Autor Wątek: 4 października Światowy Dzień Zwierząt  (Przeczytany 17114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2009, 14:05:42 pm »
hi hi :) tylko czemu "gryzonie"??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 26, 2009, 14:13:00 pm »
Wlasnie obejrzalam :D
faktycznie na wesolo, no i te notatniki do spisywania zeznan  :hahaha:

sonia

  • Gość
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2009, 17:15:48 pm »
Strasznie piekne te dzikie krolisie :heart

Nie bardzo podobalo mi sie to lapanie krolisi i te rozmowy na ich temat( ze to szkodniki i.t.d) :bejzbol

Dla mnie krole sa najcudowniejsze  :heart

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2009, 23:45:53 pm »
no więc wlasnie tak naprawdę nie wiadomo, co postanowić odnosnie tych królików.

Miejscowe władze sa im przeciwne, bo niszczą boiska i bramki i siatki, kopią nory i gryza wszystko, natomiast dzieci i mieszkańcy je kochają i dokarmiają. Krolików jest kilkadziesiąt.

Nas poproszono, zebysmy cos z tym fantem zrobili: sami nie mamy pomyslu, ale zwazywszy na to, jaki jest olbrzymi problem w miescie z kotami wolnozyjacymi i zwazywszy na to, z emasa ludzi wyrzuca kroliki do parkow, za chwile moga byc ich takie ilosci jak na cmentarzu w toruniu cz yw Berlinie i zacznie sie masowe ich trucie albo odstrzelenie przez mysliwych.


Nasz pomysl jest taki, ze albo zostawic kroliki i nie ingerowac - nie dokarmiac, zeby nie rozmnazay sie bardziej niz trzeba i zeby ich populacja utrzymywala sie na stalym poziomie np przez myksomatozę albo tez odlowic, wykastrowac i wypuscic z powrotem lub odlowic i puscic do adopcji.

Samo odlawianei i puszczanei do adopcji by nic nie dalo, bo to dzikie zwierzeta i agresywne. nie damy rady zlapac 100 krolikow i puscic do adopcji, nikt ich nei zechce.


z kolei nie mozemy ich odlowic i wypuscic do lasu, bo to zwierzeta lowne wg prawa i zostana zabite przez mysliwych (oraz przez drapiezniki).

nanjelpsze rozwiazanie wg mnie to calkowite nieingerowanie w przyrode, a wiec i nie dokarmianie. to nie sa kroliki domkowe "bezdomne", ale dzikie zwierzeta, ktore maja tu doskonale warunki i za chwile bedzie ich kilka tysiecy i wtedy dopiero sie zacznie masakra, jesli w porę sie czegos sensownego  nie postanowi.

w Irlandii np masowo kroliki wpadaja pod samochody, tam jest ich olbrzymia ilosc.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2009, 23:49:52 pm »
do odlawiania tez sie srednio palimy, bo zawsze jest ryzyko, ze nawet jesli sie zlap[ie krolika (co jest prawie niewykonalne) to w norze moga  zostac mlode i umra z głodu. zawsze beda jaakies ofiary przy takiej ingerencji.

tak bywa przy odlawianiu kotow, a miasto i organizacje musza odlawiac bo jest masakrycznie duzo kotów. wiem, bo uczestnicze w komisji ds zwierzat w urzedzie i na kazdym zebraniu przez 5 godzin jest zawsze rozmowa o kotach i ich ilosci w miescie i problemach, ktore stad wynikają. oby takich rozmow nie musialo byc o krolikach.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2009, 00:23:20 am »
A właśnie co zrobili z tymi królikami w Toruniu?


Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2009, 00:36:23 am »
podobno odstrzelili, ale szczegółow nie znam, bo w pewnym momencie przestalam szukac o tym informacji. Podobno strzelali, iles tam zastrzelili, ale nie wiem, czy wszystkie. z innej strony slyszalam glosy, ze mimo strzelania kroliki sie mnozą w najlepsze.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2009, 06:59:52 am »
Ja strzelania nie kojarzę, wiem na pewno, że część została odłowiona i wypuszczona na neutralnym terenie, tzn. takim gdzie nikomu nie będą przeszkadzać.
Nawet TVN miał o tym swego czasu małą wzmiankę - odłowili, pojechali wielce z siebie zadowoleni, w momencie kiedy kurz opadł kamery pokazały kilka zbliżeń, króliki w najlepsze pilnowały grobów  :diabelek

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2009, 11:09:20 am »
z tymi grobami wszystko się zgadza :P  nie od parady w dawnych czasach na grobach umieszczano wizerunki królików - ponoć jako symbol przemijania.

ale my wiemy, jaka jest prawda  :diabelek

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2009, 17:13:49 pm »
Iwona, wywieście jakieś kartki typu "Prosimy nie karmić dzikich królików" (czy coś w ten deseń) z pieczęcią SPK (włoży się do foliówek i porozwiesza się).

PS Przy okazji będzie reklama SPK. ;)

sonia

  • Gość
4 października Światowy Dzień Zwierząt
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2009, 18:05:25 pm »
Dobry pomysl :brawo:  :brawo:  :brawo: