Autor Wątek: CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!  (Przeczytany 11341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:41:09 pm »
UWAGA!

Uważam, że to bardzo ważne, a to co napisałam w wątku nowego granulatu nie wzbudziło żadnego zainteresowania, dlatego zakładam nowy temat.

Po przestawieniu moich królików na nowy granulat CUNI PRO (wcześniej dostawały poprzedni, podobno identyczny skład), po ok 2-3tygodniach Misia przestała jeść. Pojechaliśmy do dr Wojtyś - diagnoza wielka kula włosowa w żołądku. Od razu został zarezerwowany termin operacji. Do kontroli wzięłam Psotę i Bezkitka. I co się okazało? Że WSZYSTKIE 3 MAJĄ GIGANTYCZNE KULE WŁOSOWE!  :wow  Prawie tam zemdlałam. Tydzień kuracji (2xdziennie 1/8 gaspridu, 1/2 lakcidu, 1/8 ranigastu 75, ANANAS(!), olej parafinowy co ok 3h 1ml no i masowanie brzucha u każdego).
Oczywiście wpadłam w wielką panikę. Zaczęłam szukać w internecie i informacje które znalazłam mnie przeraziły. Np. to, że operacje usuwania kul włosowych przeżywa 1 na 10 królików... Chodzi głównie o powikłania po operacji.
Po wczorajszej kontroli na szczęście okazało się, że u Psoty i Misi jest już PRAWIE ok. No ale Bezkitek... ma termin zarezerwowany na przyszłą środę. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok i obejdzie się bez tego ryzykownego zabiegu..

Króliki mam już od 10 lat i nigdy się nie zdarzył u żadnego ZATOR!! Chyba wnioski, które wyciągam nie są zupełnie bezpodstawne. Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie, bo przedstawiciele VL twierdzą, że to jest to samo jedzenie, tylko w innej formie.

Pozdrawiam,
Ada

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:33:59 pm »
Gunia,  nie rób zamętu, bardzo mi przykro z powodu Waszych kłopotów i trzymam kciuki, ale nie pisz, że CP będzie powodem zatorów , bo to dobra karma i większość z nas ją podaje. Piszesz,że wcześniej podawalaś karmę o identycznym składzie hmm. Więc już 2 karmy są złe.Zatoru nie dostaje się nagle. A co króliki jadly oprócz karmy ? Tzn co dawałaś ??
I nie odpowiedziałaś na moje pytanie w innym temacie-Co pani doktor poleciłą dawać, jeśli CP jest zła ????
SylwiaG

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2009, 23:21:37 pm »
Tu nie chodzi o zamęt, poprostu Gunia się przestraszyła, ja jej się nie dziwię.
Aczkolwiek - to przypuszczenie. Ponieważ nie jest poparte badaniem.

C.d tematu
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/obrazy/kr3.jpg&imgrefurl=http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/kule%2520wlosowe.htm&usg=__RvdDlCYjrNS9Z3vdQbi-LHM2sa4=&h=235&w=320&sz=12&hl=pl&start=2&um=1&tbnid=1BDEAMviBYbfdM:&tbnh=87&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dkula%2Bw%25C5%2582osowa%26hl%3Dpl%26rlz%3D1T4ADBF_enPL330PL331%26sa%3DN%26um%3D1

Przeczytajmy na czym polega zatkanie, czym jest spowodowane.
Czytamy więc:
"Najważniejsze jest to, żeby zrozumieć, że to nie obecność trichobezoara (kuli włosowej) spowodowała, że nasze zwierzątko cierpi. Owszem, ma ono obecnie kłopot z bezoarem, ale choroba zaczęła się już dawno temu. Kulka ta powstała na skutek ZŁEGO FUNKCJONOWANIA PRZEWODU POKARMOWEGO!!! "

Tak więc SylwiaG - dobrze napisała, że zator nie pojawia się od razu.



Gunia - zatem musiało to być wcześniejsze jedzonko :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:02:34 pm »
Wcześniej dostawały Duo Cuni. Przyczyną powstawania kul włosowych jest pogorszona perystaltyka jelit. Moim zdaniem było tak. Około miesiąca temu gdy poszłam kupić Duo Cuni okazało się, że zmieniła się nazwa, opakowanie i wygląd samego granulatu. Zostałam zapewniona, że jest to dokładnie to samo jedzenie. Wróciłam do domu, pomieszałam nowy granulat z resztą poprzedniego i moje maluchy zaczęły go jeść. I tutaj według mojej teorii nowy granulat wpłynął niekorzystnie na pracę jelit. Po około miesiącu widoczne były skutki tej pogorszonej pracy jelit. To, że królik ma włosy w przewodzie pokarmowym to jest normalne, ale to, że one nie przechodzą dalej to już nie jest normalne. NIC innego nie zostało zmienione w ich sposobie żywienia, nie zaczęły wszystkie nagle masowo zmieniać sierści. Tylko została zmieniona karma i u wszystkich trzech w tym samym momencie pojawił się ten problem.
Moje królik do tej pory były karmione granulatem, siankiem i warzywami.
Zdaję sobie sprawę z tego, że ten granulat jest uznany za najlepszy na rynku :( Zapewniam Was, że nie jestem z konkurencji ani nikt mi nic nie płaci za oczernianie VL, ale jak dla mnie to jest dosyć poważne.. Sama nie wiem co będę im teraz podawać. Alexa raczej nie, bo jak sama pracowałam w Zoologicznym to wiele razy znalazlam w nim małe robaczki :( Vitapol? ech...
Może jest to tylko zbieg okoliczności, ale zwróćcie uwagę na brzuchy swoich maluchów i na to czy nie robią bobków z sierścią.
pozdrawiam

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:16:19 pm »
Gunia, nie wiem co powiedziec. Nigdy nie mialam stycznosci z tym nowym granulatem. Jedyne co moge, to zyczyc Wam powodzenia, oby kroliczek wyszedl z tego bez zabiegu  :przytul

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:20:05 pm »
Gunia - ja mam dla małej granulaty:

- Cuni Complete
- Versele Laga Prestige Cuni Junior Nature
- Beaphar granulat i mieszankę
- Cuni Pro
- Wildlive Prestige

(Tam gdzie był słonecznik i to kłujące zboże już tego nie ma, wybieram to, już doszłam do takiej wprawy, że robię to pensetą...)

Tak więc daję mu na zmianę, żeby organizm nie przyzwyczaił się do jednego (bo to też niezdrowe) i żeby miał różnorodność w żołądku, jeżeli chodzi o te granulaty.
Przez to mogę być spokojna o perystaltykę jelit małej.

Dodatkowo sianko non stop, też zróżnicowane i zielenina, owoce plus zioła i suszki :)

Ale mimo wszystko Gunia - zwrócę uwagę na to CP
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:33:22 pm »
Cytat: "Gunia"
Może jest to tylko zbieg okoliczności, ale zwróćcie uwagę na brzuchy swoich maluchów i na to czy nie robią bobków z sierścią.

Uszatki nie mogą mieć sierści w bobkach?Gdzieś czytałam,że "koronka" bobków się może zdarzyć.Kurcze przeraziłam sie teraz....Piegus normalnie je CP i robi normalne bobki,Koki przestawiłam po ponad miesiącu na CP i widzę,że nie je go chętnie(ale jednak je)no i NIERAZ zdarzy jej się walić bobki z sierścią.To mnie trochę dziwi,bo linienie już skończyła,jednak odkąd choruje to widzę,że przy kuperku niezbyt dba o higienę i czasami sobie conieco wyrwie(nie wszystko jestem w stanie od razu zauważyć)Do tej pory liczyłam,że to właśnie stąd ta sierść,a nie wzięłam pod uwagę tego,że to może być coś od granulatu... :wow

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:35:23 pm »
ponoć jeszcze Science Selective czy jakos tak jest polecany, tyle, że dość drogi. Poza tym CC jest od dawna i nikt nie ma problemów, więc może przestawić z Cuni Pro na Cuni Complete?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:46:15 pm »
moim panienkom zdarza się zrobić bobki połączone sierścią, ale raz na jakiś czas i jednak 95% bobków robią prawidłowych.  nie miały zatoru. jak widzę sierść w bobkach, to daję im kiwi, ananasa no i troszkę siemienia.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2009, 13:39:48 pm »
Ja jeszcze nie widziałam sierści u mojej małej w jej bombach :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


TUSIA555555

  • Gość
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2009, 13:50:25 pm »
ja też nie widziałam...

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2009, 15:23:05 pm »
Cytat: "jpuasz"
ponoć jeszcze Science Selective czy jakos tak jest polecany, tyle, że dość drogi. Poza tym CC jest od dawna i nikt nie ma problemów, więc może przestawić z Cuni Pro na Cuni Complete?


Tylko jest jeden duży minus Cuni Complete  :/  Jest dokładnie dwa razy droższy od Cuni Pro...

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2009, 15:55:28 pm »
Ale na opakowaniu jest ''anti hairball'',choć jak narazie mam dość dawania Duszkowi jakichkolwiek granulatów (poprawa b.mała, od czasu do czasu taaakie boby, dokarmiany na siłę,ogólnie flak).

lenka_44

  • Gość
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:46:44 pm »
Gunia mam nadzieje, że z twoimi króliczkami będzie ok :) Ja u mojej naszczęście nie zauważyłam sierści w bobkach ( fiuuu... ) ;)

miaa

  • Gość
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:28:06 pm »
I jak się czują króliczki? Szczerze mówiąc po takich postach głupieję; nie wiem czy rzeczywiście podawać tylko granulat cuni pro ;| chociaż mój króliczek na razie ma sie dobrze i robi idealne bobki, nie zostawia też ceko, ale ma dopiero 9 tyg i jestem w trakcie zmiany mieszanki na CP (dobrze znosi) to boję się podawać dalej, nie chcę żeby miał za miesiąc jakieś zatory :(

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:52:08 pm »
Mają apetyt, Bezkitek z którym było ostatnio najgorzej chyba największy ;) W poniedziałek idę na kontrolę, więc mam nadzieję, że będzie ok. Ja chyba jak już wszystko wróci do normy zacznę maluchy karmić Cuni Complete, która niestety jest dwa razy droższa, no ale ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2009, 23:40:07 pm »
miaa,  bez obaw ..
SylwiaG

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 03, 2009, 15:44:46 pm »
Z Zatoru wyleczone są Psota i Misia. A Bezkitek zachorował na E Cuniculi :( Mam podejrzenia, że od zawsze miał tego cholernego pasożyta... Zawsze się trochę kiwał (coś jak choroba sieroca). Prawdopodobnie był osłabiony tym leczeniem i to cholerstwo wyczuło dobry moment. Jak na razie dzielnie walczymy. Echh... z deszczu pod rynne  :oh:

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2009, 16:17:37 pm »
Trzymamy kciuki.Z Barkiem walczyłyśmy z tym pod koniec czerwca,teraz jest już dobrze,choć pewne pozostałości są jeszcze (np.lizanie wszystkiego włącznie z łapkami).Duszek wreszcie po tygodniu też ma się dobrze i od rana ruszył do boju(na tany),czyli jestem już pewna,że OK,skoro i apetyt i zadziorność wróciła (ale tfu,tfu z wszelakim granulatem skończone).

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2009, 16:35:54 pm »
Dodaje mi to wiele otuchy jak czytam, że inne króliki z tego wychodziły ;)
Dowiedziałam się, że szanse są 50/50.. Bezkitek ma apetyt, normalnie 'podbiega' do ręki. Przynajmniej wiem, że ma taki zamiar... no ale niestety przewraca się.
Mas napisałaś, że pozostało Twojemu królikowi lizanie wszystkiego. Czy to ma związek z tą chorobą? Bo Bezkitek mi non stop liże ręce. Wykorzystuję to sprytnie przy podawaniu lakcidu;)
W jakim stanie był Twój królik? Bezkitek nie leży, tylko stoi z głową przekręconą o ok 90st i jak się zdenerwuje to się przekręca na plecy. Pani doktor powiedziała mi dzisiaj, że nie jest z nim "aż" tak źle. Że są króliki, które nie są w stanie się podnieść i cały czas leżą na boku.
Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 03, 2009, 16:57:30 pm »
Lizanie wszystkiego (mnie,Heli,ścian,łap itp.)związane jest najprawdopodobnie z pewnym uszkodzeniem układu nerwowego przez tego pierwotniaka.Podczas ataku Barek kręcił się wokół własnej osi,przewracał się się,nie trzymał moczu i oczywiście nie jadł.Miał 2 ataki po ok 3h.Tak to miał przekrzywiony łepek,kiwał nim,miał oczopląs i przewracał się .Ale ważne,że u Ciebie szybko podjęto leczenie i pierwotniaki nie zdążyły się namnożyć (to jednak W-wa i weci bardziej doświadczeni,nie było jak u mnie podejrzenia udaru cieplnego).Są b.duże szanse wyleczenia (o wiele większe niż 50%).Wsparcie opiekuna i zwierzęcego towarzysza jest bardzo ważne.Hela podczas ataku wskakiwała do klatki i go lizała,a podczas kicania stanowiła dla niego oparcie,gdyż on przy utracie równowagi nie chciał wstać i poddawał się.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 03, 2009, 17:20:08 pm »
Ja swojemu daje CP i Wildlife, nie zauważyłam żeby stało się coś niepokojącego. Mluch ma dłuższą sierść, czasem w bobkach obserwuje włosy ale zdarza się do rzadko i zdarzało już wcześniej kiedy jadł CD i przechodził okres linienia. Wyczesuję go, strzyże i podaje siemię lniane aby ułatwić "prześlizg" bobków i jak na razie problemu z zatorem nie mamy :)

gunia trzymam mocno kciuki aby wszystko dobrze się skończyło :)

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 03, 2009, 17:24:35 pm »
Czyli oprócz tego są jeszcze jakieś 'ataki'? Nie chodzi o to co królik robi jak się czegoś wystraszy? Bo np jak biorę go na ręce to on się przewraca i muszę go odpowiednio ułożyć i wygłaskać i wtedy się uspokaja. Rozumiem, że oprócz tego stałego stanu (skrzywiona głowa i ogólny brak równowagi) są jakieś ataki...? Kurcze. To mi się nie podoba. Przed chwilą zrobiłam mu zastrzyk i to zapewne był dla niego stres. Zaczął się wyginać, ale szybko go ugłaskałam.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2009, 19:54:53 pm »
Tak. Oprócz "zwykłych" objawów występują napadowe obroty wokół własnej osi.Wygląda to tak jakby królik np. w klatce nie mógł znaleźć sobie miejsca-wstaje,obkręca się jakby chciał coś sobie wyczesać przy ogonie,przewraca się itp,polizanie go przez towarzysza,czy głaskanie opiekuna uspokaja go,tak że my z Helą podczas tych ataków siedziałyśmy z nim,starałam się obłożyć miękkimi szmatkami boki klatki,żeby się nie poobijał,a zarazem gdy miał mniej miejsca nie mógł sobie zrobić krzywdy.Zresztą przy zakażeniu tym pasożytem u zwierząt ze sprawnym układem immunologicznym spory zarazka tworzą cysty i zwykle lokalizują się w mózgu i mięśniach,nie wywołując objawów klinicznych(czasem bywa łagodna,chroniczna niewydolność nerek),dopiero w momencie zadziałania czynników usposabiających ( od początku roku Barek wciąż łapał jakieś infekcje)dochodzi do rozwoju choroby-Baruś był ze schronu-nic nie wiem o jego przeszłości.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 04, 2009, 11:16:59 am »
Gunia u nas to wyglądało tak: http://www.youtube.com/watch?v=4IH0P0ZOMWU
A do jakiego weta chodzisz? Jak czytam Wasze wypowiedzi, to jestem przerażona... U nas były tylko takie ataki jak na filmiku, do tego Liska sie przewracała, traciła równowagę. Teraz normalnie kica, nie ma przekrzywionej główki, skacze i bryka, choć jakby delikatniej i ostrożniej niż Pusiek. We wtorek jedziemy do Wawy na kontrolę i zobaczymy.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2009, 11:58:24 am »
To trochę inaczej... Może uda mi się później wstawić zdjęcie albo filmik. Bo on nie tyle co biega w kółko tylko to są obroty wokół własnej osi. Leci na bok.
Leczę je u dr Wojtyś, chociaż dr Kuba Kliszcz i dr Wojcieszek też się nimi zajmują, ale mam do nich takie samo zaufanie.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 04, 2009, 19:28:56 pm »
jak dr Wojtyś to oki. Choć ja wolę Oazę - dzięki tej lecznicy z Liską jest wszystko w porządku :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2009, 19:55:24 pm »
Jest coraz gorzej :( Dlaczego te leki nie działają... W zasadzie leży na boku... Chociaż teraz nasypałam im jedzenia to "podbiegł" i je.. Nie wiem już co mam robić.. Czy jego coś boli?  :(  Czy on jest tego nieświadomy...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2009, 20:25:46 pm »
Gunia a jakie leki dostaje??



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2009, 20:55:38 pm »
sul tridin zastrzyk codziennie 0,2ml
zentel rano i wieczorem 1ml
lakcid 2xdziennie 0,5
wit B 1/4 raz dziennie
jakiś steryd co drugi dzień zastrzyk
syrop Naotropil 1ml raz dziennie

Cieszy mnie to, że ma duży apetyt cały czas. Jak leży na boku to wygląda tak jakby się poddawał.
Mam przyjść we wtorek na kontrolę, żeby go nie stresować. Zobaczę jak jutro będzie się czuł.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
CUNI PRO - POGORSZONA PERYSTALTYKA JELIT = ZATOR!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2009, 22:54:25 pm »
Jest osłabiony,ale nic go nie boli.Pierwotniaki są też w mięśniach stąd prawdopodobnie leżenie.Najważniejsze,że je i chętnie.Nastaw się na dłuższe leczenie, u mnie trwało m-c,a poprawa następowała b.powoli i Baruś też polegiwał (chyba,że miał atak).