm »
Ja mam Zuzie od 12 września tego roku. Jest Kochana daje się głaskać nie boi się swobodnie wychodzi z klatki nawet bobków na dywan nie puszcza:))
 Przedwczoraj zobaczyłam ze ma rankę na uszku i coś białego jak jakiś nalot na powiece (sama jest brązowa krótkowłosa)...
Pojechaliśmy do weterynarza ale to było straszne przeżycie dla Zuzi bo nie chciała jechać i w ogóle...Wet powiedział ze dobrze iż ja przywiozłam bo  możne to być grzybica a problem stanowi powieka. Posmarował maścią i dal mi żebym smarowała uszko i delikatnie powiekę.. Po powrocie przeczytałam ulotkę do leku i tam jest napisane ze nie stosuje się w podejrzeniu grzybicy i to jest lek dla ludzi. Ponadto jest napisane ze nie stosuje się na powieki bo możne to doprowadzić do jaskry i zaćmy oczka...Nie wiem co robić bo Zuzanka łapkami i tak ściera maść bo ma aż żółte futerko pod łapkami i nadal się drapie... Nie wiem co robić..Jej zachowanie się nie zmieniło nadal jest żywym i radosnym króliczkiem:)) ale  martwię się....

Tusiaczek

  • Gość
Grzybica ??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2009, 18:45:39 pm »
` Ostatnio u mojego króliczka zauważyłam strupka na uchu ... nie wiem czemu jej się zrobił. Kiedy jeden zniknie następne powstają, chociaż teraz na razie nie wyczułam  żadnego. Pozdrawiam ;)

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Grzybica ??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2009, 13:02:04 pm »
Anula 95 mój Gines miał to samo łyse placki tylko na jednym
uchu P. doktor powiedziała że mam mu smarować to uszko 1x dziennie
przez miesiąc a ten lek nazywa się IMAVEROL jest poprawa i to wielka.
Pozdrawiam

Offline Shadok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliki
Grzybica ??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2009, 22:29:31 pm »
anula__95 polecam wątek grzybicy:

http://forum.kroliki.net/topics22/6233.htm

właśnie dodałam fotki obecnego stanu grzybicy u mojego kóla, o leczeniu innych uszaków jest sporo.