Autor Wątek: Tracimy futerko  (Przeczytany 2703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fufulina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Tracimy futerko
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:46:02 pm »
Witam serdecznie. Mam dwa wspaniałe króliki z adopcji  Tosia (angora) i Felix (lew). Obydwa tracą sierść, włosy są wszędzie ale to nie problem. Zastanawiam się w jaki sposób mam rozpoznać czy nie doszło do zatoru i czy są jakieś środki aby temu zapobiec. Czytałam na forum różne opinie o ananasie, kiwi i pastach ale raz piszą, że dawać, raz, że nie, więc pytam jak to w końcu jest.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Tracimy futerko
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2009, 23:17:26 pm »
czesc, a gdzie piszą, żeby nie dawać pasty ani kiwi ?  Jeśli bobki będa tworzyć tzw łąńcuszek, tzn jeśli będą polączone włosami, to już jest zły znak, dzieje się tak, gdy królik zjada włosy. Jeśli się lenią podaj po plasterku kiwi raz na tydzień, pastę tez można. Jednak najważniejsza jest wlaściwa dieta, która przepchnie zalegające włoski w ukł.pokarmowym. Czym żywisz króliki?Czy dieta jest dobra tzn taka, jaką poleca m.in Ta strona ?? Napisz co podajesz króliczkowi, to postaram się pomóc.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Tracimy futerko
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2009, 23:49:01 pm »
jeden plasterek na tydzień? Ja czytałam o plasterku dziennie lub całym owocu rz na tydzień :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Tracimy futerko
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2009, 00:08:07 am »
jpuasz,  jeśli wcześniej królik nie jadł kiwi, to chcesz podać cały owoc naraz ??
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Tracimy futerko
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:34:59 am »
Ja nie chcę, ja tylko piszę co czytałam. No i ja podawałam jeden plasterek dziennie. Tzn pierwszego dnia 1/4 plasterka, drugiego pół, trzeciego 3/4 i potem juz po plasterku. I chodziło mi tylko o to, czy jeden plastarek na tydzień to nie będzie troche mało... U nas jakoś po 5 czy 6 dniach podawania koraliki zniknęły.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Tracimy futerko
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2009, 12:06:28 pm »
jpuasz,  tak, ale z tego co czytamy Fufulina wcześniej nie podawałą kiwi, więc też wiemy  :lol ze należy podawać stopniowo. Także  Koleżanko -  na razie plastereczek  , w przyszłym tyg, moga być 2 itd.
SylwiaG

Offline fufulina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Tracimy futerko
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2009, 18:48:56 pm »
dzięki za odpowiedz, staram się je karmić jak należy, tzn. woda, siano i granulat (verse laga), dostają też trochę megana (bo były tak nauczone i samego granulatu nie jedzą), oprócz tego warzywa, teraz też suszki (nazbierałam trochę latem)

Yuuki

  • Gość
Tracimy futerko
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2009, 17:18:19 pm »
Stopniowo rezygnuj z megan. O ile się nie mylę to jest mieszanka xD I dodaj zieleninki.