Autor Wątek: mól ziarniak w karmie  (Przeczytany 3931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorpion81

  • Gość
mól ziarniak w karmie
« dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:17:14 pm »
znalazłam w pudełku z karmą larwy mola ziarniaka (bleeeee). Niestety na dnie, co oznacza, że prawdopodobnie podawałam zafajdaną karmę przez wiele dni mojemu królikowi.
Mam dwa pytania (może głupie, ale kto pyta nie błądzi):
1. czy może mu się coś stać od tego, że jadł zanieczyszczoną karmę? - czy powinnam jechać do veta?

2. czy jeśli obok w szafce stało zamknięte oryginalnie opakowanie tekturowe karmy to czy istnieje szansa że larwy dostały się i tam?


??????????? Martwię się  ;(

megana88

  • Gość
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:32:57 pm »
Jaka to karma? Czyżby VITAPOL? Jeśli stało zamknięte to nie powinno się nic stać. Jeśli króliczek zachowuje się normalnie to moim zdaniem nie musisz jechać do weterynarza. Jeśli rzeczywiście ten robak miałby wpływ na stan zdrowia króliczka to myślę, że byłoby to widać od razu, a nie po zjedzeniu całej paczki.

skorpion81

  • Gość
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:45:31 pm »
niestety Vitapol.
Jutro zamierzam wywalić to opakowanie, które stało zamknięte i kupić jaką lepszą karmę. Bo poczytałam trochę w necie i okazuje się, że Vitapol przoduje pod względem takich niespodzianek. Obawiam się tylko że jak za szybko zmienię karmę to dostanie biegunki :(
Nie wiem od ilu dni te mole tam były. Obawiam się że było to dłużej niż kilka dni. Tygrys zachowuje się normalnie, choć teraz sobie przypominam, że od kilku dni zdarzały mu się posklejane bobki i brudny kuferek :(
Więc powinnam go tylko obserwować (a nie gnać do veta)?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 19:12:40 pm »
Może pomoże odrobaczanie? Ale w sumie to nie mam pojęcia. I ja bym zostawiła troche karmy i orzestawia króliczka na Cuni Complete lub inny dobry granulat.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

skorpion81

  • Gość
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2009, 19:16:42 pm »
larwy mola ziarniaka nie są w stanie wylęgnąć się w żyjącym zwierzęciu z jaj spożytych , ani larwy nie przeżyją w układzie pokarmowym królika - tak przynajmniej wnioskuję z tego, że mól żywi się ziarnem i nie jest pasożytem. Więc odrobaczanie to chyba trochę na zapas.

Ja raczej obawiałam się jakiegoś przytrucia / choroby pokarmowej etc

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:21:58 pm »
Ja bym kupilą podobną karmę albo jeszcze jedną, a tą wywalila no i powoli przestawiała krolinkę na CP lub wildlife, chyba , że Twoja kieszeń jest bardziej bogata to są też inne karmy.
SylwiaG

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2009, 00:39:35 am »
Wildlife nie jest drogi - ok 13 zł za 2 kg
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


megana88

  • Gość
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2009, 15:25:01 pm »
Ja karmiłam swoją królinkę karmą VITAPOL i innymi świństwami, przyznaję, nie miałam bladego pojęcia, że to dla królika nie jest wskazane. Przeszłam natychmiast na VERSELE LAGA i PRESTIDGE i nie było problemu :) ja nie raz znalazłam niespodziankę w poprzedniej karmie...

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2009, 23:49:16 pm »
To są gratisy ^^
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


megana88

  • Gość
mól ziarniak w karmie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2009, 14:48:45 pm »
No chyba, że tak :D