Autor Wątek: nauka czystości dwóch króliczek pilne!  (Przeczytany 3652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milacure

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« dnia: Październik 01, 2009, 17:04:10 pm »
Cześć!
Mam od ponad tygodnia dwie młode króliczki   :jupi  (ok. 10-11 tygodni). Mieszkają razem w jednej klatce. Nie wiem jak nauczyć je, aby sikały w jedno miejsce. :(  Nie mam jeszcze kuwety, bo robią siku i kupy gdzie popadnie. Bardzo bym chciała, żeby umiały korzystać z kuwety, bo muszę sprzątać klatkę dwa razy na dzień! Jest ona bardzo duża i jest to problem. Poza tym nie chcę mieć mojego pokoju całego w sikach i kupach :buu
Bardzo was proszę o pomoc. Może ktoś miał dwa króliczki i wie jak je nauczyć??

Hetahe

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2009, 11:38:09 am »
Milacure, dopóki nie kupisz im kuwety to się nie nauczą ;) Mój Piesek ostatnio przeprowadził się do klatki 120cm i nie miał najmniejszego problemu, żeby nauczyć się sikać do kuwety (w moim przypadku jest to spód starej klatki dla chomika - sprawdza się bardzo dobrze); co do bobków, to muszę Cię zmartwić, że i tak będą się walały po całej klatce ;) Jedyne wyjście to po prostu często zamiatać. Ja, mimo że jest kuweta, i tak sprzątam 2-3 razy dziennie, żeby nie było czuć króliczego smrodku ;) a poza tym Pieskowi od czasu do czasu i tak zdarzy się siknąć poza kuwetą. Po prostu trzeba sprzątać i tyle. Może to marne pocieszenie, ale się przyzwyczaisz ;) Powodzenia i pogłaskaj króliczki ;)

PS. Wiesz, że zaniedługo będziesz musiała je wysterylizować? Jeśli tego nie zrobisz zaczną się gryźć i walczyć ze sobą, nie będą mogły mieszkać razem...

Blondi

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2009, 16:59:39 pm »
Wstaw kuwetę tam, gdzie najchętniej susiają, ja tak zrobiłam ( wcześniej wysypywałam żwirek na całą klatkę, żeby wyczaic ulubiony kącik), wymieszałam czyste granulki ze smrodkami i Julian od razu załapał i nie siura nigdzie indziej ( no, dobra, czasem popuszcza na wersalce...) :]

Hetahe

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2009, 20:18:17 pm »
Blondi,  wersalka to przecież taka luksusowa kuweta, nie wiedziałaś? :D

Blondi

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2009, 20:36:16 pm »
Właśnie kilkanaście minut temu się o tym przekonałam - jakąś godzinę drań główkował, jak pokonac zaporę z poduszek, a jak mu się wreszcie udało, obobkował wersalkę wzdłuż i wszerz i pokicał do "swojego" pokoju... :]
Można z tym jakoś walczyc? Próbowałam wstawic dodatkową kuwetę w pokoju z wersalką, ale oprócz niej korzystał uparcie z dóbr tapicerki, więc zrezygnowałam.

TUSIA555555

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2009, 21:43:23 pm »
no ja mam tak za każdym razem kiedy mi Tuśka na kanape wskoczy- cała obobkowana w expresowym tempie....i kładę na nią koc teraz, bo przynajmniej jak sie zsika, to nie przesiąka mi na kanapę...czasami ją poprostu z kanapy zganiam, kiedy np sie zsika i ja muszę koc zaprać, no to juz nie pozwalam jej tam wskakiwać :bejzbol

Hetahe

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2009, 17:34:29 pm »
Nie sądzę, żeby to było uleczalne ;) Najgorsze, że mój Agaryk najczęściej sika "za karę", np. gdy wróciłam z wakacji po 2 tygodniach, ledwie usiadłam na łóżku, a drań wskoczył mi na kolana, zsiurał i uciekł. Co ciekawe, jeśli nie ma mnie w domu, rzadko zdarza mu się siknąć, za to w mojej obecności on to wręcz demonstruje :oh:  Więc nie sądzę by nawet najdroższa i najładniejsza kuweta świata coś zmieniła - to ma podłoże psychologiczne :D Starajcie się nie drażnić swoich królików, bo łóżka będą do wymiany :D

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2009, 19:56:19 pm »
Postaw maly karton i wsyp troche trotów
Ja tak zrobilam z moimi i odrazu sie nauczyly



Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2009, 20:11:31 pm »
asia4_27,  żadnych trotów tylko żwirek, tyle razy Ci już pisaliśmy a Ty nadal Swoje ..
SylwiaG

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2009, 20:59:50 pm »
Hetahe, wróciłaś po wakacjach i królik wszystkim oznajmił że jesteś jego :) powinnaś się cieszyć że zostałaś naznaczona :P

Hetahe

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2009, 16:14:28 pm »
Taaak... Naznaczona to dobrze powiedziane :D Aczkolwiek równie dobrze mógłby mnie obródkować, naprawdę, wtedy miałabym powód do dumy :D

Co do trocin; raz dałam Agarykowi i wieczorem miałam w pokoju tartak, więc choćby z tego powodu nie nadają się dla króliczków.

TUSIA555555

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2009, 16:21:20 pm »
niom, trociny chyba najlepsze są dla chomiczków lub świnek morskich :lol

Hetahe

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2009, 16:30:44 pm »
TUSIA555555, dla chomiczków jak najbardziej :) Chociaż w sumie najlepszą ściółką dla wszystkich gryzoni jest siano. Z tymi trocinami to różne opinie są.

milacure

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2009, 12:01:25 pm »
Wracając do dwóch króliczków, to się zastanawiam czy będą sikać do jednej kuwety????? ps. tak, wiem, że będę musiała wysterylizować i ZASZCZEPIĆ króliczki.:)

Hetahe

  • Gość
nauka czystości dwóch króliczek pilne!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2009, 10:36:57 am »
milacure, myślę, że nie powinno być problemu, musisz zobaczyć po prostu :) To jak wiesz to ok  ;-)  Ja tak tylko profilaktycznie ;-) Co do szczepienia, to chyba się właśnie zaraz wybiorę z moimi.