Autor Wątek: Klebstella pneumonia+ropa.  (Przeczytany 5052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« dnia: Wrzesień 14, 2009, 14:44:18 pm »
Niestety nadszedł dzień kiedy i ja muszę założyć tu swój temat.
Otóż sprawa dotyczy Alberta.Odkąd go mam występowało u niego kichanie,o którym wspominałam już w którymś temacie.Kichanie natomiast, zostało zdiagnozowane jako nieszkodliwe,być może od siana.Sprawa jednak dotyczy oczu.Początkiem sierpnia u Alberta pokazała się wydzielina w jednym oku.Przypominała ropę,ale nie była biała.Przez 2-3 dni przemywałam zielem świetlika.Niestety nie przyniosło oczekiwanego efektu,dlatego też udałam się z ucholem do weta.Odbyło się badanie barwnikiem fluorescencyjnym i wszystko było okej.Przepisano nam Biodacynę na tydzień.Nie pomogła.Dodano więc do kuracji dexamethason,który w parze z biodacyną również dał ciała.Wetka zleciła więc zrobienie wymazu ze spojówki i wstrzymanie podawania leków.Po odebraniu wyników okazało się,że u Alberta wyhodowała się bakteria o nazwie Klebstella pneumonia.Wyczytałam,że jest to bakteria zapalenia płuc.Choć objawów takiej choroby u Alberta nie zdiagnozowano.Weterynarz jednak ma obawy,że ropiejące lewe oko nie ma za wiele wspólnego z ta podłą bakterią.Ropa została tez wykryta w lewej dziurce noska.Albert dostał do oka kropelkę która po niedługim czasie miała wypłynąć właśnie lewą dziurką.Tak się niestety nie stało,co oznacza ze nochal też jest zapchany.Aktualnie przez okres 7-10 dni Albertowi muszę aplikować do oka i noska krople o nazwie Gentamycyna.Wyciek z oka od 2 dni jest coraz gorszy.Dziś kuracja się rozpoczęła.Wydzielina nabrała intensywniejszego białego koloru i oprócz wodnistej cieczy jest jeszcze kleista biała,która zostaje w kąciku oczka.W przyszłym tygodniu idziemy do kontroli.Opiszę więc wtedy jak ma się Albert.Póki co,trzymajcie kciuki,zaciskajcie uszy.Przyda się i maluchowi...i mi.Bo martwię się niesamowicie...

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:15:18 pm »
Gentamycyna to antybiotyk, pomoże Albertowi.
Trzymam kciuki za malca, za Ciebie ściskam uszy. Będzie dobrze.

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:36:16 pm »
nuka, mam nadzieje,że choć to oczko i nochal przestaną go męczyć..no,ale pozostaje jeszcze bakteria :bejzbol

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:38:46 pm »
Marciiikkk, nie martw się gentamycyna zwalcza bakterie

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:58:09 pm »
nuka,  :DD

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2009, 23:08:25 pm »
Marciiikkk, pisz jakie robicie postępy w leczeniu :).
Zaciskam paluchy

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2009, 10:44:56 am »
nuka, gentamycyna faktycznie pomaga:) Oczko jest znacznie mniej zaropiałe,w poniedzialek kontrola.Niestety nosa nie udaje mi sie zakroplić  :( dziekuje za zainteresowanie :)

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2009, 15:59:38 pm »
Cytat: "Marciiikkk"
Niestety nosa nie udaje mi sie zakroplić

dlaczego? mały wierzga i drapie zapewne, ale ten trik z trzymaniem za uszy powinien zadziałać, tylko pozycja uszaka nie siedząca a bardziej leżąca. Kropelka wpadnie płytko do noska, żeby ją rozprowadzić trzeba noseczek pomasować.

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2009, 20:39:45 pm »
jakoś na dniach poniedzialek/wtorek/środa idziemy do wetki.Pokaże mi może jakiś chwyt:D i wtedy bede mu kroplić.Próbowałam już różnie,a nie chce małemu zrobić krzwdy.Za żadne skarby świata sie nie daje..Oko lepiej,ale dziurka dalej zawalona.. :(

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:34:55 pm »
Zobacz jakie plusy masz z choroby malca - nowe doświadczenie i kolejna nauka jak zakroplić nosek :)
Trzymam kciuki, wycałuj Alberta prosto w ten zasmarkany nochal  :przytul

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2009, 01:18:43 am »
dziś byliśmy na kontroli :) Oczko znacznie lepiej,ale jeszcze 5 dni mamy kroplic:) Albercik ma sie super wiec chyba 1:0 dla nas  :DD
Nuka, dzięki za wsparcie :bukiet

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:58:35 am »
Macie fajosko, u Malucha 0:1 niestety. Dziś kolejna wizyta u psiokota, musimy wytrwać do 03.10.

Kolejne pieszczoty dla Alberta :)

Marciiikkk

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2009, 00:53:11 am »
a co sie maluszkowi stało,że 0:1 dla choroby :( ?

nuka

  • Gość
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:32:33 pm »
Tak było, 0:1 dla choroby, jest znacznie lepiej, oczka już prawie nie łzawią, jeszcze tylko śpiochy Maluch ma co rano. Ale zmienialiśmy kropelki, teraz zamiast gentamycyny wkraplam krople floxal. To tyle o Maluchu.

Nadal mam 0:1 u Dżekuli, jest minimalna poprawa, tzn, uszolek dziś wyszedł z klatki i zjadł 1 gałązkę suszonego koperku, kawalątek liścia kalafiora (jego ulubione, wcinał kilkanacie dziennie) i 3 słoiczki geberka

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Klebstella pneumonia+ropa.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:42:02 pm »
nuka, trzymamy kciuki... za oba uszaki...