Autor Wątek: Tap Tap i Fany :)  (Przeczytany 2869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Tap Tap i Fany :)
« dnia: Wrzesień 09, 2009, 23:43:25 pm »
Słuchajcie po dwóch miesiącach posiadania Tap Tapa mamy nowego członka króliczej rodziny Fanego. Zapoznanie wydaje mi się przebiegło doć dobrze nie licząc iż domownik przywitał nowego gwałtami. Stwierdziłam że w ten sposób chce pokazać swoją dominacje. Czy mam racje? Poza tym dotykały sie nochalami wąchały i goniły się. Jeden błąd chyba który popełniłam to pozwoliłam aby nawzajem weszły do swoich klatek. Teraz dopiero wyczytałam że przez jakiś czas nie powinno się tak robić. Mam nadzieję że to nie poskutkuje jakimś złym zachowaniem. Narazie mieszkać będą w oddzielnych domkach. Cały czas mam problem z określeniem płci. Stwierdzono że Tap tap jest dziewczyną . Po oględzinach ich genitalia wyglądają tak samo. Po delikatnym naciśnięciu wychodzi jednak jakby siusiak. Przy macaniu brak jajek. Obaj mają ok 4 mieś. Zgłupiałam już z tym wszystkim. Jeszcze się okarze że Tap Tap to jednak chłopak i że mam dwóch panów.
Moje pytania do Was:
- czy kastrować lub sterylizować
-czy po ulokowaniu Tap Tapa w domku Fanego może być problem bo docelowo będą mieszkać w dużej klatce którą zamieszkuje teraz nowy
-na co głównie zwrócić uwagę we wzajemnym poznawaniu się
Pewnie coś jescze mi sie nasunie ale teraz to tyle. Proszę nie krzyczcie że tyle napisałam  :PP  Wy macie już większe doświadczenie ja z ucholami mam do czynienia od niedawna  :DD

Jeszcze nie napisałam że nowy czyli Fany jest angorką a Tap Tapa juz kiedyś przedstawiałam jest barankiem. Fany jest tak zabawny ze względu na jego grzywkę i długie futro na policzkach. Musiałam go kupić. Od pierwszego wejrzenia zakochałam się tak samo jak w Tapie. Tyle tylko że mąż się do mnie nie oddzywa po dzisiejszym zakupie  :zdenerwowany . Muszę go jakoś ułaskawić  :*
Przeganiam psa Badola :)
Pieszczochy futerkowce :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Tap Tap i Fany :)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2009, 23:52:11 pm »
Wykastruj koniecznie - jak się okaże, że masz parkę, to prędzej czy później będziesz miała stadko małych królików.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Karla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Tap Tap i Fany :)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2009, 13:00:14 pm »
Sytuacja przedstawia się następująco. Zaczynają jeść obok siebie oraz kładą sie razem w klatce bądź pod kaloryferem. Nie gryzą się lecz co zauważyłam od czasu do czasu jeden drugiego próbuje gwałcić. Kiedy przebywają wspólnie dzieje się to tylko pod moim okiem bo nie mam pewności jeszcze co do płci. Jedyna sprawa która jest wstretna to wchodzą do swoich klatek i obsikują je byle gdzie. Zdaję sobie sprawę że tak znaczą teren ale czy jest szansa na to że jak na stałe zamieszkają ze sobą to się zmieni? Fany ma całkiem inny charakter niż Tapola. Może jeszcze się oswaja z nowym otoczeniem. Strasznie jest płochliwy ale próbuje naśladować Tapole.

Sądzicie że takie początki zaowocują przyjaźnią czy za wcześnie jeszcze mówić o tym.
Przeganiam psa Badola :)
Pieszczochy futerkowce :)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Tap Tap i Fany :)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2009, 13:53:38 pm »
Myślę że są na dobrej drodze :) u mnie tez się zaczęło od gwałtów... potem niby leżały koło siebie i jadły ale jeszcze czasem sie gwałciły... nawet teraz czasem Ukryjowi odbija i postanawia gwałcić Biśkę... Myślę że Fany dużo się od Topoli może nauczyć i jeszcze trochę a razem będą zdobywać świat :D

jeśli króliki są niekastrowane to zrób to szybko... jak już pisała jpuasz możesz mieć zaraz pokaźne stadko...

nuka

  • Gość
Tap Tap i Fany :)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2009, 09:06:52 am »
Kastracja konieczna także w razie dwóch uszaków tej samej płci.Inaczej będą krwawe bójki