Autor Wątek: Wapno dla królika  (Przeczytany 18535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monika555

  • Gość
Wapno dla królika
« dnia: Październik 20, 2009, 09:29:13 am »
Mam pytanie i proszę o odpowiedź. Czy wapno dla królika jest zdrowe?? Bo słyszałam że jest ono szkodliwe dla królika bynajmniej tak słyszałam. Czy jest to prawda??

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Wapno dla królika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 09:31:59 am »
Jest niepotrzebne, czy niezdrowe to nie wiem, pewnie zdrowe nie bardzo :P monika555, nie dawaj Kicusiowi wapna :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

megana88

  • Gość
Wapno dla królika
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2009, 17:25:31 pm »
Nie wolno podawac króliczkowi wapna. Nie zawiesza się żadnych wapniowych kostek (do niby ścierania zębów) ani nie daje się go w czystej postaci. Wapń jest dostępny w większości roślin zielonych, w pokarmie i naprawdę nie trzeba więcej go podawać. Do ścierania ząbków podaje się sianko i nie trzeba dodatkowo wieszać wapienek.

szaraczki243

  • Gość
Wapno dla królika
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2009, 17:27:58 pm »
Dziewczyny już odpowiedziały, ja dodam, że te wszystkie wapienka, kolby czy inne dropsy są po to, żeby nabijać sobie kasę... I nieraz sprzedawca powie Ci, że to super i ekstra zdrowe, bo chce sprzedać towar. Smutna prawda.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Wapno dla królika
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2009, 18:54:39 pm »
ja tam nie wiem czy wolno czy nie - raz z ciekawosci kupiłam wapno a Krępy nawet do niego nie podszedł, wiec wywalilam i wiecej nie kupowałam ;)
mądry Krępy Mleczarz ! ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Phalaenopsis

  • Gość
Wapno dla królika
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2009, 19:12:33 pm »
no dobra, niezdrowe itp... a co robić jak króliki obgryzają ściany? Mamy wyremontowane mieszkanie a nasze kochane uszaki zrobiły nam piękne głębokie wzory w ścianach :/ Czy w takim wypadku nie lepiej dać im od czasu do czasu wapno? Chyba lepiej żeby zjadły trochę wapna niż gładzi i toksycznej farby? Poprawcie jeśli się mylę i pomóżcie, co w takiej sytuacji robić?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Wapno dla królika
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2009, 20:34:42 pm »
Phalaenopsis, mój Zorruś jak nawet miał wapno w klatce to i tak dalej rzeźbił ścianę i stworzył dzieło sztuki :/ więc wapno w jego przypadku nie rozwiązywało problemu.

nuka

  • Gość
Wapno dla królika
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2009, 23:56:11 pm »
Phalaenopsis, gałązki do obgryzania, kartonowe domki itp, cos co odwróci uwagę uszaka od ścian.

Phalaenopsis

  • Gość
Wapno dla królika
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2009, 10:46:54 am »
Ale one mają to wszystko. Bo np jeśli nie dostaną gałązki to gryzą meble :/  Także zawsze pilnuję, żeby miały dostęp do gałązek i rurek po papierze jednak mimo to ściany gryzły. A nie ukrywam, że raz na jakiś czas wrzucę im wapno (tylko nie krzyczcie - maj jedną kostkę wapna od ponad pół roku, czyli od czasu jak mamy Bakulę, i nadal sporo jej zostaje, a dzięki temu ściany są całe). I żeby nie było, że stawiam ściany nad zdrowiem królików. Wcale tak nie jest, bo niech sobie żrą ściany ile chcą, tylko chodzi mi o to clo na tej ścianie jest - czyli gładź, unigrunt i 3 warstwy toksycznej w końcu farby. Jak wyczytałam na forum, że wapna dawać nie wolno, to je wyjęłam, ale właśnie wtedy zaczęły żreć ściany. Może ktoś  napisać co mam robić? Naprawdę dużo tego wapna nie jedzą a przynajmniej nie trują się chemią.

Offline Orlosia12

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • 2 kg szczęścia :)
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Moje króliki: Tosia
  • Pozostałe zwierzaki: Ruben
  • Za TM: Skrabek, Odysek, Fryga, Kuba, Elza, Rex i 4 żółwie [*]
Wapno dla królika
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2009, 13:29:21 pm »
Elzunia to delektuje sie tapetą a sciany lubi oblizywać moja mama stwierdziła ze ma za mało wapna i kupiła mu kosteczke... niby pomogło bo dostaje ja sporadycznie ze względu na ( moja opinie ze jest nie zdrowa) a teraz przeniusł sie do oblizywania łużka ze skóry i gryzienia dywanu hihih niezastapiony dekorator wnętrz ;D
Tosia- bestia z reklamy Duracella'a
Elza- czarny charakterek, o wilczym głodzie i siwym pyszczku
  • 2002-2014 :(

Ruben- wiecznie machający ogon i wielkie pokłady miłości
Labrador end Król's company

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wapno dla królika
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2009, 13:43:22 pm »
Wszystko chyba zalezy od tego, ze kroliki jednak lubia obgryzac i jak im sie spodobaja sciany- to nie ma zmiluj- dziury masz gwarantowane... :lol